3 ימים ב-koh lipe

ביקור של 3 ימים באי koh lipe שהוא חלק מקבוצת איים מרוחקת בחלקה הדרומי של תאילנד.

תאריך הטיולSeptember 2016
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתאוקטובר - מאי

רקע

לקו ליפה (koh lipe) הגענו כתוצאה משינוי מסלול הטיול שלנו בעקבות סופה שהתרחשה בים אנדמן. קבוצת האיים המרוחקת יחסית מהחוף מוסתרת ממערב על ידי אינדונזיה, מה שגורם ל״הינצלות״ מהרוחות הדרום מערביות ששוררות לעיתים בין אנדמן.
למרות ריחוקו של קו ליפה מהחוף, בשנים האחרונות צבר האי תאוצה וכיום הוא מפותח למדי, תיירים רבים מגיעים לקו ליפה וישנם גם לא מעט מקומיים שמתגוררים באי כדרך קבע. באי ישנם מקומות לינה רבים ושונים בכל טווחי המחירים בנוסף לבארים, מסעדות ודוכנים מכל הסוגים.
אם אתם חפצים באי קטן, שקט עם חופים לבנים לא הייתי ממליץ לכם להגיע לכאן...זוהי פחות או יותר חלופה מרעננת לאיים המתויירים והמוכרים של תאילנד.

חשוב לציין שבסמוך לקו ליפה ישנם איים רבים ויפים עם שוניות אלמוגים שנחשבות מהמוצלחות והשמורות בתאילנד, אם אתם בעניין של שנירקולים וצלילות אז זה מקום מצוין!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

דרכי הגעה

אפשר להגיע בשתי דרכים עיקריות:
נסיעה ל-pak bara pier ומשם שייט לאי-
Pak bara נמצאת מדרום לעיר Trang וממנה יוצאות הסירות לקו ליפה. כדי להגיע לשם אפשר לקחת אוטובוס/מיני וואן או כמובן מונית פרטית שתיקח אותכם מאיפה שאתם רוצים, המחירים כמובן התאם.
כדאי להתייעץ עם סוכנויות תיירות על ארגון הנסיעה והזמנים של השייט גם אם לא קונים דרכם.
שייט בסירה מהירה יעלה בסביבות ה650 באט הלוך ו450 באט בדרך חזור, כשאנחנו היינו לא היתה מעבורת ולכן אני לא יודע להגיד מחירים.
זמן השייט בסירה מהירה ארך כשעה וחצי.

נסיעה ל-koh lanta ומשם שייט לאי -
Koh lanta זה אי שנמצא קרוב לעיר krabi. משם יש קו ימי שעובר דרך כמה איים בדרך ומסתיים בקו ליפה. אם אתם נמצאים באזור יהיה לכם מאוד נוח לקחת את זה, אחרת, כנראה שעדיף לעשות את האפשרות הראשונה.

קו ליפה

קו ליפה הוא אי קטן יחסית ואפשר לטייל את כולו בכשעה הליכה.
באי 3 חופים עיקריים:
Sunrise beach - החוף המזרחי באי והמועדף עלינו, בעיקר בגלל שזהו החוף עם אתרי השנרקול המומלצים באי.
Sunset beach - החוף הצפוני-מערבי ועם הכי פחות ריזורטים,כשאנחנו היינו הוא היה די מטונף ולא מזמין.
Pattaya beach - החוף הדרומי והפעיל ביותר מבחינת מסעדות ובארים

בכל החופים יש ריזורטים, חלק ממש על החוף וחלקם יותר פנימה. החופים עצמם יפים אבל עמוסים בסירות ובחבלים שעוגנים אותם לחוף, מה שאותנו די איכזב. גם הרעש של הסירות יכול להפריע למי שחיפש חופים שקטים, בHigh season זה הרבה יותר משמעותי.

האטרקציות באי הן בעיקר: צלילות, שנירקולים, השכרת קיאקים, שייט בין האיים הסמוכים וטיול בין החופים באי. מסעדות, בארים, מסאז׳ים, דוכני אוכל וכל שאר הדברים הנפוצים בתאילנד מצויים גם פה בשפע..
אנחנו לא הספקנו לעשות את השייט מסביב לאיים אבל טיילנו ברגל באי ויש כמה חופים קטנים ומבודדים ממש יפים ושווים ביקור!
מבחינת שנירקולים, כאמור האזור העדיף הוא חוף הSunrise. מול החוף יש שני איים שהשוניות בהם שמורות ואפשר להקיף אותם בשחייה או עם קיאק. גם בחוף הSunset אפשר לשנרקל, צריך להתרחק קצת מהחוף..

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )