יומיים בבגנקוק

יומיים של ביקור בזק בשווקים של בנגקוק, שיעור בישול ואפילו סרט בבית קולנוע שהוא חוויה בפני עצמה

תאריך הטיולOctober 2016
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתנובמבר עד מרץ

רקע

היה לנו בבנקוק רק יומיים לפני הטיסה חזרה לארץ ולכן הביקור שלנו בעיר הוא בגדר טעימה בלבד.
יום אחד הוקדש לשווקים קניונים וסרט והיום השני לשיעור בישול, מסאז' עוד קצת שווקים וזהו.
כמובן שיש עוד המון שווקים מעניינים מיוחדים וטובים וכן אטרקציות רבות שלא הינו בהם לא רק בגלל הזמן, אלא גם בגלל הנסיבות - מותו הסמוך של המלך ששינה לנו הרבה מהתוכניות ולכן לא כל האופציות מוזכרות בסיפור.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

שווקים וקניונים

כפי שהזכרתי בתחילה - מותו של המלך בזמן ביקורנו בתאילנד גרם לפקקים רבים באיזור ארמון המלך ובבנגקוק בכלל ולכן הספקנו רק טעימה ממרכזי הקניות המפורסים והם:
אסיה-טיק - מתחם פחות מתוייר, קצת מזכיר את שרונה מרקט עם מגוון חנויות עץ, קוקוסים, סבונים ועוד וכן מגוון מסעדות בסגנונות שונים ומגוונים. המתחם נמצא לצד נחל עם טיילת נחמדה אם אווירה טובה ונהננו בו מאוד.
צ'אינה טאון - עצום בגודלו, גם בכמה ימים יהיה לכם קשה לסייר בכולו. מחולק לאיזורים על פי סוגי החנויות וניתן למצוא שם הכל - בדרך כלל לא באיכות טובה.
Mbk - הקניון המפורסם המתמחה במוצרי אלקטרוניקה. הוא מחולק כך שבכל קומה תמצאו תת תחום אחר באלקטרוניקה וגם הוא עצום בגודלו.
Siam paragon - קניון מותגים יוקרתי (הכל יחסי כמובן) הקניון מודרני מאוד ומכיל מספר מסעדות ברמה גבוהה וכמובן שבהתאם גם המחיר הוא לא האופייני והזול לתאילנד, אך תוכלו בהחלט להרשות לעצמכם.

שיעור בישול

לאור אהבתנו הגדולה לאוכל התאילנדי ולבישול בכלל החלטנו שאנו לא מוותרים על סדנה לפני החזרה לארץ. אם כך, אין מקום טוב יותר לעשות זאת מבנקוק בה ניתן למצוא מגוון מקומות כאלו.
מכיוון שהתארחנו בביתו של קרוב משפחה בבנקוק החלטנו לקחת סדנה שקרובה במיקום.
הסדנה מתחילה בסיור בשוק עם הסבר על המצרכים, (שאת רובם לא ניתן להשיג בארץ) קניית מצרכים ומשם למקום הבישול.
הקבוצות הן יחסית קטנות ואינטימיות - כ10 אנשים כשהמרצה מדגים וכולם חוזרים אחריו.
המרצה שלנו היה חביב ומצחיק ודאג לפלפל את האווירה ולהפוך את הסדנה לכייפית עוד יותר משציפינו, על אף שהיא היתה תיירותית במיוחד.
בישלנו 2 מנות, מרק וקינוח. לאחר כל מנה שמבשלים עוצרים ועוברים ל"חדר האוכל" על מנת להנות מהמנה כשהיא חמה ולתת הפוגות קצרות בין המנות.
מכיוון שאני צמחונית בכל פעם שהיה בשר, דגים או פירות ים החליפו עבורי בתחליפים כמו רוטב סויה במקום רוטב דגים, טופו במקום בשר וכו. המענה היה מצויין וניכר כי הם היו רגילים לפניות מן הסוג הזה. לאורך כל הדרך ניכרה גמישות החל מפחות או יותר חריף ועד צמחוני.
הקבוצה שלנו היתה מדהימה עם אנשים נחמדים מכל קצוות העולם.
לאחר הארוחה המדהימה קיבלנו כל אחד ספר עם המתכונים כך שלאורך הדרך נדרש היה רק להסתכל, להבין ולהינות מהאוכל. מומלץ בחום!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סרט בקולנוע

בתי הקולנוע בבנקוק הם מפוארים ואנחנו הלכנו לאחד בקניון שהוא מפואר בפני עצמו ועל כן גם בית הקולנוע שלו.
בכניסה תוכלו למצוא פופקורן ביותר מ4 טעמים ועל המושבים תשלמו בהתאם לגובה השורה - ככל שיותר רחוק יותר יקר, עד שבשורה האחרונה תוכלו לרכוש כרטיס משודרג לספה זוגית עם אוכל סטייל מיני vip.
בתחילת הסרט כשאנו מתרגשים מהחוויה לפתע נעמד כל הקהל על רגליו והחל בשירת ההמנון. מובחים ומבולבלים מעט נעמדנו על מנת לכבד את המעמד ומיד לאחר מכן החל הסרט. בהתחלה חשבנו שמדובר בשירת ההמנון בעקבות מותו הסמוך של המלך, אך לאחר בירור קצר הבנו שמדובר בשגרה של ממש ללא קשר למלך כלל.
כמובן שכתוביות בעברית לא היו אך הסרט הוקרן באנגלית ללא דיבוב ולנו היה קל להבינו.
אם יש לכם זמן ואתם חובבי סרטים זו חוויה מומלצת במיוחד!
בסוף הסרט הקהל נשאר ישוב עד הכתובית האחרונה ושנדלקים האורות. גם כאן כיוון שלא הכרנו את חוקי התרבות עשינו כמו כולם - לא שרו שוב את ההמנון אלא פשוט חיכו שהאור ידלק ורק אז קמו ועזבו את האולם.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )