Trang's islands - חמישה ימים בין האיים המדהימים והפחות מוכרים שבתאילנד

Trang's islands מונים כ-50 איים גדולים וקטנים אל מול חופי העיר Trang. למרות קרבתם היחסית של האיים ליבשה ולאזורים המתויירים של koh phi phi ו-koh lanta רוב האיים אינם יעדים פופולריים בקרב תיירים וביניהם אפשר למצוא פנינות טבע שמספקות את כל מה שאנחנו חיפשנו: טבע בתולי, חופים יפים עם שוניות אלמוגים ומעט אנשים. זה הזמן לציין, אם אתם מחפשים מקום תוסס עם חיי לילה הסיפור דרך לא בשבילכם.

תאריך הטיולSeptember 2016
משך הטיול5 ימים
עונה מומלצתאוקטובר - מאי

רקע ודרכי הגעה לאיים

על האיים -
כאמור, Trang's islands ייחודיים בעיקר בכך שהם עדיין יחסית בתוליים ופחות מתויירים משאר איי תאילנד. בחלק מהאיים כגון koh muk וkoh libong חיים המקומיים בנוסף למלונות ולריזורטים ובחלקם יש רק תיירות.
אנחנו בילינו יומיים וחצי בkoh ngai ועוד יומייים בkoh muk, אל koh kradan הגענו בטיול יומי עם סירה ודרומה ממנו לא הספקנו להגיע. האילוץ המרכזי אצלנו היה מז״א שהפריע לנו בעיקר לחוייה הימית ואופיין ברוחות חזקות וגלים גבוהים שהורידו את הראות במים לרמת המטר בקושי.
בכל זאת, אנחנו אהבנו מאוד! את koh ngai ובדיעבד לא היינו עוברים לישון בkoh muk אלא רק מגיעים לבקר אותו בחוף המערבי במערת morakot הבאמת מדהימה!

האיים של Trang ידועים כמקום מעולה לשנירקולים, למי שבעניין ניתן גם לצלול באיים אך אם כבר משקיעים את הכסף בצלילות הייתי ממליץ לעשות את זה באזור koh lanta ו-koh phi phi שיחסית קרובים.
מכל האיים ניתן לצאת לשייט יומי של שנירקולים בין האיים הקטנים והלא מיושבים שנחשבים לאתרים מעולים!
אנחנו הצלחנו לגנוב יום אחד של ראות טובה במים והספקנו לשנרקל ב-koh ma וב-koh chueak שהם מהאיים הפופולריים באזור, אם אתם בעניין של לשנרקל הרבה זמן בכל אתר כדאי לקחת סירה פרטית.

דרכי הגעה-
ישנם 3 דרכים עיקריות להגיע לאיים:
1 - public boat: יוצאת בכל יום לפחות פעם אחת (תלוי בעונה) מהחוף לאי ובחזרה אל האי, האופציה הזולה ביותר. בחלק מהאיים צריך לעשות קונקשיין באי אחר, אפרט ספציפית על כל אי בהמשך.
2 - קו ימי lipe-lanta: זהו קו ימי המופעל על ידי סירה מהירה ועובר בכמה מן האיים של trang. זוהי אופציה מעולה למי שמתכנן לבלות באיים המערביים של תאילנד ולעשות מעבר ביניהם.
3 - long tail boat: כמעט תמיד ניתן לקחת סירה פרטית שתעביר אתכם לאן שמתחשק לכם, סירה כזאת היא האופצייה היקרה ביותר אך הופכת למשתלמת אם אתם קבוצה שמתחלקת בתשלום. היתרון הגדול הוא חוסר תלות בזמנים של הסירות הנ״ל.

2 משתנים חשובים בדרכי ההגעה הם:
1 - העונה בה אתם מטיילים
2 - מצב הים

אם אתם מתכוונים להגיע לאזור הכי פשוט זה להתקשר לאחד המלונות באיים ולשאול אותם על הזמינות.
כשאנחנו טיילנו (חודש אוקטובר) הקו של ליפה-לנטה פעל יום כן יום לא ובגלל ים גבוה בחלק מן הימים סירות הlong tail boat בכלל לא יכלו לצאת לים.

בפרקים הבאים אפרט על דרכי ההגעה לכל אי בנפרד.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Koh ngai

כללי -
צורתו של koh ngai דומה לחץ שמצביע לכיוון צפון. החוף העיקרי שבו נמצאים כל הריזורטים הוא החוף המזרחי של האי - רצועת חוף חולית ארוכה.
בחלקו הדרומי והקצר של האיי ישנם עוד כמה רצועות חול קטנות ולאורך הצד המערבי החופים סלעיים ומצוקיים.

דרכי הגעה -
המעגן הקרוב ביותר ל-koh ngai נקרא pak meng וממנו מגיעים לאי.
המקום קטן ולא מתויר כמעט, בקרבת הרציף יש 2-3 מסעדות מקומיות ועוד כמה סוכנויות קטנות שמהן אפשר לקנות כרטיס ל-public boat או להזמין Taxi boat.
אנחנו היינו 4 חבר׳ה והגענו בשעות הצהריים המאוחרות כשלא היתה סירה ציבורית ולכן לקחנו Taxi Boat ישירות לKoh ngai. עלות- 1200 באט (לאחר מיקוח), משך השייט כ-40 דק׳.
גם הקו של ליפה-לנטה עוצר בkoh ngai, רצועת החוף ארוכה אז כדאי ליצור קשר עם המלון אליו אתם מגיעים שידאגו לכן לסחיבת התיקים/מזוודות עד למלון.

לינה -
ישנם כ-7 מקומות לינה שונים באי ברמות מחירים שונים. החל מלינה באוהלים גדולים עם מזרונים שעולים בסביבות ה600 באט ועד לריזורטים מפוארים עם בריכות בחדרים.
אנחנו ישנו במקום שנקרא coco cottage הממוקם בקצה הצפוני של רצועת החוף ומומלץ מאוד בTripAdvisor וב-Lonley planet.
גם אנחנו מצטרפים להמלצות על המקום, הבקתות שלהם מדהימות והכל היה פשוט מעולה. כמו בכל המלונות על החוף גם כאן חדר בשורה הראשונה יעלה יותר מחדר בשורות שאחריו, כשאנחנו הגענו הייתה הנחה של 20% על החדרים, בכל מקרה תמיד כדאי לשאול על הנחה.

אוכל -
לאורך החוף המרכזי ישנם מספר לא מבוטל של מסעדות, חלקם של ריזורטים וחלקם לא. חשוב לדעת שהמחירים באיים גבוהים מאלו שביבשה ואין סופרים אז אם רוצים לחסוך קצת כסף כדאי לקנות פירות ונשנושים עוד לפני שמגיעים לאי.

אטרקציות -
שייט בין האיים הסמוכים - כמעט בכל מקום תוכלו למצוא מידע ולהזמין שייט שיקח אתכם לראות ולשנרקל באין האיים הסמוכים שנראים מהחוף: koh ma, koh chueak ועוד כמה אחרים.

שנירקולים - מסביב לכל האי יש ריפים יפים ושמורים, פשוט להיכנס לים ולסייר בין האלמוגים. במפות של החופים יש כמה נק׳ שנקראות Shark point בהם יש סיכוי לראות כרישי ריף.

Paradise beach והליכה לview point - שביל שיוצא מהריזורט Thanya חוצה את היער ומגיע לצידו הדרומי של האי ובו Paradise beach - מומלץ בחום. הליכה של עוד כ-20 דק מקצה החוף תוביל אותכם שוב בתוך יער, הפעם אל נק׳ תצפית שווה! על החופים המערביים והמצוקיים של האי.

השכרת קייאקים - יש בחלק מהריזורטים, תשלום לפי שעה.

koh muk

כללי -
Koh muk הוא האי המרכזי ביותר בין האיים של Trang והמאוכלס ביותר.
אנחנו רצינו להדרים ולהגיע לאיים אחרים אך מזג האוויר שיבש מעט את התוכניות ובסופו של דבר החלטנו להעביר שני לילות באי.
בשונה מkoh ngai וkoh kradan באי הזה יש מקומיים שגרים בו, מה שמן הסתם משנה את אופיו. הרבה יותר מסעדות, חנויות ומסאז׳ים למיניהם.
האטרקצייה המרכזית שגורמת לפרסום שמו של koh muk בכל האיים שמסביב ובצדק היא Morakot cave אליה מגיעים סיורים רבים גם על ידי תיירים שלנים בkoh phi phi ו koh lanta.

אנחנו בדיעבד היינו מוותרים על לינה בkoh muk ועוברים לישון Koh kradan במקום אבל בכל מקרה לא היינו רוצים להחמיץ את Morakot cave.

דרכי הגעה -
המעגן הקרוב ביותר לKoh muk נקרא khuan tung ku pier וממנו יוצא השייט היומי והסירות הפרטיות. ניתן להזמין מסוכנויות בTrang חבילה של minivan למעגן ושייט עד לKoh muk. אנחנו עשינו את הכיוון ההפוך וזה עלה לנו 250 באט לבן אדם.
הקו הימי של ליפה - לנטה עוצר בשפיץ המזרחי של האי, אם אתם בחוף המערבי כנראה שתצטרכו לקחת טוקטוק או לבקש הסעה מהמלון.

לינה -
את koh muk חוצה כביש מהחוף המערבי לחוף המזרחי. החוף המערבי מבודד יחסית ויש שם מספר מועט מאוד של ריזורטים, מי שרוצה שלווה יעדיף כנראה את החוף הזה.
החוף המזרחי מתאפיין בקצה שפיצי עם חופים חוליים יפים שכמעט את כל השטח שלהם תפס ריזורט אחד שנקרא sivalai. שאר המלונות והריזורטים נמצאים או בחופים פחות אטרקטיביים ומלאי סירות דייגים או לא ליד החוף.

אטרקציות -
Morakot cave - מערה של כ-80 מטר נמצאת בחוף המערבי והסלעי של האי, אל המערה נכנסים בשחייה דרך הים ורק בשעות השפל. בקצה המערה מגיעים לחוף חולי וקסום שמוקף מכל צדדיו בקירות סלע תלולים שלא מאפשרים הגעה דרך היבשה. אסור להחמיץ!
לשוהים בkoh muk יש יתרון בכך שהם קרובים למערה לעומת שאר האנשים שמגיעים מאיים אחרים. מומלץ לנסות להגיע כמה שיותר מוקדם ולזכות במערה פרטית, לפחות לכמה דקות :)

השכרת אופניים -
האי קטן מידי לטיול עם קטנוע (למרות שניתן להשכיר) ולכן הייתי ממליץ לקחת אופניים ולהסתובב באי. אפשר להגיע לחוף המערבי והמזרחי וגם לבקר במגורי המקומיים וחופי הדייגים שמדרום ומצפון לשפיץ המזרחי.

שנירקולים - כמו בשאר האיים גם כאן ישנם מקומות שנרקול לא רעים, כדאי להתייעץ עם הסוכנויות המקומיות.

שייט בין האיים - כמו בשאר האיים, גם מכן ניתן לקחת את אותם סוגי שייט להסתובבות בין האיים הסמוכים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

רעיונות נוספים לאיים באזור

המזג אוויר שהשתבש לנו באמצע וקוצר הזמן הכריח אותנו לשנות תוכניות ולוותר על איים שמאוד רצינו לראות.
בחלק הדרומי של Trang's islands יש זוג איים בשם Laoliang שנראים ממש טוב בתמונות ואין עליהם בכלל ריזורטים, האופציה היחידה לישון שם היא באוהלים.
איים נוספים שנמצאים די קרוב לאיפה שאנחנו היינו ויש המון טיולים יומיים שיוצאים לשם נקראים koh rok, אומרים שיפה שם.
בכל מקרה, יש עוד המון איים שאפשר למצוא רק על ידי הסתכלות במפות גוגל ולהבין אם יש אפשרות לישון עליהם או לא.

טיפים

  • Google maps עובד מצוין בתאילנד! כמעט כל המסעדות והמלונות מופיעים והמספרי טלפון לרוב עדכניים, עזר לנו המון.
  • לא לשכוח תמיד לבקש הנחה על הלינה, במיוחד ב-Low season.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )