הצ'רסקי פיק Peak Cherskiy

טיול של יום וקצת לפסגת הר הצ'ארסקי (2090 מ') והליכה לאגם הלב המהפנט. טיול קליל בדרום אגם הבייקל. באמצע הדרך שבין אולן אודה לאירקוצק.

גם לרוסיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2017
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתקיץ

ההליכה לצ'ארסקי פיק

תחילת המסלול הוא מהעיירה הציורית למחצה- סלודיאנקה (Slyudyanka‎ ). יציאה מאירקוצק בתחנת האוטובוסים המרכזית (vakzal). הזמנו כרטיסים באותו היום בקופה שבתוך התחנה. המרשוטקה יוצאת כל מספר שעות, משך הנסיעה כ-שעתיים.
ירידה במרכז הכפר Slyudyanka‎ - התחנה המרכזית.
משם תפסנו מרשוטקה למוזיאון המינרלים שממוקם בקצהו של הכפר, לא רחוק משם מתחיל השביל לצ'ארסקי. לחלופין ניתן לקחת מונית בעלות של בערך 100 רובל.
ניתן להצטייד במזון בסופר- גסטרונום (נמצא על הדרך הראשית המובילה לעבר המוזיאון, מספר דקות הליכה מהתחנה המרכזית)
אנחנו הגענו לסלודיאנקה יחסית מאוחר ואחרי ארוחת צהריים דשנה בחיקוי די מוצלח של KFC (הכולל בתפריטו- פיצה, סושי ועוד מיני דברים לא קשורים) שנמצא בצמוד לתחנה החלטנו להתחיל בכל זאת ללכת באותו היום. עברנו במוזיאון המינרלים שבדיוק נסגר (800 רובל) הצצנו פנימה וראינו כי נחמד (לא יותר מזה).
הכניסה למסלול די ברורה, מהמוזיאון ממשיכים במעלה הרחוב עד קצהו שם יש שלט+מפה(יש אפשרות לקנות מפה טופוגרפית מנויילצת למדי ב800 רובל, ממש לא הכרחית אם נשארים רק על הצ'ארסקי). התחלנו ללכת בשעה 17:00, אז החלטנו שכשנתעייף נעצור ללילה. לאחר כ-2.5 ק"מ של הליכה בתוך דרך ג'יפים ברורה מאוד (אליה יכולים להגיע גם ברכב) הגענו לשלט חמוד של סנאי שבישר לנו על הכניסה למסלול- מכאן המים מתחילים לזרום ובעצם עד כ-2 ק"מ לפני התחנה המטאורולוגית הולכים בצמוד למים.
אחרי כ-8 ק"מ בערך יש בית קפה חמוד שמציע להקים אוהל תמורת סכום סימלי, השוס הגדול- יש בנייה רוסית (סאונה) ובריכה קרה לתוך הנחל עם מגלשה. אנחנו התקדמנו עוד כמה ק"מ ואחרי בערך כ-3 שעות הליכה התמקמנו בק"מ ה-11 (לאורך ההליכה בנחל יש הרבה נקודות לעצירה מסודרות יותר ופחות, ליד כל נקודה כזו יש מדורה וכמה עצים.
למחרת הבוקר, קמנו מוקדם ויצאנו לדרך כאשר כ-2 ק"מ לפני התחנה המטאורולגית חצינו גשר(אחד מיני רבים) שיושב על חיבור בין הנחל שלנו לנחל שמגיע ממערב-זוהי נקודת מילוי המים האחרונה- מילאנו לנו את כל בקבוקי המים שהיו ברשותינו(כ-2 ל' לאדם, שווה אולי לקחת קצת יותר - הלכנו ביום חם, בתחנה המטאורולגית הייתה תקלה עם המים ומצאנו עצמנו עם ממש מעט מים בסוף היום).
מנקודה זו הטיפוס מתחיל להיות יותר משמעותי (לא קשה אבל יותר מורגש)
טיפסנו אל התחנה המטאורולוגית. ליד התחנה(אם עוברים את התחנה תמצאו שילוט די ברור למחנה, בכל מקרה ניתן להשאיר גם בתחנה המטאורולוגית) ישנו מחנה אוהלים ומלון יחסית גדול, ביקשנו מבחור נחמד שעבד שם לזרוק את התיקים שלנו במחנה והמשכנו את הטיפוס ללא תיקים- מים וקצת נישנושים.
העלייה מנקודה זו היא בצורת סרפנטינות - מספר אופציות מכאן:
1. האופצייה בה הלכנו- הלוך חזור- עלייה עד לאוכף וטיפוס לצ'ארסקי פיק משם- לאגם הלב/ חזרה לתחנה המטאורולוגית. מי שיורד אל האגם יוכל למלא מים בנחל שזורם לידו ובאגם עצמו.
2. אופציה מעגלית- הליכה עד לעץ עם הדגלים- ירידה לבייס קמפ (עוד אופצית לינה), הליכה לאגם הלב ומשם טיפוס לצ'ארסקי, עלייה לאוכף וירידה חזרה לתחנה המטאורולוגית.
3. ישנו הר סמוך גבוה יותר מהצ'ארסקי, לא בטוחה בשמו אבל שווה לברר עליו. ניתן לישון ליד האגם/ בבייס קמפ.
באותו היום הגענו ב-6 ק"מ מסוף המסלול (הגענו בערב- ורצינו לישון בסמוך למים).
למחרת הבוקר- יצאנו אל הכפר תפסנו מרשוטקה חזרה לתחנה המרכזית ומשם לאירקוצק.

מסלול קליל, יחסית מאוד מטויל (במיוחד בסופי שבוע) מאוד נוח להגיע אליו וגם לחזור.
סה"כ כל הסיבוב הלוך-חזור יצא לנו כ-42 ק"מ (21 לכיוון), עלייה בגובה של בערך 1000 מ'.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )

קבלו שק שינה מקצועי, תרמיל יום משובח וגרבי טיולים

ציוד טיולים של Mountain Equipment, Gregory ו- Bridgedale בשווי כולל של מעל 2500 ש״ח מתנת Gravity ישראל בתחרות החודש