אגם טלסקוי- בהרי אלטאי

שיט יומי לאורכו של אגם טלסקוי האגם השני בגודלו בסיביר. לשיט יוצאים מהעיירה ארטיבש בששוכנת בקצהו הצפון מערבי. במהלך השיט (6 שעות) יורדים לחופי האגם לראות נופים ומפלים.

תאריך הטיולJuly 2018
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתקיץ, אנחנו טילנו באמצע יולי, במהלך היום נעים, בלילה קריר. מזג האוויר נע בין - נעים לגשום. כמעט בכל יום ירד גשם. המים באגם קרים גם בקיץ

הגעה לארטיבש

כדי להגיע לארטיבש צריך לקחת אוטובוס מהתחנה המרכזית של גורנו אלטאייסק, שנמצאת במרחק של כ170 ק"מ , וזמן הנסיעה כשעתיים. מחיר נסיעה כ400 רובל.
ליד התחנה יש נהגי מוניות שנוסעים לארטיבש כשהם ממלאים את המכונית- המחיר 500 רובל.
נעזרנו בעובדת מקומית בתוך התחנה שמפעילה חברת מוניות, היא מצאה לנו נהג שנוסע לארטיבש בערך שעה לפני יציאת האוטובוס, אבל הנהג חיכה שהמונית תתמלא ויצאנו כמה דקות אחרי האוטובוס.
הנהג עצר לכל הנוסעים בסופר מרקט של העיירה ואז הסיע את כל הנוסעים עד לגסטהאוסים שהזמינו מראש. מכיוון שאנחנו לא הזמנו, הוא עזר לנו למצוא מקום שהיה פנוי

הגשר בארטיבש
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לינה

ארטיבש נמצאת בקצה הצפון מערבי של האגם בתחילת העיירה יש גשר שחוצה את האגם ומוביל לעיירה הסמוכה יוגא'ץ. ממש מעבר לגשר יש סניף בנק, עם בנקומט ו200 מטר משם יש גם סופרמרקט גדול.
בעיירה קיימים גסטהאוסים רבים במנעד מחירים רחב. יש חדרים ב400 רובל לאדם. אני הייתי בTaezhniy prival שהוא מקום יחסית חדש וברמה די גבוהה (ויקר יותר) בעלי המקום נחמדים ועזרו לא מעט, כולל טרמפ חזור לגורנו.

שיט יומי

יש כמה אפשרויות, אנחנו בחרנו בשיט הארוך - כ-8 שעות (בפועל זה היה 6 שעות) ועוצר בכל הנקודות על האגם. המחיר היה 2800 רובל.
ב10:30 עלינו על סירה יחד עם עוד כמה תיירים רוסים, והתחלנו לשוט כשעה לקצה הדרומי של האגם.
לקראת הסוף "הנהג" עצר סמוך לגסט האוס נידח ואסף אישה מבוגרת שביקרה את המשפחה שלה שמפעילה את המקום, והמשיך 5 דקות נוספות עד לקצה. בקצה הדרומי יש רצועת חוף חולית., שם עצרנו 40 דקות לנוח, לאכול ולצלם.

בסירה
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

עצירות ומפלים

בדרך חזור מהקצה הדרומי של האגם עצרנו לראות מפלים שנשפכים אל האגם משני צידי האגם.
באחת העצירות יש מפל גבוה שכדי לראות אותו צריך לשלם כמה עשרות רובלים.
המפלים די מרשימים, ומזכירים את המפלים הגבוהים שיש באמת הגולן.

העצירה האחרונה הייתה בחוף שבו יש גסטהאוס מרשים ויוקרתי. הלכנו כ400 מטרים פנימה, כיד לראות מפל שמימיו זורמים ומייצרים חשמל הידרואלקטרי למבנים שבחוף.

המפל בעצירה האחרונה
החוף הדרומי

טיפים

  • יש מגוון גדול של סירות שעושות את הדרך. מסירות קטנות ל8 אנשים ועד ספינות גדולות יותר כמו בכינרת.
  • קשה להגיע לקצה הדרומי ברכב. אמנם יש דרך שלוקחת כמה שעות טובות בדרך לא סלולה וקשה, אבל לא הרבה עושים אותה. מה שכן ראינו באגם מעבורת שלוקחת כמה רכבים מדרום האגם לארטיבש.
  • בארטיבש יש אטרקציות נוספות- ראפטינג שלפי התמנות והעובד שהרבה ילדים עושים אותו כנראה מזכיר שיט בירדן מבחינת האתגר. או טיולים לחיפוש דובים
  • מדובר בעיירת נופש שמזכירה מעט את הכינרת, מלבד ש אין מלונות גדולים, העיר הגדולה הקרובה(נובוסיבירסק) נמצאת במרחק של שמונה שעות נסיעה. דבר נוסף שמורדי את האטרקטיביות- מים קרים (טמפברטורה של מעיינות ירושלמים) שלא מזמינים שהיה ארוכה במים כשמזג האוויר קריר.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )