טיול יומי ליד בראשוב

טיול יום בקניון שבעת הסולמות, טיפוס עד בקתת piara mare וחזרה להתחלה

גם לרומניה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2016

תיאור המסלול

מהחניון של קניון שבעת הסולמות יש הליכה של כשעה בעליה מתונה לאורך ערוץ נחל שמסומנת בקו צהוב לכל אורך הדרך על העצים, כ-200 מטר לפני הכניסה לקניון יש בקתה בה צריך לשלם עבור הכניסה לקניון, מחיר הכרטיס הוא 5 לי לילד או סטודנט ו- 10 לי למבוגר. כשהגענו לתחילת הקניון מצאנו שער נעול בסולם הראשון, נאמר לנו שפותחים את השער ב 10 בבוקר אך בפועל הגיע מישהו לפתוח את השער לקניון רק ב 10:30.

הקניון יחסית קצר, לקח לנו בערך כחצי שעה, ישנו סולם אחד מאתגר ויפה שעולה ממש לצד מפל מרשים, אך חוץ ממנו שאר הסולמות קצרים.

בסיום הקניון המשכנו בערוץ עם סימון הקו הצהוב, לאחר הקניון מצד ימין יש שביל המסומן בנקודות אדומות שעוקף את הקניון ומגיע לתחילת הקניון. אנחנו המשכנו בעליה ארוכה במעלה הערוץ עם הסימון הצהוב עד לבקתת piatra mare cabne, לאורך כל הדרך יש שלטים המורים על הדרך והזמנים המשעורים עד להגעה לבקתה, העליה לבקתה די תלולה ומאמצת ודורשת יכולת הליכה, עולים בערך כ 600 מטר שלקח לנו מסוף הקניון כשעה ושלושת רבעי בשיפוע חד עד להגעה לבקתה הנמצאת באחו גדול ירוק ומרשים, עם המון נקודות תצפית מרהיבות לכיוונים שונים. בבקתה לא ראינו שמוכרים אוכל ושתיה. מהבקתה יש אפשרות להמשיך למסלולים שונים, חלקם ממשיכים לפסגות אחרות וחלקם יורדים חזרה בדרכים שונות. אנחנו בחרנו לרדת חזרה מהשביל בו עלינו המסומן בקו צהוב, על מנת לחזור לתחילת הקניון בכדי לרדת את החלק האחרון באומגות. הירידה עד לבקתה שלפני הכניסה לקניון לקחה כשעה ורבע. בבקתה של השמורה יש אפשרות לרדת חלק מהדרך לרכב באומגות, עולה 50 לי לאדם והגיל המינמלי הוא 14, הירידה באומגות מתבצעת ללא מדריך, הסבירו לנו באומגה הראשונה איך מתחברים כל פעם ויצאנו לדרך לבד, 22 אומגות נחמדות מאוד שבסופן מחכה מישהו ואוסף את הציוד, מסיום האומגות יש ללכת עוד בערך כחצי שעה עד להגעה לרכב.
אנחנו התחלנו את המסלול בשעה 8:30 וגמרנו בשעה 17:30 סה"כ 9 שעות של טיול מהנה, מאתגר ויפה מאוד!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

קבצים מצורפים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )