טיול בלתי נשכח להרי הרוקיס הקנדיים

טיול עם קרוואנים, עם מסלולים יומיים של כמה שעות. אחד המקומות היפים בעולם (לדעתי כמובן)

תאריך הטיולJune 2018
משך הטיול15 ימים
עונה מומלצתיוני עד סוף אוגוסט

רקע ומידע כללי

בס"ד, יולי 2018
ביוני 2018 (10-26/6/18) טיילנו עם 2 קרוואנים אחד לזוג ובשני זוג עם ילדה בוגרת.
העדפתי קרוואני א בגלל הנוחות והכיף שבטיול כזה. יש הכל כל הזמן. כולל שרותים.... המחיר של קרוואן ל 2 נוסעים לא יקר בהרבה על רכב ומלונות/צימרים כולל התחשבות בעלות הדלק היקרה יותר עם קרוואן. ובעיקר כי מאחר ועונת התיירות קצרה והביקוש עולה על ההצע ,קשה למצוא מקום לינה בזמן הטיול, מה שמחייב תיכנון מקום הלינה מראש. תיכנון כזה כובל אותך להגעה למקום הלינה ביום המתוכנן אף אם לא הספקת את מה שתכננת ומצד שני אם הספקת יותר אין לך אפשרות להמשיך קדימה. מה גם וטיול עם קרוואן מאפשר טיול עד מאוחר .ולא נעים להגיע בשעה כזו לצימר
טיילנו 15 יום נטו עם הקרוואנים (לקיחת הקרוואן ביום הראשון ב 15:00 החזר ביום האחרון ב 11:00)
את הטיול תיכננתי זמן רב מראש. כרטיסי הטיסה והקרוואן כבר נקנו בתחילת אוקטובר (8 חודשים לפני הטיול) דבר שהתברר ככדאי ביותר- המחיר עולה (עד כפליים) ככול שמתקרבים לתאריך. וכחודשיים לפני הקייץ כבר כמעט אין קרוואנים להשיג.
הזמן הטוב לטיול לדעתי הוא תחילת יוני. אז עדיין לא עמוס לגמרי. רוב ההרים מושלגים מה שמוסיף יופי והוד לכל הטיול. הנחלים זורמים בשיאם. והכל פורח
רוב המסלולים פתוחים, בחלקם שלג במסלול עצמו – גם יתרון לדעתי. והרבה יותר יפה.
הטיול בטבע מושפע מאוד ממזג האוויר. אגם שנראה "פשוט" כשיש רוח ופני האגם לא חלקים יראה מהמם עד לבלי הכר כשיש תנאים (ועל פי רוב יש את התנאים) להשתקפויות של ההרים והשמים על פני המים החלקים כמראה.
באור שמש הכל נראה אחרת במיוחד נופים מושלגים.
אבל תזכרו שזה חלק מהטיול שלא כל הזמן מזג האוויר מושלם. ותכננו קצת רווח זמן להתעכבות ו"המתנה" למזג אויר טוב יותר. חבל לרוץ סתם קדימה ולפספס מקומות יפים עקב מזג האוויר
אנחנו דתיים . שבתות לא טיילנו והיינו עם הקרוואן בקמפינגים מסודרים. שאר הלילות - בשטח ,יש מקומות שכתוב שאסור לשהות בלילה ויש מקומות שלא מצויין איסור כזה. בד"כ בתחילת מסלולים וגם לשפת אגמים או נחלים..
עלות הדלק כ 1.25-1.3 דולר קנדי (כ3.50 ₪) לא חסרות תחנות דלק. אך רצוי לתדלק כשמגיעים לחצי מיכל.
צריכת דלק של קרוואן קטן כ 5 ק”מ לליטר
בחברה שאנחנו שכרנו ממנה צריך לקנות חבילת ק"מ מעבר לכך משלמים על כל ק"מ הפער לא גדול מאוד (500 ק"מ בחבילה יעלו 145$ קנדי. כל ק"מ ללא חבילה 0.34$ שזה 170$ ל 500 ק"מ במקום ה145$ בחבילה. עדיף לחשב כמה ק"מ צריך אבל לקנות חבילה של פחות )
הטמפרטורות כמו בירושלים בחורף/אביב עם ימים חמימים של כ 20 מעלות. לעיתים ימים עם גשם ואפילו שלג.יש להצטייד בביגוד חם אך לא צריך להשתגע… קיץ….. מיקרו פליז ועליו מעיל גשם מספיק ביותר. כובע חם וכפפות ייכולים לעזור .
ברור שימי שמש משמעותיים יותר יפים לטיול לכן בידקו את מזג האויר יום יומיים קדימה ותכננו כמה שאפשר לפי זה.
כל הכבישים משולטים הייטב.
ראיתם בדרך אתר המסומן כאתר מעניין שיקלו אם לקפוץ ולראות עוד משהו מעניין. (בד"כ כדאי)
וכן אם רואים מכוניות עומדות בצד הדרך – האטו ועצרו בזהירות סביר להניח שיש איזה בעל חיים מעניין בקרבת הדרך(ויש הרבה- דובים שחורים ודובי גריזלי, אייל הצפון כבשי הרים ,עז הבר ועוד)
המסלולים –
כמעט בכל חניה של מסלול מוצבת מפת סימון המסלול והמרחק של כל מקטע. הסימון בשטח לאורך המסלול טוב וקל להסתדר.בד"כ בחניות של תחילת המסלולים יש גם שרותים (כימיים) ללא מים
הקרוואן:
את הקרוואן שכרנו כאן בארץ בחברת מוטורהום ישראל. הקרוואן של חברת cruise Canada הקרוואן היה מאובזר מצויין. ביקשנו סירים חדשים (מטעמי כשרות) ולא היתה שום בעיה יש להם ערמות ענקיות של סירים חדשים באריזה.
שכרנו מהם כלי מיטה בעלות של 55$( 150 ₪) לאדם. להביא מהארץ זה הרבה משקל ונפח. המזרונים שם רחבים ולא במידה סטנדרטית. השמיכות הם מעין שק שינה פתוח(זוגי). ביקשנו והסכימו מייד לתת לנו עוד סט מצעים ושמיכות שיהיה חם יותר
מעמד ההשכרה היה סביר. יש סירטון ממצה פחות או יותר, ההסבר בע"פ בקרוואן היה ממש שיטחי. (שכרתי קרוואן באיסלנד וההסבר היה הרבה יותר טוב...).
בימים הראשונים של הטיול היתה בעיה חשמלית בקרוואן(המצבר של תא המגורים לא נטען), השרות לא היה משהו. מספר הטלפון מפנה למשרדי החברה בארה"ב והם לא בהכרח מכירים את השטח ברוקיס הקנדי. הם לא הבינו איפה אנחנו למרות נקודת הציון הברורה שלנו (BOW LAKE) לקח המון זמן עד שענו לנו.כשענו והבינו את מהות התקלה. לתקלה זו לא היה שרות דרך ובקשו שנגיע לג'אספר או באנף. לכאן או לכאן הנסיעה ארוכה מאוד ובזבוז יום יקר. אלתרתי פתרון זמני , ותקנו את התקלה רק יומיים אחרי כן כשהגענו לג'ספר. יש לציין שכשהחזרנו את הקרוואנים ורק אמרנו שהייתה תקלה בלי לשאול כלום זיכו אותנו מיידית על יום שכירה.
ביום האחרון ההזדכות על הקרוואן היתה מהירה ביותר. סיבוב לראות שאין דפיקות וזהו.
בקרוואן עצמו מיכל מים בכמות סבירה אך מצריכה חיסכון וחשיבה. לא בעיה למצוא מקומות למלא מים. יש ברוב הקמפינגים. כמו כן מיכל המים האפורים(כיור ומקלחת) ומיכל המים השחורים(שרותים) מספיקים ליום או יומיים. נקודות ריקון בעיקר בקמפינגים.
גז- הגז משמש למקרר, חימום הקרוואן, חימום מים למקלחת, ולבישול. אנחנו התקמצנו על הגז. בדיעבד הגז מספיק ביותר גם עם שימוש רב . ובעלות זולה מאוד (המילוי לפני החזרת הקרוואן עלה לנו רק 15$ קנדי לכל השהות) התקלחנו בקרוואן מספר פעמים כשלא חנינו בקמפינג מסודר (בקמפינגים היינו רק בשישי שבת).
הטיול והמסלולים
כבר בתחילת התיכנון הבנתי שהאיזור משופע במסלולים מדהימים. עשיתי לו"ז מדוייק ביותר בכדי לפספס כמה שפחות. וזה הצדיק את עצמו ביותר. נתתי לעצמי אופציות על מה לוותר ועל מה לא. תכננתי גם אופציה שאם נטייל ברגל פחות ויהיה יותר זמן לטיולים רכובים נכלול גם את שמורת watterton בטיול . ושאם נטייל הרבה ברגל נוריד את השמורה הזו מהתיכנון ונתמקד יותר באיזור הרוקיס. כבר בתחילת הטיול הבנתי שהטיולים הרגליים הם גולת הכותרת הורדתי את ווטרטון מהתיכנון ועשינו מסלולים מדהימים כל יום.
המסלולים מעולים. משולטים הייטב עם מידע על הגובה שעולים, רמת הקושי, אורך המסלול והזמן. (לא בטוח שכל הפרמטרים מדוייקים לפי שעון הריצה שהיה לנו הגובה והאורך היו יותר ממה שכתוב אבל זה קנה מידה). כאוהבי צילום התעכבנו הרבה על צילומים . העליות בד"כ מתונות וגם מסלולים עם עליה של 300 מטר גובה היו לא קשים. ההליכה עצמה תמיד היתה מתגמלת וכמובן ה"יעד" תצפית ,מפל או אגם תמיד היו מלהיבים .

כשרות.
ביום הראשון (לפני שלקחנו את הקרוואן) שכרנו רכב ועשינו את כל הקניות(בואו עם רשימה מסודרת מהבית) קחו בחשבון הרבה הרבה יותר זמן לקניות . אתם לא יודעים איפה כל דבר ולא מכירים את המוצרים. מראש בדקתי איפה יש סופר עם מוצרים כשרים . היה המון מוצרים עם הכשר וממש לא היה בעיה או מחסור במהלך הטיול. במהלך הטיול קנינו מעט השלמות ומוצרים טריים
שעות הפתיחה 7:00-23:00 גם ביום ראשון Real Canadian Superstore - Calgary Southport
10505 Southport Rd SW | 403-225-6223
מצרף סימול המוצרים הכשרים
הנפוצים ביותר הם cor , mk , ou

המים בקרוואן מופעלים ע"י משאבה חשמלית הנתנת לניתוק. בקמפינגים שיש אפשרות חיבור למים אפשר לנטרל את המשאבה (מתג יעודי לכך) ולהנות מהמים ישירות מהברז. מקומות עם חיבור מים לא מצויים בכל קמפינג אם מעוניינים בכך יש להזמין קמפינג כמה חודשים מראש. אנחנו הסתדרנו מצויין עם ג'ריקנים בשבתות. כלים ורחצה עשינו במקלחות של הקמפינגים (מטרים ספורים מה site שחנינו ) בכל מקרה רצוי לקנות מיכל או שניים של מי שתיה (יש ג'ריקנים של 10 ליטר מי שתיה ב 5$ )אח"כ אין בעיה למלא מים .המים ששהוא במיכל הקרוואן לא מומלצים לשתיה. לעיתים להם גם יש טעם לואי .
כשהקרוואן מחובר גם לחשמל המקרר עובר לעבוד על חשמל (כשהמתג על אוטומטי) וגם יש מתח 110 וולט בשקעים.
אם אתם רוצים להפעיל מכשיר שאין לו אפשרות לעבוד על 12V (לפטופ ..) אפשר להביא ממיר 220V ולחבר אותו למצית. אצלי כל המכשירים נטענו דרך המצית.
אפליקציות שימושיות:
תורידו אפליקציה של פלס, זה עוזר למקם את הקרוואן ישר.
התקינו אפליקציה למזג אויר. (רצוי כזו שיש בה תחזית גם לפי שעות. מזג האויר משתנה במהירות) ממליץ על WhetherPro
אפליקצית ניווט מעולה ללא צורך באינטרנט sygic . הורידו בארץ את המפות המתאימות ( במקרה שלנו אלברטה ובריטיש קולומביה) . אני הכנסתי את כל המיקומים שהייתי מעוניין בהם כבר כאן בארץ. לפי סדר הטיול וכל מה שהייתי צריך זה לנווט לנקודה הבאה. כמובן שכדאי גם מפה.
אינטרנט ותקשורת:
רוב כביש הקרחונים ללא קליטה סוללרית כך שלא משנה איזו חבילה יש ,קליטה אין... (למעט קליטה לווינית) האינטרנט בקנדה יקר מאוד (משהו כמו 45$ ל 1 GB גלישה) האמצעי הזול ביותר שמצאתי היה לעשות בארץ global sim של חברת פלפון (לא משנה באיזו חברה אתם מנויים) בעלות של 150 ₪ ל 4 GB למשך 3 שנים מתאים ל 143 ארצות בעולם. כך שאפשר להמשיך ולגלוש גם בטיול הבא... והבא... וגם בקונקשן במדינה אחרת . חיסרון – אין אפשרות לשיחות טלפוניות מקומיות רק תקשורת אינטרנטית כמו וואטסאפ ( או שיחות לארץ עם BPHONE של בזק פרטים תמצאו באינטרנט)
אחד הלהיטים בטיול היה ווקי טוקי שקניתי (מ EBAY) כך שהיה כל הזמן קשר בין הקרוואנים וגם במסלולים אם התפצלנו או כשמישהו נשאר בקרוואן.... (לשכור 2 מכשירי קשר לשבועיים רצו 500 ₪ קניתי 2 מכשירים ב 150 ₪)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מסלול הטיול שלנו

המקומות הם לפי סדר הטיול שתיכננתי . הטיול התחיל והסתיים בקלגרי את כביש הקרחונים עברנו הלוך וחזור . לא בעייתי ולא מרגישים כי הנוף משתנה עם שינוי כיוון הנסיעה .
מומלץ להעתיק את שמות המקומות ולמצוא אותם ב google map ולמצוא פרוט מורחב יותר עליהם כאן באתר או באינטרנט. רצוי גם להכניס אותם לתוכנת הניווט כבר כאן בארץ.
בתכנון הטיול נעזרתי בסיפרה של נטע דגני – קנדה מערב. מומלץ לרכוש אותו (כשכתבתי בהמשך עמוד הכוונה לעמוד בספר הנ"ל.
יום שם המקום תאור האתר/מסלול הערות לאחר הטיול
יום א
10/6 קלגרי, אלברטה, קנדה העיר הגדולה. כאן ננחת, נצטייד באוכל וכו' ניקח את הקרוואן,
ונצא צפונה להתחלת הטיול
יום ב
11/6 Lakes Minnewanka
Two Jack,Johnson‏‏‏ אגם מלאכותי, גדול אגמי הרוקיס הקנדיים. עיר באותו שם (Minnewanka) שקעה מתחת למים לאחר הגבהת הסכר באמצע המאה ה 20, מסלול נסיעה בדרך Minnewanka Road Lake, מאפשר עצירות רבות לצד הדרך, ותצפיות על נופים מרהיבים ובעלי חיים. בדרך לאגם נכנס דבר ראשון ל Cascade Ponds אגם נחמד עם גשרי עץ והשתקפויות יפיפיות .נצא חזרה ונפנה ימינה ל‏‏‏ Lake Minnewanka (בכביש השמאלי) בהגיענו לחנייה לעקוב על השילוט לקניון סטיוארט. הליכה מתונה בתוך היער( סיכוי טוב לפגוש כבשים החיות במקום) תביא אותנו לאחר כ-15 דקות לאורך האגם לקניון סלעי צר וארוך שגשר עץ מחבר בין קירותיו ומאפשר מבט יפה לאגם מחד ולהמשך הקניון מאידך אפשר ללכת לאורך האגם ולחזור. נמשיך עם הרכב ונעצור ב Two Jack Lake וממנו ל Johnson Lake מומלץ להקיף את האגם - 3 ק"מ עם כיוון השעון המראה מהצד השני של האגם עם ההרים יפה מאוד. בהמשך לגונה עם עופות מים Cascade Ponds יפה מאוד
Lake Minnewanka יפה
Two Jack Lake יפה מאוד
Johnson Lake הכביש היה סגור
Vermilion Lakes‏‏‏ שלושת אגמי ורמילון (Vermilion)
אגמים קטנים בין העיירה באנף לבין כביש מספר 1, על דרך הנקראת Vermillion Lakes Drive .
ניתן להגיע למקום ברכב, ולשוטט בנחת בין האגמים, כאשר הר רנדל(Mount Rundle)‏ .העוצמתי משתקף במימי האגם ויוצר גלוית נוף מדהימה.באגמים אלו מתרכזים בשעות הערב בעלי חיים רבים (בעיקר עופות ואיילים), ויש גם סירות קאנו להשכרה ומסלולי הליכה קצרים מצויין
יום ג
12/6 העיירה באנף להסתובב קצת בעיירה רחובות ציוריים עם תפאורה של ההרים מסביב.
מסלול נסיעה לאורך הנחל עמ' 111
להכנס לתחנת מידע להצטייד במפות ומסלולים,לברר לגבי רפטינג יפה מאוד
Banff Gondola‏‏ רכבל (4 בקרון) אשר מטפס לראש אחד הפסגות הגבוהות באזור. בפסגה עצמה יש נוף מהמם ומספר מסלולי הליכה קצרים.בפסגה ישנו מסלול על גשרי עץ, עד לחלק עליון יותר של ההר. זהו מסלול קליל ונחמד וכמובן הנוף שנשקף מהפסגה הוא מרשים ביותר. צאו מהבנין וצפו בנופים עוצרי הנשימה בכל כיוון או עלו למעלה לאזור המסעדה, שם אפשר לשבת בנוחות ועדיין לראות את הנוף המהמם: הרבה יערות צפופים ונהר הבאו הזורם ומתפתל בתוך הסבך ירוק ונכנס גם לבאנף.
מעל למשטח המסעדה נמצא דק של התצפית העליונה למראות היפים ביותר! מצויין
Marsh Loop שביל עץ מהנה ושטוח בחורשה אם יש זמן זה נחמד. הנוף יפה נחמד
Bow Falls‏ מפלי Bow על נהר בשם זה הזורם בתוך העיר. המפל נמוך, אך ברוחב מרשים. כמות עצומה של מים יפים מאוד
Banff View Point‏ משטח אחו ירוק הצופה על העמק הנפלא בו נמצאים אגמי Vermilion, נחלים, משטחי ירק, העירה Banff והרים סביב יפה מאוד
Bow Valley Parkway‏‏‏ דרך נופית bow valley parkway דרך מהממת ביופיה
כביש 1A במהלכה נגיע לקניון johnston .
כ 5 ק"מ אחרי הקניון בצומת הפניה לכביש 93
יש את ההר המצוקי Castle Junction דרך יפה
Johnston Canyon עמ' 109 מסלול פופולרי מאוד בקניון עמוק שני מסלולי הליכה עוברים לאורך הקניון הצר של הנחל החותר בסלע בנתיב מסודר כולל גשרים ומעברים עיליים, ולאורכם שילוט עם הסברים. אורכו של הקצר מביניהם הוא 1.1 קילומטרים (כעשרים דקות, נגיש לכסאות גלגלים), והוא מגיע אל המפלים התחתונים, ואילו המסלול הארוך (2.7 קילומטר, כשעה הליכה) מגיע אל המפלים העליונים. יפה.
יום ד
13/6 Lake Louise אגם הטורקיז המפורסם אחד היפים ברוקיס ממנו מתחיל מסלול לאגם אגנס.
Fairview Lookout מסלול 1 ק"מ לכל כיוון 100 מ' עליה, תצפית יפיפיה על האגם רצוי להגיע ממש מוקדם החניה מתמלאת מהר מעולה
Lake Agnes לא לוותר על העלייה לאגם אגנס. אחד המסלולים היפים בטיול שלנו להרי הרוקיס הקנדיים. מדובר במסלול הליכה lake agnes trail .אחרי עלייה של 2.4 קילומטר מגיעים לאגם מירור הקטן. ממנו יש 2 אופציות לכיוון לייק אגנס. נעלה מצד ימין של מירור לייק לפני לייק אגנס יש פניה ימינה לתצפית small beehive התצפית עצמה לא משהו אבל בדרך אליה תצפיות מהממות על לייק לואיס ויש מקומות שאפשר לראות את שלושת האגמים יחד= לייק לואיס לייק מירור ולייק אגנס (מצריך לרדת קצת מהשביל) נחזור חזרה ונגיע לליק אגנס. בחודש יוני האגם מוקף הרים מושלגים.והמסלול המקיף את האגם והעולה ל big beehive מכוסה בשלג אך עביר (בזהירות) התצפית big beehive יפה אך אם עליתם ל small beehive התצפית כאן לא מוסיפה. הדרך ל small beehive יפה הרבה יותר מעולה לא לוותר . לעלות ל small beehive ולא ל big beehive
Moraine Lake‏‏ הכביש מאגם לואיז המתפתל לעבר אגם מריין מוקף ב-10 פסגות בגובה של כ-3,000 מטרים. האגם ממוקם בעמק "10 הפסגות", בגובה של 1,885 מ'. המקום נראה פראי וחובה להיות שם. האגם עצמו בצבעים שלא יאמנו- כל סוגי התכלת וטורקיז שיש. התחושה והנופים הם פשוט חלומיים.
בתחילת האגם יש גוש של סלעים שמעליו יש תצפית מדהימה על כל האגם
מסלול קל ומומלץ במיוחד מוביל אל נקודת התצפית רוקפיל (Rockpile Viewpoint) בצד השני של האגם, המספק מבט טוב לתמונות ול 10 הפסגות שמקיפות את האגם מעולה
יום ה
14/5 bow lake גיחה קטנה לאגם bow היפיפה שלצידו מלון בצבע אדום עז יפיפה במיוחד שיש השתקפויות
Peyto Lake‏‏ אגם ציורי, שהשביל הקצר המוביל אליו ממגרש החנייה עובר ביער קטן לאורך השביל שלטים המסבירים אודות הצמחיה, ובסופו מתגלה נוף עוצר נשימה של האגם החבוי בין ההרים.אגם Peyto, שנחשב (בצדק!) לאחד האגמים הקרחוניים היפים בעולם. השכם בבוקר פני האגם כמראה, המשקפת את הקרחונים וההרים סביבו המים בגוון כחול עז מהמם גם ביום מעונן מעולה
Mistaya Canyon‏ קניון צר ומרשים, שנחצב באבן הגיר על ידי נהר מיסטאיה, הזורם אל אגם Mistaya הנהר מרשים מאד בזרימתו החזקה, והסלעים נראים כמו ערמת חביתיות. המרחק ממגרש החנייה כחצי קילומטר יפה מאוד
Athabasca Falls‏‏ הליכה קצרה מאוד למפלי אתבאסקה השוצפים הצונחים לתוך קניון צר מאוד, מערכת שבילים מספקת תצפית יפה על המפלים ועל נהר הטורקיז. יפה מאוד
יום ו
15/6 Maligne Canyon ‏‏ נהר מלין חצב בו קירות אבן תלולים, בגובה של עד 50 מטר, וקרובים מאד זה לזה במסלול הליכה נוח, החולף על פני תצורות סלע מרשימות, ניתן ללכת כמה מאות מטרים או 4 ק"מ. פרוט בקובץ "מסלולים רגליים" גשרים ממוספרים מ 1-6 להתחיל מ 1 (העליון) ולרדת. לקפיץ רכב לסוף המסלול יפה מאוד
Medicine lake המים מאגם Maligne זורמים לכאן כאן החים מחלחלים לנהר תת קרקעי המגיח מספר ק"מ במורד הנחל. ובהמשך נשפכים המים לתוך Maligne Canyon ‏‏ . היינו ביום סגרירי האגם לא היה מרשים במיוחד ‏‏ לא משהו
Lake Annette‏ מסלול סלול וקליל סביב האגם סיכוי טוב לראות איילים. עמ' 81
Lake Edith ואגם Beauvert אפשר לשכור אופניים ולטייל ב 3 האגמים נעים ונחמד
יום א
17/6 Valley of the Five Lakes‏ מסלול חמשת האגמים, המתחיל בהליכה קצרה אל תוך מעבה היער. לאחר מכן, עוברים מעל הנחל על גבי גשרון עץ קטן, בפיצול 9a/9b ללכת עם כיוון השעון. עליה קלה ומשם ממשיכים לכיוון האגמים. בזה אחר זה, מתגלים כל חמשת האגמים, בצבעים שונים ומרהיבים והשתקפויות נהדרות. המסלול אורך כשעתיים עד שלוש, בהליכה מתונה, עם עצירות מעולה
Miette Hot Springs‏‏‏ עמ' 93 בילוי מענג ביותר באתר 4 בריכות מים פתוחות. שתיים מהן חמות (40 מעלות) ושתיים קרות. קל להתמכר למים החמים ולנוף המשכר שמסביב. כשבדרך נעבור דרך עיירת הכורים pocahontes טוב
יום ב
18/6 אגמי pyramid+ patricia עמ' 94 אגמים יפים מוקפים בהרים דמויי פירמידה .באגם פירמיד אי המחובר בגשרון ליבשה , מדהימים כשיש השתקפויות אחד הטובים בטיול שלנו
Sunwapta Falls מסלול קליל באורך 2.5 ק"מ ע"מ 70 יפה מאוד
Columbia Icefield
Discovery Centre אוטובוס לקרחון, מרפסת זכוכית, ממול למרכז המבקרים יצא מסלול מעגלי של 1.4 ק"מ אל אצבע של קרחון Athabasca המסלול מתחיל מהקצה הרחוק של מגרש החניה. יש שביל ברור על פני גשר לכיוון הקרחון. במסלול רואים את נסיגת הקרחונים עם סימנים המראים עד כמה אתאבאסקה הצטמק במשך השנים.המסלול ממשיך במעלה הגבעה עם כיוון השעון עם נופים נהדרים מסביב רק עברנו לא נראה משהו מיוחד בטח לא האוטובוס והגשר =מלכודת תיירים בתוך מרכז המבקרים יש מלונית שבלובי שלה אינטרנט חופשי (לבקש קוד מהפקיד)
Wilcox Pass אורכו 5-8 ק"מ (תלוי עד לאן הולכים). הוא מוביל לרמה מעל קו העצים, אל מול קרחון את'בסקה (Athabasca)ושדה הקרח קולומביה, ומתגמל את המטיילים בנוף מרהיב לכל עבר. המסלול יפה בעיקר בחודשים יוני-יולי, אז מתמלא האחו בצבעי פריחה. זהו מסלול הלוך-חזור, הכולל עלייה מתונה,אך הנוף למעלה ללא ספק מצדיק את המאמץ. תחילתו 3 ק"מ מדרום למרכז המבקרים של שדה הקרח, בצד הצפוני של הכביש. שימו לב שהמסלול עלול להיות מכוסה שלג בחודש יוני. מעולה
יום ג
19/6 Parker Ridge Trailhead‏ מסלול יפיפה ומומלץ מאוד אחד הטובים שהיו לנו בטיול המסלולמוביל לתצפית נהדרת על הקרחון, 6 ק"מ קושי בינוני עליה של כ 250 מ' לא קשה עמוד 69 לא לוותר!!! מעולה++
Waterfowl Lakes בסוף כביש הכניסה לאתר הקמפינג יש חניה לתחילת 2 מסלולים אנחנו הלכנו לאגם Chephren Lake מסלול יפיפה ביער 4.4 ק"מ לכל כיוון . עליה של כ 120 מטר מובילה לאגם קרחוני מבודד,פיראי, לא מטוייל ויפיפה. מסלול מהנה מאוד. השביל מעט בוצי אך עביר בהחלט מצויין
יום ד
20/6 Emerald Lake‏ (Emerald Lake). אגם אמרלד מוקף פסגות מושלגות ויערות, המשתקפים במי הטורקיז שלו. סביב האגם מסלול הליכה נעים וקל, שאורכו 5.2 ק"מ (מחצית נגישה לעגלות נכים וילדים), ואפשר גם לצאת לשיט קיאקים. טוב
Natural Bridge סמוך לכביש הנהר מתחתר מתחת לסלע ויוצר גשר טיבעי על הדרך. יפה
מפלי Takakkaw‏ מומלץ בחום. מכביש מספר 1 עולים בדרך מפוטלת (2-3 פיטולים חדים מאוד אך עביר לכל רכב) כ 13 ק"מ עד לחניה של המפלים . מהחניה יש שביל ברור לאורך גדת הנהר וחוצה את הגשר בהליכה קצרה מגיעים קרוב מאוד למפל. ליד החניה של המפל, על גדת הנהר עם נוף יפהפה, מוצבים שולחנות פיקניק עמ' 106 טוב
העיירה fild עיירה קטנטנה בנוף קסום. שם נמצא מרכז המידע של פארק יאהו נחמד
יום ה
21/6 Wapta Falls Trail‏ מפל ומסלול יפיפה עליה של כ 60 מ' כ 2 ק"מ לכל כיוון .עמ' 106
כשמגיעים מכיוון אגם אמרלד צריך לנסוע 2.8 ק"מ לעשות פרסה ולחזור טוב
רפטינג כ 5.5 ק"מ אחרי הפניה ל wapta falls לרדת מהכביש הראשי יש מחלף קטן. ל 2 חברות רפטינג אנחנו לקחנו את Wild Water Adventures
https://wildwater.com/kicking-... מעולה רצוי להזמין יום יומיים קודם
Local: 403-522-2211
Free: 1-888-647-6444
יום ן
22/6 Dog lake מסלול קל ומהנה בתוך היער,באורך 5 ק"מ החוצה מספר ערוצים ומוביל לאגם נחמד . יוצא סמוך לחניון הלילה McLead Meadows נחמד
Radium Hot Springs מעיינות חמים המומלצים ביותר משלושת מעיינות הרוקיז 6.5$. בעיירה נמצא מרכז המידע של פארק קוטנאי טוב מאוד
יום א
24/6 Numa Creek‏‏ ,(Numa Creek) נהר נומה הזורם על פני סלעים צבעוניים, עשירים במתכות, ויוצר מפלים קטנים וציוריים. ניתן לצפות בו לצד כביש 93 היה סגור
Marble Canyon Trailhead‏ ,(Marble Canyon)קניון השיש קניון צר בעומק 40 מטר.נהר הטוקום חצב וליטש את הסלעים, הנראים כמו אבן שיש, ויצר מפלים ותצורות סלע יפהפיות. מסלול הליכה נוח, פחות מקילומטר לכל כיוון, על גשרים טבעיים וגשרי עץ, עובר בין המפלים והסלעים ומספק נקודות תצפית תאווה לעיניים יפה מאוד
Grassi Lakes‏ הירידה לחניה למסלול נמצאת כ 4.3 ק"מ מהגשר על הנהר bow שבעיירה קנמור על כביש 742 , מסלול לא קשה מדי ומגיעים בסוף לשני אגמים נחמדים,
המסלול 3.8 ק"מ 200 מ' עליה עדיף לעלות בשביל ה"קשה יותר" זה שביל יפה בתוך היער העובר ליד המפל הנוף לעיירה קנמור ולאגמים יפיפה. למעלה מגיעים ל2 אגמים יפים עם שביל יפיפה הסובב אותם.והצוקים המקיפים את האגמים משתקפים במים. אנחנו ראינו קינון של אוח ינשופי עם שני פרחונים על הצוק מעל האגם.ירידה מהשביל הקל שהוא בעצם דרך רכב ישנה. מסלול מצויין מצויין
spray lakes עמ' 123 סדרת אגמים סכורים על הדרך נחמד לאורך דרך העפר 742
Buller mounten אגם קטנטן ויפיפה על כביש (דרך עפר) 742 עם השתקפות מדהימה של ההרים שמסביבו. ההשתקפות על האגם היפה ביותר שראינו בטיול נ"צ 50.867516, -115.354824
יום ב
25/6 Kananaskis Lakes אגם תחתון ועליון .סביב האגמים מספר רב של מסלולים, מרכז מידע וחניונים עמ' 123
שווה להקדיש לפחות יומיים לאיזור. אנחנו טיילנו במסלול Rawson Lake trail המסלול עולה מהחניון של האגם העליון לאגם קרחוני מהמם תחילת המסלול לאורך האגם עד מפל מים יפיפה. כ 200 מ אחרי המפל עליה של כ 320 מ' לא קשה ומתגמלת. בסופה חבוי אגם מוקף צוקים והרים מיוערים עם פסגות מושלגות שווה ביותר. לא לוותר מעולה
Highwood Pass‏ מעבר הרים סלול הגבוה בקנדה valley view trail יוצא סמוך לפסגה המעבר מוקף צוקים מלאי הוד עמ' 124 המסלול היה סגור המעבר יפה

לסיכום:
הטיול היה מעל ומעבר לצפיות . והצפיות היו מלכתחילה גבוהות מאוד.
מומלץ בחום. אחד המקומות היפים בעולם .....
מצרף לינק לתמונות שלי
תהנו מאוד
דרור

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )