יום בפנום פן

מיטב האטרקציות של בירת קמבודיה: ארמון המלך, טול סלנג (S-21), שדות ההרג והשוק הרוסי הכל ביום אחד עם טוקטוק צמוד

גם לקמבודיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולDecember 2013
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאוקטובר-מרץ

פנום פן

פנום פן זוהי עיר הבירה הקמבודית והעיר הגדולה ביותר במדינה.
זוהי צומת דרכים מרכזית ככה שבין אם תעלו למקדשים של סיאם ריפ או לאזור החופים של סיהנוקוויל וקו רונג כנראה שתעצרו בה לזמן מה.
הרבה תרמילאים משתדלים לעןף מכאן כמה שיותר מהר ובצדק מסויים אין לה את מה שיש לסיאם ריפ או לסיהנוקוויל להציע. והעיר עצמה מלאה בתיירות מין (נושא ידוע וכואב בקמבודיה בכלל) של קנדים ובריטים בני חמישים ופאבים מפוקפקים.
אני חושב שכדאי להקדיש לפנום פן יום אחד כדי להבין וללמוד קצת על ההיסטוריה של העם הקמבודי ואז לעוף מהעיר בכל הכח כי באמת שאין מה לחפש פה מעבר לדעתי.
נחתתי בפנום פן וחשבתי שבגלל שמדובר בבירה רק פה אוכל לעשות ויזה לויאטנם (היעד הבא שלי בטיול אחרי קמבודיה), דבר שהתגלה כטעות בה נאלצתי להשאר בפנום פן ואני ממליץ לכם לא לעשות בפנום פן ויזה כי לוקח שלושה ימים בערך לקבל אותה (ימים שצריך להעביר בפנום פן, לא מומלץ).
כסף: בקמבודיה יש את המטבע המקומי שנקרא ריל נכון לדצמבר 2013 4000 ריל= 1 דולר אמריקאי בכספומטים מקבלים דולרים ולא ריפ.
בפנום פן ישנתי באזור האגם (עליו המליצו בספר לונלי ישן יחסית מ2009), כשהגעתי מקומי הסביר לי שסגרו את האגם (לא הבנתי אם באמצעות ייבוש או למה בדיוק הוא התכוון) אבל נהגי הטוקטוק (מן מונית מקומית על 3 גלגלים) ידעו לאן לקחת אתכם. ישנתי שם בגסטהאוס 5$ עבור חדר פרטי.
למחרת קבעתי עם נהג טוקטוק עבור 17$ ליום שלם (הם רוצים בהתחלה 25$ להוריד אותם ולא להאמין להצגות שלהם 15$ זה מחיר מקובל אבל רחמתי קצת עליו אז הסכמתי ל17). חשוב לציין שהמחיר הוא לטוקטוק ולא משנה אם תצאו לבדכם או תחלקו עם עוד שניים המחיר לא משתנה עבור מס' האנשים.
המקומות אליהם נסענו:
ארמון המלך:
מתחם של הארמון יפה ומרשים כדאי להשקיע לפחות שעה להסתובב באתר, אל המתחם להגיע עם חולצה עם שרוולים (לא מכניסים עם גופיות). אם אני זוכר נכון כרטיס כניסה עולה משהו כמו 3$.

טול סלנג\S-21:
מדובר בבית ספר לשעבר שמשמש כמוזיאון כיום בו הק'מר רוז' התעללו ובצעו עינויים קשים באזרחים שלהם.
במקום זה ביחד עם שדות ההרג (עליו עוד ארחיב) תלמדו על ההיסטוריה העצובה של העם הקמבודי בשנות ה60' וה70', על המנהיג הקמבודי הפסיכופט פול פוט שרצע כ-3 מיליון אזרחים מבני עמו. יש אפשרות לשאול שאלות באחד החדרים מקומיים שעובדים במקום והם יסבירו לכם וישיבו על השאלות. מחיר כרטיס כניסה 3$. להקדיש כ2-3 שעות.

Killing Fileds שדות ההרג:
שדות בו העבידו למוות ובצעו רצח הק'מר רוז' הזרוע המבצעת למעשה של פול פוט. כאן תראו מיצגים עצובים ממש שכוללים עצמות וגולגלות. תשמעו סיפורי זוועה. התחושה שלי שיצאתי מכאן ומהטול סלנג הייתה דומה להרגשה שיצאתי ממחנה במסע לפולין.
לא זוכר אם צריך לשלם כניסה בכל מקרה אם כן צריך מדובר בדולרים בודדים. כדאי להקדיש לסיור 4 שעות בערך.

השוק הרוסי:
השוק נקרא כך בגלל הרבה תיירים רוסים שפקדו את השוק בשנות ה-90 בשוק יש הכל חניות מזון ופרות, חניות בגדים ועוד כל מיני פרטים שאפשר לקנות בזול.כתובת השוק Corner of Street 163 and Street 444, Phnom Penh.

בגדול את כל המקומות שרשמתי הנ"ל נהגי הטוקטוק מכירים בע"פ.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • במיוחד לגברים הנהגים בקמבודיה יציעו לכם קודם כל לרכוש סמים או לקחת אתכם לבחורה מקומית ורק אחר כך יציעו לכם שרותי הסעה. תדאגו להבהיר להם מהתחלה שאתם לא מעוניינים בשרותים הנוספים שלכם ורק רוצים לנסוע.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )