"באטם באנג" - אולי לא שווה לדלג

הטיול היומי שעשינו מתמקד בחוויה נחמדה בת ארבע תחנות בקמבודיה, בעיירה שכוחת אל הנקראת "באטם באנג" (BattamBang)

גם לקמבודיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאוקטובר - ינואר

Bamboo Train

אני ותומר (שותפי לטיול) נוסעים בטוקטוק עם הנהג הקמבודי, סופיפ, לעבר התחנה הראשונה. כשהגענו לנקודה, עוצר אותנו קמבודי לבוש כמו גנרל, מברך אותנו לשלום ומספר לנו שהגענו לרכבת. הרכבת אינה רכבת רגילה, אלא היא עשויה מבמבוק. כלי התחבורה הזה שמשמש את הכפריים המקומיים להגיע מכפר לכפר נראה כמו רפסודה עשויה במבוק, מונחת על פסים ומאחורה יושב בחור קמבודי עם מוט ברזל המחובר למנוע. הנסיעה ברכבת המיוחדת הזאת היתה חוויה. היא נוסעת במהירות תוך כדי שהיא נראית כמפלסת את דרכה בין הצמחייה והשדות של פרברי באטם באנג. העצירה הראשונה שאנו עושים היא בכפר קטן מאוד ששמו לא ידוע לי (אם בכלל) ושם אנחנו עוצרים מכל המהירות שליוותה אותנו בנסיעה ויושבים עם קמבודים תושבי הכפר ומפטפטים איתם. באותו זמן התחברנו שם עם ילד אחד שניסה למכור חטיפים לעוברים ושבים, והוא נרתם לבקשתנו ועשה לנו סיבוב בכפר. הוא לקח אותנו לראות את מפעל הלבנים של דוד שלו, הכניס אותנו לחצר של מישהו שמגדל נחשים להנאתו, הראה לנו איפה הוא לומד והיכן הוא גר. היה מהמם. לאחר מכן המשכנו עם הרכבת הלאה בשביל לספוג עוד קצת נוף, שמש ורוח, וחזרנו לנקודת ההתחלה.

מקדש בונין (Bunin)

התחנה השניה בטיול שלנו היתה למקדש יפהפה. בכניסה יש לשלם דולר אחד בלבד ובצירוף פרוספקט אתם רשאים להתחיל ולטפס את 300 המדרגות. מי שלא יתעצל ויגיע למקדש עצמו יוכל לראות נוף מרהיב מלמעלה ולטייל בין החורבות של המקדש. המקום יחסית נשמר טוב. אני יכולה להגיד שלמרות שכל הטיול כבר הקאתי מרוב מקדשים, עדיין לא הצטערתי על 300 המדרגות האלו.

תצפית פנום סמפוב

התחנה השלישית אליה הגענו כבר לקראת השקיעה היא תצפית "פנום סמפוב". תצפית זו נמצאת על גבעה שהדרך אליה די תלולה. למיטיבי לכת ניתן לעלות רגלית לראש הצוק, ולמי שיותר עצלן (הקמבודים חשבו גם על זה), למרגלות הצוק מחכים אופנוענים שמתמורת כמה דולרים ישמחו לעלות אתכם לשם ולחסוך לכם את כל הזיעה והמאמץ. התצפית יפה מאוד ואפשר בכייף לעלות לשם ולצפות בשקיעה.

מערת העטלפים

מחזה מרהיב. לקראת רדת החשיכה הנהג/מדריך חיכה איתנו מתחת לתצפית פנום סמפוב ואמר שיש לו משהו להראות לנו שאסור לפספס. הסתכלנו לעבר מערה שממוקמת במרכז הצוק ובשעה 18:00 בדיוק החלו לנהור מיליוני עטלפים מתוך המערה אל השדות בחוץ. ברגע אחד מבלי ששמנו לב, כל השמיים שלנו התמלאו עטלפים ורק לאחר חצי שעה, אולי קצת יותר, יצא אחרון העטלפים מהמערה. זה היה מדהים לראות כמות כזאת של עטלפים. בדרכנו חזרה לגסט האוס עדיין יכולנו לראות באופק את נחיל העטלפים שהתעופף. מטורף.

טיפים

  • מומלץ לסגור מראש עם נהג שמכיר את כל האתרים וסכום מסויים לכל היום (אנחנו שילמנו לו 8 דולר)

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )