אנגקור ואט (Angkor Wat)

טיול יפה בין מקדשים עתיקים בג'ונגל הקמבודי שהוא גם סמל הגאווה של העם הקמבודי.

גם לקמבודיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולDecember 2013
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתנובמבר-פברואר

רקע

ללא ספק האתר המפורסם ביותר בקמבודיה, ומקור חשוב לכלכלה המקומית שמושך אליו מבקרים מכל העולם.
גם אם לא תבקרו במתחם האנגקור (טעות לדעתי), לא ייתכן שתסתובבו בקמבודיה בלי שמבטכם ייפגש עם שם או סמל שקשור למקדשי האנגקור שמופיעים: על הדגל הקמבודי, שטרות הכסף הקמבודיים, על בירות מקומיות, גסטהאוסים ופאבים ועוד...
למעשה שאומרים את השם "אנגקור ואט" מתכוונים למתחם המקדשים העצום המתפרש על שטח נרחב, אבל מתחם המקדשים נקרא "אנגקור" והמקדש המרכזי שבו נקרא "אנגקור ואט".
מתחם המקדשים הבודהיסטים נבנה בסוף המאה ה-9 לספירה, ונפלה בשנת 1431 בידי שנבזזה על ידי ממלכת איוטהאיה (Ayutthaya)- תאילנד של היום, כאשר רק המקדש המרכזי ("אנגקור ואט") נשאר כמרכז פולחן בודהיסטי.

מאמצי שימור בעזרת תמיכת הממשלה ההודית החלו להעשות במקום מאמצע שנות השמונים.
מקומי שדיברתי איתו סיפר לי שהממשלה הויאטנמית שעזרו לעם הקמבודי בהפלת פול פוט (שליט הקמר רוז' הפסיכופט) נוגסת באופן ישיר בהכנסות ממכירת הכרטיסים לאתר, אינני יודע אם המידע הזה נכון.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיול במתחם האנגקור

מתחם מקדשי האנגקור נמצאת בסמוך לעיר סיאם (Siem Reap) ריפ שנמצאת בצפון מערב קמבודיה על שפת אגם הטונלה סאפ (Tonle Sap). העיר מלאה בגסטהואסים ובמלונות בטווח מחירים רחב.
האווירה באיזור צעירה וכיפית עם מגוון מקומות בילוי.
הדרך מקובלת ביותר להתניידות בתוך מתחם המקדשים היא בעזרת טוק טוק צמוד שיהיה איתכם ויעזור לכם להתנייד ממקום למקום.
אל תדאגו לא קשה למצוא שם נהגים ורוב הסיכויים שהם כבר ימצאו אתכם. תקפידו להתמקח על מחיר 15$-20$ ליום נחשב מחיר סביר. משלמים מחיר על טוק טוק ולא על כמות הנוסעים אז כדאי ורצוי לחלוק את הטוק טוק עם עוד שותפים.

הכניסה למתחם המקדשים עולה 20$ ליום אחד ו40$ ל3 ימים, מי שחובב ארכיאולוגיה, ארכיטקטורה ומקדשים בודהסטים עתיקים יכול להיות שם גם שבוע, למי שממצה מהר מספיק גם יום אחד.
כדאי לקום מוקדם מאוד ולהגיע לאנגקור ואט (המקדש המרכזי) בזמן הזריחה. המקדש מוקף מים מצדדיו ע"י תעלות שנחפרו בצורת מרובע מסביבו ונמצא על מעין אי מלאכותי, לפניו יש שלולית גדולה וניתן לראות את השתקפות המקדש על המים בשעת הזריחה.
לאחר מכן פשוט לבקש להסתובב בין המקדשים והירוק של הג'ונגלים, אפשר לבקש מהנהג המלצות או פשוט לעצור היכן שתחפצו ולהנות ממחזה מרהיב של שורשים ועצי ג'ונגל שגודלים על המקדשים, כאילו בולעים אותם.
אולי לחלקכם המראה יראה מוכר מאיזה סרט ואכן "טומב ריידר" (בכיכובה של אנג'לינה ג'ולי בתפקיד לארה קרופט), צולם ממש בין המקדשים האלו.

טיפים

  • להביא חומר נגד יתושים!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )