(Holy-Lake (Kol Mazar בדרך עצמאית

הטרק לאגם הקדוש מהכפר ארסלנבוב. לאחר צליחת המסלול בלי מדריך, סיפור דרך מפורט בשלבים ה'בעייתיים' כדי שככווולם יהנו מהמסלול היפה יפה לבד ובכיף עם עוד קצת מזומנים בכיס

גם לקירגיזסטן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2014 M07
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתיולי-אוגוסט

הגעה לארסלנבוב

כשמגיעים כדאי ללכת למשרד הCBT שנמצא 2 דק' הליכה מהמרכז. שם תפגשו את ח'ייט. אנגלית טובה, חברותי למראית עין. אם תדברו איתו על לטרק ללא מדריך וסוסים הוא לא יהיה מועיל כל כך.- כך היה לנו שהסביר שהשביל מסוכן וצריך מדריך (החברה שם ובמס' מקומות בקריגיזסטן נוקטים במדיניות הפחדה כדי לשמר את פרנסתם, מובן אך אין צורך להיבהל). יום למחרת הגענו והיו שם 2 מדריכים- הוא נעדר וישבנו איתם כחצי שעה, ולאחר נסיונות הפחדה נוספים שזה טרק מסוכן, שאפשר להיהרג שם, להיאבד, ושיש אבנים מתדרדרות ולטפס שעה עם הידיים, הם נידבו מידע חשוב. לכן מציע לכם על אף סיפור הדרך שכתבתי לחלוב כל פיסת מידע שאפשר מהמדריכים ולהיעזר בציורים ובתמונות להמחשה שיש בCBT ולצלם אותם במצלמה (יש בשטח holy rock, green hills ואת הפס שיש בתמונות שלהם שניתן להתאפס ככה בשטח). מפה טופוגרפית אין שם צריך להדפיס מראש או לקנות בבישקק 1:200.000.

יום 1- לינה מול ה- Friendship Pass

כמה דרכים ליום זה:
ברגל- כ6 שעות הליכה מהכפר
מונית- תקצר ל-3 ותעלה 700 סום
סוסים- פחות זמן ובלי מאמץ

מה- TOGUZ BULAK, לשם גם מגיעה המונית עולים במעלה הערוץ (מערבה) ולפני האוכף (שמדרומו GREEN HILLS) חותכים צפונה על המרעול. העלייה אורכת כ- 3 שעות עד השלוחה שממול הפס.

יום 2- חציית ה- Friendship Pass ולינה באגם הקדוש

מנקודת הלינה שציינתי קל להבין לאן הולכים. צריך לזהות בליטת סלע גדולה (רואים בבירור בתמונה ובתמונות ב- cbt) וללכת משמאלה. יש מרעול שמוביל עד לשליש העלייה. תו"כ הליכה מזהים זרזיף מים שיורד מהשלגים של הפס ומאותו רגע עד למעלה מקפידים ללכת כ- 5 מטרים מימינו. דרך זו שאורכת 3 שעות מנקודת הלינה עד לפס, וכשעה ממנה בטיפוס עם הידיים תוביל למעט מעל הפס (מערבית לו) ומשם יורדים לפס. לא לנסות ללכת בערוץ עצמו שמוביל ישר לפס כי זה נהיה תלול מדי ובלתי עביר. חשוב להתחיל את העלייה מוקדם בבוקר שאלו השעות הצלולות. לקראת הצהריים העננים סוגרים ולא רואים ממטר. מהפס לרוב הכל צלול- אותם עננים לא עוברים אותו.
מהפס יורדים צפונה בערוץ שרכסים מלווים אתכם מימין ומשמאל (מזרח ומערב). אחרי שעתיים הרכס מימין נגמר ומופיעות 2 גבעות ירוקות אחת אחרי השנייה (מאוד בולט אל מול הנוף הסלעי-שלגי) ומרעול ברור עולה אליהן ועוזב את הערוץ ששובר שמאלה. מראש הגבעה השנייה (כ- 20 דק' הליכה) ניתן לראות את kol-mazar- האגם הקדוש ולהתגלגל אליו.

יום 3- ערוצים רחבים והרים ירוקים

עד כאן החלק המורכב מבחינת ניווט ומכאן השטח ברור יותר. עוזבים את האגם מערבה במורד הערוץ כ- 8 ק"מ עד dubana mazar grave- זו נקודה המצוינת במפה הטופוגרפית ובה פיצול ערוצים גדול עם ערוץ מצפון. שם חותכים מהערוץ דרומה בשלוחה ומתחילה עלייה של כ-5 ק"מ (מגובה של כ- 2200 לגובה של כ- 3300) לכיוון פס שארכה כ- 4 שעות . בגדול לדבוק בשביל הכי ברור והטופוגרפיה מאוד ברורה וקל להתמצא אל מול המפה. את הלילה עשינו לאחר 8-9 שעות הליכה בפיצול ערוצים ברור לאחר ירידה ארוכה משלוחה (כ- שעתיים) שמשם נותרו לנו ביום למחרת 3 שעות עד לארסלנבוב.
ההתמקמות ללילה השלישי דינאמית וע"פ הקצב והכוח.

יום 4- חצי יום הליכה לארסלנבוב

המשך ההליכה לארסלנבוב, באיזורים מיושבים יותר וקל להתמצא עם המקומיים וברובה דרך ג'יפים.

טיפים

  • מסלול אדיר. עשינו אותו ביולי כך שהסיפור דרך שרשמתי מספיק בהחלט ואין צורך במדריך. אם מתכננים ללכת בחודשים מושלגים אני מניח שזה משנה את התמונה. הסיפור דרך מדויק. מהאגם והלאה פחות ירדתי לפרטים. כמו כן את המפה המצורפת יש לקחת כתמונה כללית ולא לנווט על פיה.
  • יש כאלו שעושים את המסלול הפוך ואז אין בעיה למצוא את הפס אך אורך 6 ימים במקום 4 (יותר עליה)

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

אוהל מטורף ואחלה פנסים בתחרות החודש

אוהל מדהים מדגם Hubba Hubba™ NX 2 של MSR למקום הראשון ושלושה פנסים של BlackDiamond בהגרלה