5 ימים בדרום קירגיזסטן

5 ימים מאיזור סרי מוגול עד הסארצ'ה לייק

גם לקירגיזסטן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2015 M08
משך הטיול5 ימים
עונה מומלצתיולי-אוגסט

מידע כללי

את השבוע השני בקירגיזסטן החלטנו לעשות בדרום. העיר המרכזית בדרום המדינה, היא " אוש ". אנחנו הגענו לאוש בטיסה,
שהזמנו כמה ימים לפני, 30 $ לאדם.
יש אפשרות להגיע גם מבישקק במונית, נסיעה של 11 שעות, ב1000 סום לאדם.

הגעה לsarry mogol ולbase camp:

נחתנו בשעה 8 בבוקר באוש, ולקחנו מונית לכפר sarry mogol.
מונית משדה התעופה תהיה יקרה, תיקח 2000-3000 סום,
אבל יש אפשרות להגיע לתחנה המרכזית באוש, ומשם יותר קל להתמקח עם מוניות או למצוא מרשוטקה.

הגענו לסרי מוגול בסביבות 12 ( 3-4 שעות נסיעה) , . הכפר ממוקם מול ההר הגבוה בקירגיסטאן - Lenin Pick המתנוסס לגובה 7134 מטר וגובל עם טג'יקיסטאן. הcbt משמשים שם גם כגסטהאוס, וגם כמובן כמארגני טיולים. הפעם רצינו ללכת על בטוח, וישנו ב base camp של הcbt, וגם התארגנו אצלהם על טיול סוסים.

(יש אפשרות להגיע לbase camp נוסף, של מקומיים שנמצא מצידו השני של ה cbt)
מהכפר לbase camp יש 16 ק"מ, נוחים מאוד להליכה על שביל גיפים, והcbt מארגן כניסה שעולה 2000 סום (יקר מאוד). אנחנו סגרנו מראש עם הנהג מונית שייקח אותנו עד הbase camp ( אפשרי, רק אם הוא יידע אנגלית: )

יום ראשון - בbase camp:

האיזור בו ממוקם הbase camp הוא מדהים! אחד היפים שהיינו. מסביבו יש הרבה אגמים, המשפחה שאירחה אותנו הייתה מדהימה, דאגו לנו לכל דבר ביורטה, כל הזמן הגישו לחם, תה, ואפילו מרק. וחלקם גם יודעים אנגלית .

הסוסים נמצאים כבר שם, לכן הכנו ארוחת צהריים, ולקחנו את הסוסים לטיול באיזור ( בלי מדריך ובחינם). יש 3 אגמים מאוד יפים, והמקום כמו שהזכרתי מושלם. בכיף אפשר להעביר שם יומיים- שלוש, אם זה עם סוסים, או טיולים רגליים.

יום שני -טיול סוסים:

יצאנו לטיול שהיה 6-8 שעות, לתצפית קרובה על ה"פיק לנין". הטיול עלה 1200 סום לאדם, וצריך לשלם גם על המדריך. למרות שהמחיר יקר, אני ממליץ מאוד על הטיול! גם אם זה לא בסוסים( פשוט איתם מתקדמים הכי מהר והמדריך יודע לאן להגיע). רואים בדרך את ההרים האדומים וכמובן הפיק לנין שנמצא ממול לכל אורך הדרך. מי שמחפש טיול סוסים, ושלא יהיה מעיק מדי , מומלץ.

יום שלישי- יום של נסיעות:

יום שלישי כולו הוקדש לנסיעות.אחד הדברים שאני מאוד נהניתי בהם בקירגיזסטן, ובמיוחד בדרום הם הנסיעות! הנוף שמשתנה מרגע לרגע. יצאנו בבוקר חזרה לסרי מוגול, משם לקחנו מונית חזרה לתחנה מרכזית באוש. שימו לב שעד השעה 10-11יש מרשוטקה שעולה 350 סום לאדם, תתעדכנו עם הcbt.

מאוש נסענו ישר לכפר "kara-suu" ,יש אפשרות לנסוע לטאש קומור שנמצאת באמצע הדרך , נסיעה של 3-4 שעות, יש הרבה מוניות ומרשוטקות לשם. אנחנו נסענו לטאש קומור עם המונית בהתחלה, אבל סיכמנו איתו במהלך הנסיעה על 2500 סום מאוש עד kara suu. מטאש קומור ל"קארא סוו" נסיעה של עוד שעתיים.

מkara suu צריך להגיע לכפר kyzel kol , אנחנו לקחנו שם טרמפ (בכסף כמובן, כנהוג בקירגזסטן) נסיעה של 20 דק.

את הלילה עשינו בכפר, יש אפשרות למצוא שם בקתה של cbt , במחיר של 600 סום כולל ארוחת בוקר וערב. הבקתה ממוקמת ממש קרוב לתחילת המסלול.

יום רביעי - "חרא-חאמש לייק" :

ראיתי כאן עוד סיפור דרך שקרא לאגם בשם הכפר, אנחנו הבנו מהמקומיים ומהcbt שקוראים לו חרא-חאמש. אחד האגמים היפים בקירגיזסטן ללא ספק! בכלל, הטרק הזה לא מתוייר, והאגם עצמו פשוט מדהים. אסור לפספס!

היום מבחינת מזג אוויר היה קצת משונה, עד הצהריים היה שמש וחם מאוד! בצהריים התחיל גשם חזק והיה קר. הלכנו 4-5 שעות עד לאגם, הדרך קלה ונוחה. עצרנו לארוחת צהריים, וכמובן גם לטבילה, שלראשונה בטיול היה באמת חם כדי לרצות להיכנס.

נאלצנו לעצור ולעשות את הלילה ליד האגם.

יום חמישי - הגעה לסרי צ'לייק:

את היום התחלנו מוקדם. השביל שיוצא מחרא-חאמש לכייון סרי צ'לייק, מתחיל דרומית לאגם ליד גשר עץ, בעלייה שלוקחת 2-3 שעות עד הפאס. בדרך יש גם בקתה\משפחה שאי אפשר לפספס, והיא תוכל להסביר לכם בדיוק איפה הפאס. הפאס עצמו מדהים, רואים ממנו את הסרי צ'לייק ועוד אגם יפה מתחתיו, גם העלייה אליו יפה מאוד. משם יורדים עוד כ3- 4 שעות עד לסאי צ'לייק.

הדרך חזרה מהאגם היא לכפר שנקרא arkit, אפשר לעשות אותה ברגל, או לקחת טרמפ. באגם עצמו יש אנשים כמעט תמיד.

טיפים

* בטרק לסרי צ'לייק אפשר לראות מפה אצל הcbt, שיכולה מאוד לעזור בתכנון המסלול.

* בהגעה לאוש, להגיע עם בלוני גז מבישקק, אין בשום מקום באוש בלוני גז! אפשר להעביר במטוס.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

כותבים סיפורי דרך וזוכים!

הפרסים מתנת חברת לפידות המשווקת ציוד שטח מקצועי לעבודה בגובה, טיפוס, גלישה, חילוץ, מחנאות וריצה. תמצאו אצלהם ציוד מעולה של חברות מובילות כמו - Petzl, MSR, Therm-A-Rest ועוד...