קירגיזסטן בשלושה וחצי שבועות

סיפור דרך כללי (יש בנפרד סיפורי דרך של הטרקים שעשינו עצמם). בספטמבר 2017 יצאנו 3 חברים לכ- 3 וחצי שבועות בקירגיזסטן. שלושתנו אוהבים לטייל וטיילנו לא מעט בארץ ובחו"ל. מצד שני באנו לטייל ולהירגע ולא בהכרח לרוץ כדי להספיק. בחרנו לנסוע מיד דרומה כדי להרויח את האזורים היותר גבוהים וקרים ולאחר מכן לחזור צפונה לקרקול ולאזור בישקק. בדיעבד זה היה נכון כי לקראת אוקטובר ההרים בדרום התכסו שלג.

גם לקירגיזסטן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2017
משך הטיולחודש ו- 26 ימים
עונה מומלצתאוגוסט-ספטמבר

לדעת מראש ולהתארגן מראש

שפה: השפה הרשמית היא קירגיזית, השפה המשנית היא רוסית- אין זכר לאנגלית. אם אתם דוברי רוסית- מעולה. אם לא- חשוב להצטייד בשיחון, ללמוד מראש מילים בסיסיות או כל פתרון בסגנון.

ניווט בטרקים: בדומה למסלולים אחרים בעולם ובשונה מאד מהארץ- אין סימון שבילים כזה או אחר. יותר מכך- תוואי השטח רצוף דרדרות גדולות, תהומות, נחלים.. והמסלולים ברובם עדיין לא כ"כ מתויירים. אם מצליחים להשיג מפות נייר של הטיולים הכי טוב. גם אם כן וגם אם לא יש להוריד את האפליקציה של המפות הסובייטיות ואת הקבצים הרלוונטיים. מומלץ גם להוריד את אפליקציית maps.me ובה את המפות של קירגיזסטן. בשל אלה מומלץ גם להצטייד במטען סולרי/סוללה נטענת או ספייר לפלאפון.

ציוד: חשוב להצטייד בכדורים (או כל פתרון אלטרנטיבי) לטיהור מים. כמעט תמיד גם אם תשתו מהנחל מיד כשהשלג נמס למים- איכשהו מילימטר לפני יהיה עדר עצום שיחרבן אליו.. קשה לתפוס את כמות חיות המרעה במדינה. כדורים נגד מחלת מחלת גבהים (מגיעים בטרקים די גבוה). שק שינה ואוהל מחממים ואמינים- הלילות קרים, מאד! וודאו שלאוהל כיסוי גשם טוב כי צפויים לילות גשומים. מקלות הליכה- אני אישית לא חובב ובכל זאת ממליץ בחום כי המסלולים מורכבים מעליות ענקיות, ירידות ענקיות ודרדרות. והרבה משקל.

נסיעות: הנהגים מסוכנים מאד. אין הרבה איך להשפיע על כך חוץ מלהשתדל להימנע מנסיעות בחושך, לדעתי לחלוטין אם אפשר.

CBT: community based tourism - הדעות חלוקות.. משרדיהם ממוקמים במרבית הכפרים מהם יוצאים לטרקים וגם בחלק מן הערים (אפשר למצוא באינטרנט בקלות). בדר"כ יודעים אנגלית ברמה סבירה. יכולים לעזור לתכנן מסלולים, לספק שרותים כמו מדריכים, פורטרים או טיולי סוסים, והעיקר מבחינתנו- מפנים לבתים של משפחות מקומיות ל homestay. גובים מחירים גבוהים יחסית עבור מוניות וכו' ויש תחושה כללית של עסקנות בחלק מהמשרדים אבל החוויה של הhomestay אדירה ואחרת פחות קל להגיע לזה לבד.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

נחיתה בבישקק

נחיתה בבישקק- ב4 לפנות בוקר. להתכונן לכך שבשעות האלה נושא הויזה מאד מאד איטי ולא יעיל. עלול לעכב אם יש תוכנית ליום עמוס במיוחד או טיסת המשך צפופה. לחודש- 50 דולר. עקרונית יש בטופס מקום לתמונת פספורט אך לא הבאנו ולא נתבקשנו. ביציאה מאולם הנחיתות- חבורות גדולות של נהגי מוניות שיעוטו עליכם. הם השקרנים כמעט היחידים ובפער הכי גדולים שפגשנו במדינה. אם יש אופציה בלעדיהם- עדיף. אם אפשר להשתמש בהם רק לנסיעה קצרה העירה ומשם לקחת תחבורה ציבורית- עדיף.

התארגנות בבישקק- חנות טיולים קטנה ודי יקרנית (למי שמתכנן להצטייד לטיולים באופן כללי) בשם red fox מוכרת בלוני גז במחיר אחלה (400 סום לבלון קטן). ממש ממול לחנות, אשר נפתחת ב09:00, יש סופר גדול שיש בו הכל (!) ואפילו עמדה להחלפת כספים בשער טוב (גם היא נפתחת רק ב09:00).

נסיעה מבישקק לארסלן בוב לקראת טרק ההולי לייק- מהאוש בזאר לקחנו shared taxi לכפר בזאר קרגון. הערה כללית- מוניות משותפות עם מקומיים הן פתרון פחות מועדף מבחינת זמן ומבחינת מחיר- הנסיעה תצא רק כשהמונית תהיה מלאה כך שלא תוכל להכיל עוד אף אדם או ארגז תפו"א וזה עלול לקחת זמן. כספית- במקום מחיר אחיד ומאד זול הנהגים יתמקחו איתכם כמו במונית רגילה. לא יודע לומר אם יש משם מרשוטקה לאזור ארסלן בוב. אנחנו לא מצאנו.. הנסיעה ארוכה מאד (כ8 שעות) אך יפה מאד. לבזאר קרגון הגענו בחושך ומיד עפנו אז לא יודע לומר על המקום כלום. הגענו בסביבות 21:00 בערב ומיד סגרנו עם זוג מארסלן בוב שנסע חזרה לכפר עם רכב מועמס אבטיחים ומלונים (700 סום לנסיעה של שעה). נחתנו במשרד הcbt והתקשרו עבורנו לנזיגול (בית מס' 14 של הcbt) הנהדרת שאצלה התארחנו כל שהותנו בכפר.

ארסלן בוב לקראת ההולי לייק

הכפר מאד פשוט ואותנטי. כולו בעליה/ירידה, הרחוב רצוף אנשים נחמדים וחיות משק נחמדות. יש שווקים מאולתרים שאפשר להצטייד בהם בלחם טרי, מים וממתקים (או ראש של פרה אם מעדיפים) אבל לא הרבה מעבר. עשינו יום רגוע של הליכה למפלים נחמדים שיש מיד מחוץ לכפר וטיול קטן ביער האגוזים הענק. בcbt שכרנו מדריך עבור מחר לטרק ההולי לייק ל4 הימים. החלטה שאנחנו מאד מרוצים ממנה (פירוט בסיםור הדרך). עוד לילה אצל נזיגול ויציאה לטרק. למי שמגיע לכפר לhomestay אני מאד ממליץ עליה כמארחת. חדר הארוח נוח ומרווח, המקלחת אחלה, היא מבשלת מאד טעים ובעיקר כי היא נחמדה ואמהית, וגם מוחמד הילד מצחיק וכיפי (קצת מחרפן). השרותים לא להיט- כבכל האזור. שילמנו 500 סום לאדם עבור לינה וא. בוקר. תוספת של 200 עבור א. ערב (מומלץ).
-טרק ההולי לייק קיים באתר בסיפור דרך נפרד-

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מארסלן בוב לאוש, אוש

נסיעה מארסלן בוב לאוש- מהשוק הקטן שנמצא כמה מאות מטרים מתחת לcbt לקחנו מרשוטקה של 14:25 (דייקנית להפליא) לאוש. בדרך עוצרים בתחנה מרכזית קטנה שאפשר לקנות בה קצת אוכל (לדעתי עדיף לקנות קצת שטויות בכפר מלכתחילה). באוש התבאסנו על גסטהאוס סגור ופשוט הלכנו דוך ברחוב ראשי ל- cbt. הוא היה סגור אבל יושב בקומה שניה של מעין מלון מפוקפק וכבר נשארנו לישון בו. שילמנו עבור החדר 1300 סום. ספק רימו אותנו עם המחיר כי הם קצת גמגמו אותו. לא ממליצים על המקום.

אוש- דקות בודדות מה cbt מצוי השוק העירוני. די מוזנח אבל מגוון ואפשר קצת להאבד שם בכיף. גם אפשר להצטייד לטרקים בכל מה שצריך. באזור השוק יש קבביות כאלה על טהרת הכבש והלחם. על הרחוב הראשי בעיר יש כמה פארקים ירוקים עם מתנפחים וירידים כאלה לילדים וגלידה. בנוסף, ישנו הר סולומון שזו עליה קלילה כזו לתצפית נחמדה על העיר בשקיעה.

סרי- מוגול

נסיעה מאוש לסרי מוגול- קמנו מוקדם יחסית והלכנו לכיוון השוק, יש מעין גשר שעוברים תחתיו (פחות או יותר בכניסה לשוק) וקצת אחריו רחבה גדולה. בבוקר יש שם כל מיני מוניות. אחרי כמה שהציעו מחירים מטורפים (זו דרך של כ3 ומשהו שעות) מצאנו את אלק שהסכים ל2,500 סום עבור הנסיעה. דרום המדינה באזור הגבול עם טג'יקיסטן מדהים ביופיו. אפשר לראות את רכס הרי הפמיר המושלגים מעבר למישורים ענקיים של צמחיה נמוכה ויורטות. כמובן המון חיות בדרך.

סרי מוגול- כפר קטן וחורי, די גבוה. הנוף מדהים- מרבדים עצומים למרגלות הרים עצומים. בתי הכפר צבעוניים והרבה ילדים מאובקים מבקשים שוקולד. בגלל שהייתי די חולה בכלל לא ביררנו על מקומות לינה אלא הלכנו מיד על מה שעבדול מה cbt הציע- הגסטהאוס הצמוד (לא הבנתי אם קשור אליו או לא). 1000 סום לאדם ללילה כולל א. ערב וא. בוקר. יש שרותים (ניאגרה מעצבנת), מקלחת חמה סבירה יחסית וחדרי דורמס סבבה. התכנון המקורי שלנו היה לצאת לטרק של 5 ימים צפונה דרך קוזו קלן וחזרה לסרי מוגול בדרך מעגלית. בגלל שהרגשתי נורא והתחברתי רשמית לאסלה המרנו את זה לטיול יום קליל- למחרת בבוקר סגרנו עם עבדול ג'יפ (הלוך וחזור 2000 סום) שהקפיץ אותנו דרומה עד שפת אגם tulpar kol.

מסלול יום- לתצפית על הלנין פיק

סגרנו מראש עם עבדול עזאק מה cbt על ג'יפ שיקפיץ אותנו הלוך וחזור ליורטה שעובדת עם ה cbt ונמצאת על שפת אגם ___. הנסיעה ארכה כשעה, בג'יפ צבאי סובייטי די חוויתי. נוסעים לאורך עמודי החשמל ומתרחקים דרומה מן הכפר. בדרך חולפים על נחל אדום הזוי ועוד נחל בצבע מוכר. היורטה נראית מאד אותנטית (למרות הלוגו האדום של hospitality kyrgyzstan ) ואפשר גם להישאר לישון ולאכול שם (1000 סום לאדם ללילה+א. ערב+א. בוקר). הנהג שלנו נשאר לנוח שם ואנחנו התקדמנו בכיוון התצפית. זורמים עם שבילים מאולתרים על מעין גבעות קטנות וחוצים נחל לא גדול. הנוף פשוט מדהים- רכס הפמיר עם הרים מטורפים (הלנין פיק בגובה מעל 7,100) מפוצצים בשלג, אגמים כחולים שמתחבאים אחרי כל סיבוב וצמחייה צהובה (באוגוסט ירוקה?) על רקע חום ואדום. מידי פעם חלפו על פנינו עדרים של יקים (אנחנו כבר מאד גבוהים). אחרי כמה שעות והרבה תה חזרנו ליורטה ולג'יפ ונסענו חזרה לכפר. לנסיעה הצטרף יפני שבדיוק חזר מהבייס קמפ של הלנין פיק והוא מתאר טיול נחמד של יומיים. אולי שווה לכם לברר אם התחברתם לנוף (בדוק שכן) ושווה לכם את הזמן.

מסרי- מוגול לקרקול

חזרה מסרי מוגול לאוש: סגרנו עם עבדול מהערב מונית למחרת בבוקר, 2,500 סום. קבענו שעה והנהג היה אחלה. הפעם הגענו ישירות ל"אוש גסטהאוס". הדורמס היה מלא אך הציעו לנו דירה משלנו. הדירה היתה מעולה- שני חדרי שינה עם מיטות זוגיות, מעין סלון עם טלויזיה, שרותים, מטבחון ואפילו מרפסת קטנה שתלינו בה את הכביסה.

טיסה מאוש לבישקק: הזמנו עבור בוקר המחרת. דרך האינטרנט (פגסוס איירליינס האגדיים). 35$ לכרטיס, כולל כבודה של 15 ק"ג- טיסה קצרצרה במקום יום של נסיעה מתישה. הזמנו דרך הגסטהאוס מונית לשדה"ת- 250 סום לכל המונית.

נסיעה מבישקק לקרקול: מונית משדה"ת לתחנת האוטובוסים המערבית. שם היינו האחרונים להצטרף לshared taxi שנסעה מיד לקרקול. כ6 שעות נסיעה. שילמנו 500 סום לאדם. אולי לכם הנסיעה תהיה קצרה יותר כי באזור האיסיק קול נסענו זמן ממושך על עפר ונראה שבונים שם כביש רציני עכשיו. ירדנו בגסטהאוס nice, די על הכביש הראשי.

התארגנות בקרקול לפני הטרק לאללה- קול

הגסטהאוס nice ממש טוב. חדרי דורמס נוחים, מטבחון נוח לבישול וכיפי לישיבה, דשא עם ערסלים, מכונת כביסה (100 סום לשק מלא כל טוב). אפשר גם לקנות במקום קצת מצרכים ובלוני גז. שילמנו 250 סום לאדם על מיטה בדורמס של 8 (נדמה לי שזה המחיר גם לדורמס של ה4). שני האחים שעובדים במקום יודעים אחלה אנגלית וגם יכולים להזמין מוניות וכו' במחירים טובים. לא ראיתי הרבה מהעיר אבל אפשר למצוא בקלות מכולות ומאפיות להצטיידות לטרק. בערב יצאנו ל"קפה קנץ'" לארוחת ערב. מומלץ בחום! יפה ונעים, טעים, מחירי קירגיזסטן. נמצא ממש 50 מטר מהגסטהאוס.
-טרק הקרקול נמצא באתר בסיפור דרך נפרד-

מקרקול לקוצ'קור

נסיעה מקרקול לקוצ'קור: בנינו על מרשוטקה לבלצ'י ומשם לקוצ'קור עד שמטייל בריטי סיפר לנו על מרשוטקה מסויימת שנוסעת ישירות לקוצ'קור. היא יוצאת מתחנת האוטובוסים הראשית בקרקול (נסיעה קצרצרה מה- nice) אבל לא מאיפה שמרבית הנסיעות יוצאות אלא מהצד השני של התחנה. צריך לשאול את האנשים על המרשוטקה לנרין (קוצ'קור היא תחנה בנסיעה בדרך לנרין). שעת היציאה שלה היא 08:50 (מופיע גם בשילוט בתחנה באותיות קיריליות). לקוצ'קור הגענו כעבור 4.5 שעות. שוב- אולי זה יתקצר כשתבואו כי יסתיימו השיפוצים ליד האיסיק קול שמאד מעכבים.

קוצ'קור לקראת יציאה לסונג-קול (song kul): ירדנו מהמרשוטקה על הצומת של ה cbt (ושאר סוכנויות טיולים עם כיתוב באנגלית). ישר נכנסנו כדי לראות מפות של האגמים ולבחור טיול, ובעיקר כדי למצוא homestay אחרי שחברים ממש המליצו על החוויה הזו בקוצ'קור. בתכל'ס הדבר הכי חשוב שהרווחנו מה cbt הוא הידיעה שעדיין יש יורטות על שפת האגם ולכן בחרנו לצאת ללילה שם למחרת. מלבד כך לא כ"כ התחברנו למשרד ולבן אדם ולא כ"כ ממליצים על ה cbt הזה. לגבי הבית בו התארחנו אנחנו אמביוולנטיים- נשלחנו לבית מס' 5, של Gulzat. ממוקם די רחוק מהשדרה הראשית של החנויות והמוניות. לא סוף העולם אבל טיפה מבאס ללכת איזה רבע שעה עם תיקים כמה פעמים. הבית מאד נעים ובסביבה שקטה אבל הגעה אליו בחושך מחייבת פנס (תלונות להפנות לעיריית קוצ'קור). שם פגשנו את אפה אמא של גולזת שהיתה מאד נחמדה ומאד זקנה. יש היכל אוכל מפואר עם נברשת שבו הושיבה אותנו לתה והמון עוגיות. חדרי השינה ממוקמים במעין מסדרון והם אחלה. מקלחת הכי טובה שפגשנו ושרותים אחלה- משותפים לתושבי המסדרון. שילמנו דרך ה cbt 700 סום לאדם, כולל א. בוקר. ביציאה לקניות בסופר ראינו ברחוב הראשי רחבה עם המון מוניות (לא תפספסו) וכבר הנהג הראשון ששאלנו הציע 2,000 סום (הבחור ב cbt דיבר על 3,200..) למונית לקיזרט- הכפר ממנו נתחיל מחר לעלות לאגם. קבענו להיפגש כאן בבוקר.

-הטיול לאגם סונג-קול ולינה עם משפחת נוודים ביורטה בסיפור דרך נפרד-

חזרה לבישקק

נסיעה מקוצ'קור לבישקק: מול ה cbt בצד השני של הכביש הראשי יש מרשוטקה לבישקק. 200 סום וכ4 שעות.
בישקק: בגלל שבלילה האחרון בקרקול נשבר לנו אחד האוהלים נעשה בימים שנשארו טיולי כוכב מהעיר בלי לילות בשטח. עם הגעתנו מקוצ'קור התייצבנו בסאקורה גסטהאוס כמיטב הישראלים. אבל הדורמס נראה לנו צפוף והאמת שהבחורה שם לא הרגישה לנו שיא הנחמדה. לשמחתי צעדנו 5 דקות משם ל dos guesthouse. אמנם גינה פחות יפה והרבה יותר קטנה אבל בעלת הבית סיירה אשה מקסימה, יש מטבחון חביב ומחיר מצוין. סיכמנו על חדר זוגי שבו צירפנו מזרון על הרצפה ב 400 סום לאדם, כולל א. בוקר טובה. זה היה קצת צפוף אבל ברמת הסביר. סיירה ששמעה שאנחנו מתכננים למחרת אלא ארצ'ה הציעה לסדר נהג שיכניס אותנו לשמורה וגם יחכה לנו שם לדרך חזרה. הצטרפו אלינו סלובנית ויפני שהוזילו לנו את הנסיעה הכפולה מ900 ל 600 סום לאדם.

טיול יום באלה ארצ'ה

אלה ארצ'ה היא שמורת טבע יפה ונוחה במיוחד, אשר נמצאת ממש מחוץ לעיר בישקק ולמעשה מהווה את היעד הקלאסי לטיולי שבת של האוכלוסייה המקומית. הכניסה לשמורה אמורה להיות כרוכה בתשלום (לא נדרשנו לכך, לא בטוח למה). בכניסה ולאורך המסלולים מופיע שילוט וחלק נכבד מהמסלולים הם על גבי דרך סלולה היטב המותאמת כמעט לכל אחד.
אנחנו ישנו בעיר ב- dos guesthouse (מומלץ!) ובעלת המקום סידרה לנו מראש מונית הלוך-חזור. שילמנו 600 סום לאדם עבור הסעה מהגסטהאוס לתוך השמורה עצמה וחזרה בשעה שקבענו מראש, 5 אנשים. אגב- ייתכן והעבודה שנכנסנו עם רכב מקומי ולא ברגל היא מה שחסך לנו את התשלום על כניסה לשמורה.
הכניסה לשמורה מאד תיירותית, עם קיוסקים, חנויות מזכרות ומלון מפואר. מבחינת מסלולים יומיים השילוט מציע מסלול יפה וקצר של כ-2 ק"מ לקניון יפה, מסלול באורך דומה שמגיע למפל קטן, או המשך של אותו מסלול למפל רחוק, גדול וגבוה יותר. יש מפרט של האורך, הגובה וכמות שעות הליכה מוערכת. ניתן גם להסתובב יותר ולהכנס לעומק בנוף היפהפה הזה לטיול של יותר מיום אחד. זה היה התכנון המקורי שלנו אבל נשבר האוהל ולכן לא יודע להמליץ על מסלולים ספציפיים.
אנחנו בחרנו לעלות בשביל המאד נוח לכיוון המפלים, אבל כשהיינו ליד הקטן התחיל מזג אויר מאד סגרירי שדי מהר הפך למבול. בדרך למטה הוא הפסיק כמו שהוא בא ולכן המשכנו לקניון. מובילה לשם דרך אספלט נוחה עם הרבה סנאים, משפחות מקומיות בטיול של סופ"ש וסטודנטים מהאונ' התורכית בעיר. הקניון עצמו יפה, עם נחל בהיר, אבנים מיוחדות בשלל צבעים והרבה צמחייה בצבעי שלכת. הולכים קצת על בולדרים ויש גשרי סנדות לחציית הנחל לכיוון ההרים. סה"כ טיול יום קליל ויפה.

בישקק וסביבתה עד הטיסה

בערב חזרה בבישקק הסתובבנו קצת בכיכר האדומה- מעין רחבה גדולה עם פסלים ולוק כמעט אירופאי. אפילו יש סככה של נורות המרכיבות דגל קירגיזסטן ענק ומתחת מלא ילדים שמצלמים סלפי. זה גם אזור עם די הרבה מסעדות. אכלנו ב navat שזו מסעדה מפוארת עם של אוכל קירגיזי ואווירה ממש טובה. אוכל מעולה ומחירים קיצוניים לקירגיזסטן אבל עבורנו 1800 זה בכל זאת 90 שקל לארוחה מטורפת עם מרקים ועיקריות ושתיה וקינוח. ממש ממליץ.

למחרת יום רגוע בעיר. התחלנו באוש בזאר (מרשוטקה מס' 213) והסתובבנו סתם, לטעום שטויות ולקנות מזכרות. השוק גדול- לחמים, אינסוף פירות יבשים, בשר, גביינות, בדים, בגדים.. הכל. גם מוצרי חשמל ומוצרים לבית. בעקבות עצה מישראליות שפגשנו המשכנו ברגל למסעדת sugar and spices ההודית הסמוכה. המקום קצת מוגזם אבל האוכל ממש טעים (קצת יקר). מכאן המשכנו ל asia mall- הקניון החדש בבישקק, מתוך עודף זמן וסקרנות. המקום הכי מודרני וממורק שפגשנו במדינה בפער. מחירים שמתאימים לקניון בת"א. אין שום דבר מענין והדבר היחיד שיש לי לספר הוא שיש למעלה קומת ילדים עם מתקני מציאות מדומה ועשינו איזה רכבת הרים ב150 סום לאדם. לארוחת ערב פירקנו את ה beef burger השכונתי- פינת בורגר חמודה מטר מה-dos guesthouse עם כל מיני סוגי תוספות. כל בורגר ב120 סום. אחלה לסגירת פינה. למחרת טיול קטן בנחל אלמאדין.

מסלול יום בנחל אלמאדין

כדי להתקרב למסלול ולחסוך בעלויות התחבורה לקחנו מרשוטקה, בעצת בחור קירגיזי, למקום בעיר בשם kok-jar (כיכר landuse- grass לפי הgoogle maps). הגענו לכאן במרשוטקה מס' 100 (פשוט הראנו במפה בסמרטפון לנהגים עד שאחד אמר שזה מתאים). מכאן, אחרי כמה אי הבנות הצלחנו לסגור עם נהג מונית שייקח אותנו לנחל עצמו (שוב- מפה בפלאפון). סגרנו על 500 סום למונית להלוך וחזור והחלפנו מספרי טלפון. הנסיעה לא ממש ארוכה והובילה אותנו ממש עד תחילת המסלול. הלכנו על הגדה השמאלית של נחל יפהפה (שמגיע ממש עד בישקק), כשמידי פעם אנחנו מסתבכים בסבך קוצני. בנקודה שכבר ממש היינו תקועים בתוואי בלתי ניתן להליכה פשוט ירדנו לארוחת צהריים על גדת הנהר ומשם הסתובבנו חזרה. כל הדרך נהננו מנוף יפה של הרים מושלגים ברקע וקרקע צהובה עם בולדרים משונים. מקום קליל ושקט וממש חמוד לסיום הטיול בקירגיזסטן.
חזרה לגסטהאוס, המתנה לטיסה וזהו :)

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )

קבלו שק שינה מקצועי, תרמיל יום משובח וגרבי טיולים

ציוד טיולים של Mountain Equipment, Gregory ו- Bridgedale בשווי כולל של מעל 2500 ש״ח מתנת Gravity ישראל בתחרות החודש