מעבר גבול אירקישטם- מקירגיסטן לסין

מחוז שינג'יאנג, סין- מעבר גבול שעשינו בטרמפים מדרום מזרח קירגיסטן למערב סין לכיוון קשגאר

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2016 M09
משך הטיוליום אחד

מעבר הגבול מכיוון קירגיסטן לסין

התחלנו מעיירת סארי-טאש- כפר לא רחוק מהגבול שנמצא בצומת הגבולות של טג'יקיסטן, סין וקירגיסטן. ניסינו לתפוס טרמפים לכיוון המעבר גבול מ-6:00 בבוקר, אבל לא עברו משאיות עד שב-7:30 עבר אוטו קטן (בעלות של 300 סום לקח אותנו לגבול. בדרך יש צ'קפוינט קירגיזי שבודק שיש לכם ויזה לסין).
בגבול בצד הקירגיזי, נתנו את הדרכון שלנו בערך 3 פעמים בתוך המבנה שלהם ויצאנו לכיוון עמדת השמירה שם השומר הורה לנו לחכות לידו עד שתגיע משאית והוא יסמן לה לקחת אותנו. עלינו על המשאית הראשונה שעברה עם נהג סיני נחמד שהעביר אותנו עד לגבול הסיני (בדרך לגבול הסיני יש עוד צ'קפוינט שצריך לרדת להראות את הדרכונים). לפני הגבול הסיני היה תור של כק"מ של משאיות, נפרדנו לשלום מהנהג הסיני והלכנו עד לגבול הסיני.

הגבול הסיני הראשון

בגבול הסיני הראשון יש שיקוף תיקים ובדיקת דרכונים (שואלים אם יש מפות וספרים על סין- אמרנו שאין) לא פתחו לנו את התיקים. משם ב"אווירתv סין" המעורפלת הדרכונים נשארו אצל הבודקים ויוצאים החוצה לסגור דיל עם נהג מונית שיקח אותנו 150 ק"מ (כשעתיים נסיעה) עד לעיירת גבול Ulugqat בה הביקורת האחרונה. כל נוסע משלם 100 יואן/ 1000 סום (הנהג שלנו בדרך הזו היה מעצבן ועצר מלא בדרך במקומות שכוחי אל, כי הגבול הסיני היה בהפסקת צהריים בזמן שנסענו).

הגבול הסיני השני

הגבול הסיני השני בעיירת גבול- בהפסקת צהריים מ-11:30-14:30 שעון קירגיסטן, הגענו לגבול הסיני בעיירת הגבול ב-14:00. יש מחוץ לגבול מבנה עם מסעדה שמגישה מנה משתנה ב-20 יואן וחדרי מיטות (לנהגי המשאיות). בביקורת גבולות בעיירה- שוב מראים דרכונים, ושיקוף תיקים.
מחוץ לביקורת גבולות מחכים נהגי מוניות שמספרים שאין אוטובוסים ומציעים להסיע לקשגאר. חלפנו על פניהם לכיוון היציאה הסופית משטח הגבול שם הראינו שוב דרכונים (בערך ק"מ הליכה). והחיילים עזרו לנו בהכוונה ותפיסת טרמפ קצר לתחנת האוטובוס (התחנת אוטובוס דקורה במפס-מי).
בתחנה קנינו כרטיס ב-33 יואן לקשגאר וחיכינו בתחנה עד שהיו מספיק אנשים למונית פרייבט (: (לא אוטובוס).
הגענו לקשגאר! המונית הורידה אותנו לא רחוק מהמסגד הגדול בעיר העתיקה ומשם לקחנו מונית לגסט האוס- old town youth hostel שנמצא בעיר העתיקה.

טיפים

  • זה יום ארוך, אז תצאו לדרך מוקדם. למרות המעבר גבול של כמעט יום שלם, הכל עבר חלק מבחינת הלוגיסטיקה בגבול (עם הרבה מסירת דרכונים לבדיקה לאורך היום). תביאו נשנושים לדרך.
  • אנחנו עשינו ויזה לסין בישראל. מבחינת הזמנים זה התאים לנו.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

קבלו שלושה פק"לים לבישול ולקפה בתחרות החודש!

פרסים מפנקים מתנת חברת Finjan - פק״ל בישול מצוין ושני פק״לי קפה עם כל מה שצריך.