טיול סוסים בצ'ונג-קמין, קירגיסטן

טיול סוסים של שלושה ימים בעמק Chong-kemin בצפון-מערב אגם איסיקול בקירגיסטן

גם לקירגיזסטן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJuly 2018
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתקיץ

פרטים כללים על הטיול

אנחנו עשינו מסלול של 3 ימים (אפשר גם של 4 באזור הזה), שכלל יומיים הליכה לאגם ויום אחד חזרה ממנו.
היינו שלושה רוכבים, שני מדריכים וסוסים ציוד (כאשר מטיילים עם מעל 3 סוסים כדאי לקחת שני מדריכים, כדי להקל על התפעול שלהם).
ישנו באוהלים (אין אפשרות אחרת, אין שם גסט-האוסים או יורטים שלא בעיירות עצמן), ולכן הבאנו איתנו גם את כל האוכל ואמצעי הבישול לימי הטיול.
מז"א האוויר היה נעים סה"כ, חם רוב הזמן. כן היו זמנים של גשם (בעיקר בלילה), ולכן הייתי ממליצה לכל מי שמטייל באזור להצטייד בהתאם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

קשיים במציאת טיול סוסים

טיילנו 3 אנשים יחד, כאשר שניים מאיתנו כבר עשו טיול סוסים במדינה (באזור קוצ'קור). חיפשנו טיול נוסף, באזור שונה מאלו שכבר טיילנו בהם, שיימשך 3-5 ימים בתקציב ידידותי לתרמילאים. לשם כך פנינו באמצעות מיילים ושיחות ווטסאפ לסוכנויות טיולים שונות בבישקק (העדפנו לטייל סביב בישקק כיוון שנשאר לנו שבוע לפני הטיסה חזרה הביתה, שיצאה ממנה). פנינו לקרוב לעשר סוכנויות שונות, ואף אחת מהן לא נתנה לנו הצעה רלוונטית מבחינת מסלול ותקציב. בסוף מצאנו, באמצעות הגעה פיזית לסוכנויות שונות, את המסלול שעשינו בצ'ונגקמין מסלול מהמםעם מדריך מקסים. מטרת הפרסום הזה לעזור לאנשים נוספים להגיע לשם, בקלות רבה יותר מהדרל הסבוכה שאנחנו היינו צריכים לעבור.

הטיול עצמו - יום ראשון

הגענו מאוחר בערב לצ'ונגקמין(מרשוטקה 309 מבישקק), לעיירה בשם Karool-Dobo, וישנו בגסט-האוס של ה-CBT כדי שנוכל לצאת למחרת מוקדם בבוקר.
שימו לב שבעסקה המקורית לטיול סוסים משלמים על החדרים הזולים (700 סום לאדם), שהם חדרים עם מקלחת ושירותים משותפים. אם אתם רוצים אתם יכולים לשדרג לחדרים עם מקלחת פרטית (1200 סום לאדם). התשלום כולל ארוחת בוקר. ניתן לשלם תוספת (300 סום לאדם) ולאכול שם גם ארוחת ערב.

יצאנו לדרך בסביבות תשע בבוקר, לאחר ארוחת בוקר ואריזת הציוד על סוס הציוד. התחלנו בהליכה על הכביש עד לכפר הבא (Kandy), ממנו ממשיכים בדרכי עפר לשדות חרושים ויפהפיים, כשלצידי הדרך מיליוני פרחים מכל הסוגים והצבעים שרק אפשר לחשוב עליהם.
בערך לאחר כשלוש שעות רכיבה מגיעים לשמורת הטבע של צ'ונגקמין(צריך לשלם בכניסה 200 סום לכל תייר), אז הדרך נעשית הררית יותר ומיוערת. אנחנו ישנו בנקודה די אקראית ביער.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום שני

זה יום קצר יחסית, הכולל עלייה לשני פסים (לא גבוהים) וירידה לאגם Dzhasykkel לידו ישנים בלילה. אנחנו עשינו את היום כולו בשש שעות בערך, שכללו הפסקת צהריים וכמה הפסקות בדרך.
האגם עצמו נחמד מאוד, ומומלץ להיכנס אליו אם לא קר מדי. בקה הכניס אותנו עם הסוסים =)

יום שלישי

חוזרנו את כל הדרך שעשינו ביומיים האחרונים (בירידה, אז זה יותר מהיר).
ניתן במקום זאת להמשיך יומיים נוספים בלי לחזור על מה שכבר עשיתם, אבל אז צריך לארגן הסעה מסוף המסלול חזרה לגסט-האוס (ה-CBT יכול לעשות את זה עבורכם, בתשלום כמובן).

דרכי התקשרות עם ה-CBT

עיקר הקשיים שחווינו בארגון הטיול היו קשורים, בדיעבד, לעובדה שרוב האנשים באזור אינם מדברים אנגלית. החבר'ה שטיילנו איתם בסוף היו שייכים ל-CBT (סוכנות הטיולים הארצית של קירגיסטן), שבדיעבד הבנו שדיברנו איתם במייל, רק שהם לא ידעו אנגלית כמו שצריך ולכן לא הצליחו להעביר לנו את הפרטים הרלוונטיים כדי שנחליט שהטיול מתאים לנו.
אנחנו הגענו לטייל באמצעותם, בסוף, דרך סוכנות טיולים בבישקק בשם Trekking union Kyrgaystan.
הדרך הכי טובה לארגן טיול כזה היא ליצור קשר עם הבן של מנהל ה-CTB בצ'ו-קמין, שגם הדריך את הטיול שאנחנו יצאנו אליו. שמו בקה:
Bekbolt (Beka) Kojokeev
טל': +996702621719 (עונה גם בווטסאפ)
מייל: guesthouse_jekshen@mail.ru
אם אתם יודעים רוסית אתם יכולים ליצור קשר ישירות עם המנהל במספר +996771327781

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )