טיול לאגם kyol-ukyok ליד קוצ'קור

טיילנו בקירגיסטן חודש וקצת. הארץ הזו קסומה ומלאה בנופים עוצרי נשימה, עדרי סוסים, חוויות אינספור ואנשים חמים ומרתקים. נספר בסיפור דרך על כל הטרקים שעשינו במדינה המטורפת הזאת!

גם לקירגיזסטן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2016
משך הטיולחודש ו- 10 ימים
עונה מומלצתאנחנו טיילנו באוגוסט ותחילת ספטמבר. לדעתנו העונה המומלצת היא יולי-ספטמבר. אך חשוב לדעת שבהרים מזג האוויר לא צפוי גם בשיא העונה ויכול להיות הפכפך.

מקרקול לקוצ'קור

בקרקול בתחנה המרכזית בה ירדנו שהגענו לקרקול מבישקק. יש מרשוטקות שנוסעות מדרום ומצפון לאגם הגדול איסיק קול. בזמן שאנחנו טיילנו שעות המרשוטקות היו:
מצפון לאגם- 8:50
מדרום לאגם- 9:10 ב300 סום כולל ציוד.
הנסיעה לקחה 5 שעות מהצד הדרומי והייתה יפה מאוד.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1+2 מתחילים את הדרך לאגם קול אוקוק

בקוצ'קור יש כמה סוכניות טיולים שמציעות טיולים שונים ואפשרויות לינה וטיולי סוסים.
אנחנו סגרנו עם המשרד הגדול של ה-CBT (לא הדוכן על הכביש הראשי) מונית ב-300 סום שתקח אותנו לתחילת המסלול.
אכלנו צהריים בעיירה וב-17:30 יצאנו עם המונית בנסיעה של רבע שעה עד לבית האחרון של הכפר ומשם הדרך הייתה לא עבירה לרכבי פרייבט.
עלינו שעתיים על שביל ג'יפים ברור וב-20:00 התמקמנו לצד השביל.
למחרת התחלנו ללכת ב-8:30 במעלה השביל גיפים. יש מעברים של נחלים קטנים בדרך ונחל אחד בתוך ערוץ עמוק יותר שאותו חצינו יחפים בגובה מים של עד הברך כמעט. המים קפואים אך לא קשה לחצות.
**זוהי בערך חצי הדרך לאגם.
משם המשכנו לטפס, לקראת סוף העלייה ישנה עלייה תלולה יותר שבסופה מתגלה הצד הצפוני של האגם. הלכנו לצד גדת האגם עד שהגענו ל-3 יורטות הראשונות ונשארנו ללון בהם. לינה- 200 סום לאדם, ארוחת ערב של דג, אורז וסלט -250 סום והמשפחה מקסימה! הגענו ליורטות ב-13:00, סה"כ את כל העלייה ניתן לעשות ביום אחד של 6.5 שעות הליכה עם תיקים גדולים.

יום 3 טיול לאגם העליון

קמנו לבוקר שימשי ביותר, אכלנו דייסת סולת מעולה עם המשפחה של היורטות בעלות של 150 סום לאדם. יצאנו ב-8:30 לאגם העליון דרך הערוץ שעולה דרומה (הערוץ הראשון אחרי היורטות שלנו). העליה לקחה שעתיים, השביל לא תמיד ברור. עולים מימין לערוץ כל הדרך. בדרך יש שתי עליות תלולות יותר, בעלייה השנייה עם המפל השביל הולך בצמוד לבולדריה של המפל מימין. באגם יש נוף מדהים של קרחונים שמקיפים אותו, ממש מומלץ!
הדרך חזור לקחה לנו שעה ואכלנו צהריים ביורטה ב-13:00.
יצאנו חזרה לכיוון קוצ'קור וישנו שעתיים מהנקודה בה המונית הורידה אותנו בהלוך.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 4 חזרה לקוצ'קור ונסיעה לבישקק

למחרת הלכנו שעתיים למקום בו המונית הורידה אותנו ולקחנו משם מונית שבדיוק הורידה אנשים ב-200 סום למונית. אכלנו בקוצ'קור במסעדה פשוטה וטעימה בקראוון האדום על הכביש הראשי. סגרנו עם מונית נסיעה לבישקק כולל עצירה במגדל עתיק ומפורסם לא רחוק מבישקק בדרך, ב-370 סום לאדם במונית של 6 אנשים, הנסיעה לקחה לנו 5 שעות.
המונית הורידה אותנו ב- osh bazar ומשם לקחנו מונית ב-150 סום ל- green hostle בבעלות אלה ובעלה. המקום נקי ואלה מקסימה! עזרה לנו בתיאום מונית לאיזור סרי-צ'לק.

טיפים

  • ה- green hostle בבעלות אלה ובעלה בבישקק, מקום טוב ונעים לנחיתה ראשונה בקירגיסטן. בדיעבד, היינו ישנים כאן בפעם הראשונה שהגענו לבישקק!
  • אפליקציית המפות הסובייטיות נהדרת להתאפסות על המיקום והדרך בטרק. המפות בה הן כמו המפות שניתן לרכוש בבישקק מתקופת השלטון הסובייטי.
  • אפליקציית maps.me- אפליקציה נהדרת להתמצאות במדינות בכל העולם. עובדת על גיפיאס ללא אינטרנט. היא מכירה את כל הרחובות והכפרים הקטנים ואפילו מסומנים בה שבילים של טרקים פופולרים (אך היא לא טופוגרפית). מסומנים בה בתי עסק, גסט האוסים ועוד הרבה דברים מועילים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )

קבלו שק שינה מקצועי, תרמיל יום משובח וגרבי טיולים

ציוד טיולים של Mountain Equipment, Gregory ו- Bridgedale בשווי כולל של מעל 2500 ש״ח מתנת Gravity ישראל בתחרות החודש