שלושה ימים באגמים הקזחים-הכפר סאטי והאגמים קולאסיי וקיינדי

הכפר סאטי נמתצא בדרום מערב קזחסטן. הכפר קרוב לשני יעדים נחמדים ויפים שמתאימים לטיול של יום-יומיים. בכפר עצמו ניתן למצוא גסט-האוסים קטנים (מזכירים יו היעד הראשון הם אגמי קולסאיי- שרשרת של אגמים יפהפיים אשר לאורכם עובר מסלול הליכה נח יחסית, ניתן להגיע לאגמים לטיול יום כמו מקומיים רבים או להאריך מעט את הטיול ולהשאר ללילה על שפת האגם. היעד השני הוא אגם קיינדי- אגם מיוחד במינו בו ישנה תופעה של גזעיםאשר יוצאים מתוך מימי האגם ויוצרים מחזה מיוחד

גם לקזחסטן חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJune 2016
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתקיץ, יוני-אוקטו

הכפר סאטי

הכפר סאטי הוא כפר המרוחק כ-5 שעות נסיעה מהעיר אלמטי, ישנה מרשוטקה (מונית שירות מקומית) אשר יוצאת מהעיר אחת ליום ולכן הסקנו כי ישנה גם אחת שמגיעה לעיר (הגענו ממקום אחר ולכן אין ברשותי את המידע).הכפר והאגמים שבקרבתו הם יעד טיול פופולארי בקרב המקומיים וישנם טיולים מאורגנים אשר יוצאים מהעיר אלמאטי לכיוון הכפרים- לא ניסינו אך סביר בהחלט ששיחה עם סוכנות טיולים מקומית תעזור לכם למצוא דרך הגעה לכפר.

הכפר עצמו הוא כפר קטן ובו מקומות לינה שונים, חלקם מופיעים באפליקצייה maps-me אך ישנם גם כאלה שלא מופיעים ברשת, בקשו מהמקומיים הכוונה למקום לינה- המחיר הוא כ-5000 טנגה ללילה לשני אנשים כולל ארוחות בוקר וערב.

מהכפר ניתן לתפוס מונית מקומית (פשוט להרים אצבע ברחוב/

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אגמי קולסאיי

אגמי קולסאיי הם למעשה שרשרת של שלושה אגמים ( לפי הספירה שלי).
האגמים נמצאים בקרבת הגבול עם קירגיזסטן מעבר לטווח 20 הק"מ אותם אסור לחצות למי שאינם אזרחי קזחסטן.
לאגמים הראשון והשני ניתן אישור מיוחד להגיע גם לתיירים (נבדק אל מול סוכנות נסיעות וגם מול חייל באגם עצמו), האגם השלישי אסור לביקור של תיירים (ולהבנתנו גם חסר שביל גישה נח לאגם).

האגמים נמצאים מרחק של כ-20 דק' נסיעה מהכפר סאטי (2000 טנגה למונית) בתוך שמורת טבע- מחיר הכניסה לשמורה 750 טנגה, לפי חייל מקומי מחיר לינה באוהל הוא 750 טנגה נוספים, אנחנו טיילנו במשך יומיים ובחזרה לכפר לא נתבקשנו לשלם סכום נוסף.

האגם הראשון נמצא ממש על החנייה,מדובר בחניית אפר רחבת ידיים עם מקום לאוטובוסים ורכבים, במקום ישנם גם יורטים תירותיים בהם ניתן לשבת לכוס תה/לינה (במחיר יקר), ניתן לשכור סוסים לרכיבה במסלול הטיול וישנה מסעדה קטנה ולא יקרה במיוחד בה ניתן לאכול אוכל פשוט (חביתה עם נקניק, כוס תה וכו').

מהאגם ישנו שביל הליכה נח שאורכו כ-8 ק"מ, השביל קצר כולל עליות מעט תלולות, תכננו הליכה של כ-3 שעות.
השביל עצמו מגיע לחלקו הדרומי של האגם השני שם יש שטח נחמד לארוחה כולל מעין גירסה מקומית לשולחנות קק"ל.
ניתן להמשיך על הגדה המערבית של האגם על שביל שעולה ל2/3 הגובה של הגבעה שלצד האגם, השביל מוביל לצדו הדרומי של האגם בו ניתן למצוא חלקים שטוחים בהם ניתן להתמקם לשנת לילה.

שימו לב! בקלות ניתן לסטות מהשביל המוביל מצפון לדרום האגם- ולמצוא את עצמכם הולכים בסבך, קיים שביל נח- במידה ואיבדתם אותו חזרו אחורה ונסו למצוא את השביל (למדנו על בשרנו את ההבדל בין הליכה בסבך בדרך דומה לבין הליכה בשביל בדרך צפונה).

אגם קיינדי.

אגם קיינדי הוא אגם מיוחד, האגם נוצר בעקבות רעידת אדמה שהתחרשה בתחילת המאה שעברה ובעקבותה הוצף העמק (בו נמצא האגם).

באגם ישנה תופעה בה עצים יוצאים מתוך האגם ויוצרים מראה מיוחד שיכול להזכיר תרנים של סירות היוצאים מתחתית האגם.

ניתן להגיע לאגם ברגל מהכפר סאטי (טיול יום) או להגיע ברכב מהכפר סאטיה, שימו לב שהדרך לאגם לא פשוטה וסביר שתצטרכו מונית 4*4 כדי להגיע ברכב לאגם (גם לאדה 4*4 תספיק), מחיר הנסיעה כ-2000 טנגה לכיוון למונית.

ניתן להגיע ברכב לחניון שנמצא מרחק 5 דק' הליכה מהאגם, בחניון ישנם מקומיים וניתן להזמין ארוחה במקום (כולל ארוחת דגים).
האגם נמצא בשמורת טבע וייתכן ותצטרכו לשלם דמי כניסה בדרככם לאגם, כאנחנו היינו לא היה איש בצריף הכניסה לשמורה ועברנו מבלי לשלם (גם בדרכנו חזרה לא היה איש בצריף).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • טיול נחמד מאד ומתאים גם כיומיים-שלושה של רגיעה בכפר עם גיחות לאגמים (בשני האגמים ניתן להגיע ברכב עד מרחק של מאות מטרים מהאגם).

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )