טיול יום לפסגה הגבוהה בצ'כיה

טיפוס נחמד ומאתגר לפסגה הגבוהה בצ'כיה וקפיצה חביבה לפולין על הדרך

גם לצ'כיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולApril 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאפריל-מאי

תחילת הדרך- Pec pod Sněžkou

תחילת הדרך ב-Pec pod Sněžkou. - התנור שמתחת לסניישקה. עיירת סקי תיירותית וחביבה אך ברובה אינה דוברת אנגלית. האנשים החביבים במרכז המידע דוברים צ'כית, פולנית וגרמנית, אך אינם מתקשרים באנגלית. אך עם זאת הם מחזיקים מס' עלונים ומפות באנגלית, כך שבכל זאת שווה להשקיע מס' דקות ולהיכנס לאסוף מידע.

אם מזג האוויר לא חייך אליכם והתכניות לטפס השתבשו- אנחנו החלטנו לאמץ קצת רוח שטות, להתחבר לילדים שבתוכנו ולהנות ב-RELAX PARK .
אנחנו גם סתם נהנו ללכת לאיבוד בכבישים מסביב ובשבילים בעיירה ומחוצה לה.

לגבי לינה- אנחנו ישנו בפנסיון Alena- מקום זול מאד אצל משפחה מדהימה אך המיטות היו מאד לא נוחות לנשים שבינינו ומקלחות שירותים משותפים. בתוך העיירה שאר המקומות היו יקרים מאד יחסית לצ'כיה, אך בדיעבד גילינו כי ישנם שני פנסיונים חמודים וזולים בתחילת המסלול, מחוץ לעיירה לכיוון אוברי דול.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

בחירת מסלול

ישנם מס' מסלולי הליכה אשר מובילים לפסגה המדהימה, אנחנו חשבנו שבחרנו אחד וגילינו שבחרנו אחר. היות ואנגלית זה לא הצד החזק שלהם מצאנו את עצמנו מנחשים די הרבה.

תכננו להתחיל במסלול הירוק מס' 12 [בתמונת המפה המצורפת] אך פספסנו את התחלתו ומצאנו אותו רק מאוחר יותר, כי מסתבר שהוא מתחיל בתוך העיירה ולא אחרי הרילקס פארק...

ממסלול ירוק 12 שהיה שביל נחמד מאד בתוך היער המקומי, התחברנו למסלול האדום מס' 3, שם ישבנו לשתות בירה וסודה פטל אל מול הנוף שנפתח אלינו אחרי הטיפוס הראשוני. לאחר פנינו שאלה אל המסלול האדום מס' 3 לכיוון פסגת הסניישקה ולאחר מס' דקות חלפנו על פני נק' עצירה של הרכבל אשר מוביל אנשים אל הפסגה וממנה.
כמה דקות לאחר שחלפנו על פני תחנת הרכבל הרמנו את ראשינו וגילינו את המדגות הרבות אשר חיכו רק לנו. במאמץ רב שהשתלם לבסוף, עם נק' אור אשר מציינות את מרחקנו מכוס הקפה הבאה או מכוס הבירה הבאה, הגענו לפסגה המרשימה ביותר של הסניישקה אשר מסמנת גם את הגבול של צ'כיה ופולין. הנקודה הגבוהה ביותר שייכת לצ'כיה אך תוכלו למצוא למעלה גם מסעדה פולנית ודוכן צ'כי אשר בשניהם מקבלים את המטבע הפולני, הצ'כי ויורו. אנחנו נהנו מאד מכוס קפה מעולה בדוכן הצ'כי, אשר מהווה גם את סניף הדואר הגבוה ביותר במדינה.

מפסגת הסניישקה ירדנו דרך פולין על המסלול האדום מס'1, וב- STUDNIC HORA, במסעדה הפולנית שנדפה ריח נקניקיות, ירדנו לשביל הכחול מס' 1 שעובר דרך OBRI DUL וחוזר לPEC POD.
שביל מדהים ביופיו שנהנו מכל רגע בו.

טיפים

  • החניה ב-Pec pod Sněžko ברובה בתשלום, ואם נדמה לכם שזה חור שלא מגיעים אליו פקחים, אתם טועים....
  • אם אתם מתכננים לקנות דברים בסופרמרקט עדיף שתעשו זאת בדרך, כי הסופרמרקט בעיירה דל ביותר [מחזיק בעיקר משומרים].
  • לאלו אשר פחות מטיבי לכת- מומלץ לעלות ברכבל ולרדת דרך OBRI DUL. ככה אתם חוסכים בצעדים אך לא מפספסים את הנוף המרהיב.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )