טיול 12 יום בצ'כיה

שמורות הטבע הצפוניות של צ'כיה, שוויצריה הצ'כית, גן העדן הצ'כי, והרי הענקים

גם לצ'כיה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולJuly 2016
משך הטיול12 ימים
עונה מומלצתקייץ

המקומות והשמורות שטיילנו בהם בצ'כיה

יצאנו ל12 יום טיול בצ׳כיה
הטיול נערך בשבועיים האחרונים של יולי ומזג האוויר התאפיין בטמפרטורות נעימות עד 27 מעלות ביום חם ו21 מעלות ביום סגרירי יותר. כמו כן ירדו גם מעט גשמים בעיקר בערבים.
נעזרנו בניווט בוויז שהיה יעיל מאוד למעט אזור הצ׳סקי ראי. הדרכים משולטות היטב ויש לקחת בחשבון שהוויז מחשב נסיעה מהירה אך מהירות הנסיעה בכפרים איטית יותר ועל כן הדרך לוקחת יותר זמן.
את הלינות הזמנו בארץ באמצעות booking.
הטיול כלל שלושה ימי טיול בפראג , שלושה ימי טיול בשמורת הטבע צסשקו שויצרסקו ( שוויצריה הצ׳כית), שני ימי טיול בצ׳סקה ראי ( גן עדן הצ׳כי)
ושלושה ימי טיול בשמורת הטבע של הר הסניישקה ( ההר הגבוה בצ׳כיה על גבול פולין)
הטיול היה מוצלח מאוד והשאיר טעם של עוד..

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

שלושה ימים בפראג, פראג ההסטורית, שוק קלבנובה ורכיבה לטירת קרלשטיין

נחתנו בערב בפראג ונסענו לדירה במונית שהזמנו באמצעות בעלת הבית בפראג
הדירה היתה ממוקמת בתוך פראג 1, ואפשרה נגישות ברגל לכל אתרי הטיול בתוך העיר עצמה.
את היום הראשון הקדשנו לטיול באתרי פראג ההסטורית לפי מפה שמחולקת בכל נקודת תיירות שמסומנת ב i ירוק ובולט במפה
סיימנו במצודה של פראג ואף שמענו קונצרט של מוזיקה קלאסית בכנסיה שנמצאת במצודה.
ביום השני הלכנו לבית הכנסת ירושלים, ולמוזיאון הטכני . מהמוזאון הטכני הלכנו לכיוון מלון ולדשטיין לתאם את השכרת האופניים למחרת. בדרך עברנו בפארק מקסים שהמקומיים שותים בו בירה והילדים משחקים להם בכף. הפארק ממוקם בגדה המערבית של הולטובה . סיימנו כאמור את היום במלון ולדשטיין משם הזמנו אופניים ליום המחרת ( עלות השכרה של 40 שקל לזוג אופניים ליום רכיבה)
Waldstein hotel , valdstejnske nam 6, pragu 1, phone 257533938
המחיר זול ביחס לטיולים מאורגנים ברכיבה עם מדריך שמבקשים בערך 200 שקל ליום רכיבה כולל איסוף מהמלון וכרטיס רכבת חזרה.

ביום השלישי נסענו בבוקר למלון ולדשטיין. לקחנו את האופניים ורכבנו לטירת קרלשטיין. המסלול מעט ארוך למי שלא מורגל ברכיבה (. 32 קמ) הרכיבה בדרך שטוחה ונוחה לאורך נהר הלוטובה ולאחריו נהר berounka שמתמזג לוולטובה.
הדרך נוחה ומשולטת באופן ברור. רכיבה ביום סגרירי מיטיבה עם הרוכב. אנחנו רכבנו ביום שמש חם ונשרפו מאוד . חזרנו ברכבת מקרלשטיין לפראג. ניתן להחזיר אופניים ברכבת בחינם משם. החלק הקשה ( לאחר יום רכיבה שלם) היה להחזיר את האופניים .הם לא אוספים את האופניים וצריך להחזיר אותם אליהם למלון
ביום הרביעי נסענו לשוק הפשפשים של פראג שוק קלבנובה שפתוח רק בימי שבת וראשון. השוק מזמן מציאות , וחפצים מצחיקים במחירים זולים במיוחד השוק ענק, מסודר ושקט .אנשים מביאים לשוק מדוכנים ועד מני דברים שנמצאים בבתים הרבה זמן.שימו לב שהשוק עבר מקלבנובה ובכדי להגיע אליו יש לתפוס את טרם מספר 8 או 25 עד לרחוב u elektry . יש גם שאטלים לשוק מהתחנה האחרונה של המטרו הצהוב.

הביקור בגטו טרזין

אחרי השוק לקחנו את האוטו ששכרנו בבאדג׳ט. ההשכרה ממוקמת בתחנת הרכבת המרכזית בפראג
לאחר לקיחת האוטו נסענו לטרזין לביקור במחנה הריכוז. המחנה נותן מעט דגש על שואת היהודים ומקדיש יותר מקום לרדיפת הצ׳כים במלחמת העולם השניה. כדי להשלים את הביקור יש לעבור גם במוזאון הגטו שמוקדש לחלק היהודי ולהשמדת היהודים בצ׳כיה.
קנינו במקום את הספרות שפורסמה בעברית כולל סיפורים קצרים מאת חנה גרינפלד, שפיתחה את התוכנית "לשבור את השתיקה עבור ניצולי שואה", שעוזרים להבין ולכור את השואה בנוסף לביקור הפיזי עצמו בצקום

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הביקור בפארק הלאומי צ'שקו שויצרסקו, Národní park České Švýcarsko, והעיר דצ'ין

משם המשכנו לשמורת הטבע צ׳שקו שויצרסקו. Národní park České Švýcarsko
לנו בכפר גדול שנקרא צ׳סקה קמיניצה Česká Kamenice
בכדי להבין לאן ללכת פנינו לנקודת הסבר לתיירים שמופיעות באתר של השמורה .
כדאי לגלוש לאתר של השמורה בארץ ולהבין לאן כדאי ללכת כי המגוון וההצע הם עצומים מבחינת כמות ואיכות מסלולי הטיול.
על אף שהתקשורת היא רק בצ׳כית וגרמנית( מעט מאוד אנשים מדברים אנגלית) ניתנו לנו מפה והסבר מפורט אלו מסלולים ללכת ומה לראות
עיקר המטיילים במקום הם צ׳כים . שמענו גם תיירים המדברים גרמנית.

ביום הראשון בשמורה הלכנו למסלול רגלי יפיפה בן 4 שעות שכולל הליכה ביער ועליה לנקודות תצפית מדהימות עם תצורות סלעים יפיפיות שאופייניות לאזור . המסלול מתחיל בכפר jetrichovice .ישנה גם נקודת אינפורמציה טובה לתיירים שם.

ביום השני בשמורה עלינו לגשר הבראנה מהכפר ג׳נסקו (hrnsko) . הליכה של 4 קמ ואז ירדנו והלכנו לאורך נהר קמיניצה שמשלב בתוכו הליכה ברגל ושייט בתוך הקניון של הנחל. יום טיול רגלי מקסים ויפיפה בן 12 קמ.
הכניסה לשביל הבראנה היא מהכביש ואין שם חניה. יש צורך לחנות בג׳נסקו כ 2 קמ משם
וכדאי להגיע מוקדם כי החניון מתמלא במהירות בעונת הקיץ.

ביום השלישי נסענו לדצ׳ין ,Děčín, ושכרנו אופניים לטיול נעים לאורך הלאבה ( נהר האלבה הגרמני שהופך בצ׳כיה ללאבה) שכרנו אופניים דרך חנות שמארגנת במקום גם טיפוס על צוקים עם כבל אבטחה לאורכו למי שמעוניין. בכתובת labske nabrezi 33 טל 00420724006865
הטיול כלל נסיעה של כ 15 קמ לאורך האלבה עם כניסה לשטח גרמניה וחזרה ברכבת לדצ׳ין. את הכרטיסים לרכבת בצד הצ׳כי ניתן לקנות ברכבת וצריך לשלם גם על הובלת האופניים ( מחיר לשני אנשים ושני זוגות אופניים כ 20 שקל)

הטיול בגן העדן הצ'כי - צ'סקי ראי

צ׳סקי ראי
זהו חבל ארץ שנועד לנופש. הרבה מאוד מסלולי רגל ומסלולי אופניים. טיול שמשלב גם מבצרים וטירות , נופים סלעיים , ומישור חקלאי פורה וכפרים פזורים
לנו במלון קרליציק ,http://www.hotelkralicek.cz/ בתוך הכפר kacanovy , וביום הראשון טיילנו ב Aruba skala, שם הלכנו למסלול רגלי יפיפה בין סלעים ונחלים ונקודות תצפית, אחר כך נסענו לטורנוב, ביקרנו בבית הכנסת שחרב בשואה ושופץ על ידי העריה ב2008, זכינו להסבר מפורט על ידי מפעילת המוזאון, על תולדות הקהילה במקום כולל החורבן בשואה, ואחר כך נסענו לעתיקות ולכוב, hard valecov. במקום מבצר קטן וכן כפר מהמאות 14 -16 , שנבנה בתוך תצורות הסלעים המקומיים, כך שהסלע נוצל לחציבת החלל למגורים וצרכים חקלאיים כמו בורות אגירה, יקב, בורות איסוף תוצרת , ומבני מגורים.

למחרת נסענו לאגם וממנו טיפסנו אל מבצר טרוסקי.http://www.trosky.cz/. (מאחר והדרך באוטו היתה חסומה בגלל תיקוני כביש) טיפוס של כמה קילומטרים בנוף כפרי ויערות, בתוך יום סגרירי ונעים מאוד. מהמבצר ישנה תצפית מצויינת על כל צ׳סקי ראי . בסיום יום זה נסענו אל יעדנו האחרון לטיול זה - נסענו לטפס על ההר הגבוה בצ׳כיה על גבול פולין - הר הסניישקה senzka

הטיפוס על הר הסניישקה senzka אזור פק - פד- סניישקו

הגענו אל פארק הרי הענקים krkonose, במטרה לטפס על ההר הגבוה של צ'כיה.
לנו בכפר פק פ. סניישקו Pec pod Sněžkou, השוכן למרגלות ההר.
קיבלנו הוראות הליכה מדויקות מבעלת הצימר Horský dům בו לנו. צימר מצויין במחיר סביר ביותר, וכן עצרנו בנקודת אינפורמציה ועובדת המקום נתנה לנו עוד טיפים חשובים

את הטיפוס התחלנו בערך בשעה 9 בבוקר וסיימנו ב 5 אחר הצהריים, הליכה של 20 קמ בערך, מדובר על קצב איטי ביותר ואפשר ( לבעלי כושר טוב יותר) ללכת אותו מהר יותר, למי שמהסס בטיפוס כזה יש מהכפר סניישקו , רכבל שמוליך ישירות אל פסגת הסניישקה. הפסגה עמוסה במטיילים שמגיעים מכל הכיוונים גם מפולין וגם מכיוון שפינדלרוב מלין ( כפר צ׳כי קרוב אף הוא לפסגה) הדרך כמובן יפיפייה ומלאה בפלגי נחל , עלינו ביום בהיר והנוף הנשקף מהפסגה מדהים ביופיו.
למגיעים לפק פ. סניישקו יש במקום גם פארק חבלים גדול, וכן אפשרות לנסיעות בסקוטר, ונסיעה ברכבת הרים קטנה.

למחרת לקחנו אוטובוס מפק סניישקו אל ג׳אנסקה לז׳נה janske lazne שם עלינו ברכבל לצ׳רנו אורה, cerna hora ואחרי העליה ירדנו בהליכה לעבר פק סניישקו. ניתן עם האוטובוס להגיע גם לוראכלבי לטייל בעיר ולחזור אל הרכבל באוטובוס . זהו מסלול הטיול היחיד שהיינו בו שמשולט גם באגלית וכך זכינו להסברים כתובים על סכרים שנוצרו לשם כריתת עצים, איך נבנו סימוני השבילים בצ'כיה ועל ההסטוריה של האזור מבחינת אתרי הסקי שבו .
זהו - סיימנו טיול יפה בצ׳כיה. תהנו

טיפים

  • הצ'כים שהתגלו בטיולים היו מאוד אדיבים, ורובם הגדול לא יודע כמעט אנגלית, אפילו אלו שעובדים בתיירות
  • הוויז עובד מצויין בצ'כיה. חישוב זמן הנסיעה מהיר יותר ממה שמתרחש בפועל בדרך
  • העזרו במפות שנותנים בנקודות התיירות. הן מצויינות
  • קחו עמכם מעילי רוח. הם נוחים להליכה ולא מסורבלים. ניתן לשלוף אותם מהתיק מתי שיורד גשם. וזה מתרחש כמעט כל יום
  • הוילונות אינם חוסמי אור בצימרים. קחו כיסויי עיניים לרגישים לאור. כמו כן לא בכל הצימרים נותנים סבונים
  • כדאי לקנות סים ולהשמש בו לגלישה בוייז. אנחנו קנינו סים והשתמשנו רק בחצי ממנו. הוא עלה 35 שקל בלבד. האינטרנט היה זמין בכל הצימרים באמצעות וי - פי

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )