ויאריקה טרוורס

טרק מומלץ של שלושה ימים בצ׳ילה

גם לצ׳ילה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולApril 2014
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתדצמבר - אפריל

הכנות ומזג אוויר

הכנות: קנינו מפה מחנות ספרים בפוקון אבל אפשר לקנות גם ברוב הסוכנויות. בשלב הבא הלכנו לשאול את גדעון בשדרה הראשית על הטרק (כדאי ללכת אליו בעיקר בשביל מפות). ארגנו הסעה מההוסטל של קאסה מריו ( את רוב הפרטים על הטרק קיבלנו מלואיס בקאסה מריו, אדם ממש נחמד שמאוד עזר לנו). נקודת ההתחלה מסומנת במפה בעיגול עם עט בתמונה 1.
ציוד: אוהל, מים 3 ליטר.(אפשר למלא בדרך) אוכל ושקש טוב.ובגדים חמים ללילה.
מזג אוויר: אנחנו טיילנו בסוף אפריל, זה נחשב לסוף העונה כך שהיה קר מאוד אבל הנוף היה עוצר נשימה

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הטרק

היום הראשון
אחרי בערך שעה נסיעה האוטובוס הוריד אותנו בכניסה לשמורה מהצד של הרנג'רים. יש שתי כניסות, מהרנג'רים יותר יפה אבל עולה כסף. אחרי 700 מטר של הליכה רואים את הביתן שלהם. 70 מטר לפני הביתן יש שלט שמוביל למסלול עוקף. קשה יותר אבל יותר יפה לפי ההמלצות. נכנסים ליער ומתחילים לטפס בזיגזג עד למעלה אחרי בערך 3 שעות טיפוס תלוי בקצב מגיעים לקו הרכס ומתחילים לעלות ולרדת בכיפות עד מרגלות הר הגעש quetrupillnr. נצמדים לשביל ולסימון האדום ממש לפני שרואים את ההר ויוצאים מהיער, ישנו מקום עצירה לקמפינג. אנחנו המשכנו כי עברו בערך חמש וחצי שעות מההתחלה. ממשיכים עם הסימון ומתחילים לטפס על מרגלות ההר. חוצים כמה נחלים ומפלים ובסוף הטיפוס רואים את הלגונה azul. עוקפים את הלגונה משמאל הדרך ממש ברורה ומסומנת.
הקמנו אוהל ליד הלגונה ולא במקום המסומן שהוא בערך 800 מטר משם ואין שם מים. הנופים של היום הראשון מדהימים ועוצרי נשימה. אך ההליכה קשה ומותאמת למטיבי לכת בזמן כולל של 10 שעות.

היום השני
ממשיכים עם הסימון כשההר שירדנו ממנו אתמול משמאלנו ואנחנו עם הגב ללגונה ומגיעים לשדות לבה יפיפיים. עוברים אותם ולאחר טיפוס רואים לגונה נוספת שאפשר לסטות מהשביל כ500 מטר ולטבול בה. לנו היה קר מידי. ממשיכים ללכת בוואדי בין ההרים כשהלגונה מאחרינו ובעצם מקיפים הר גבוהה ומושלג. הולכים עם הסימון לעבר הר געש רחוק שמשמש כמצפן בחלק הזה. זהו חלק שרבים מתבלבלים בו. חשוב לא לטפס על האוכף של ההר הגבוהה אלא להמשיך דרומה לעבר המשך הרכס. כשעולים על הרכס רואים מכתש (לא מפספסים את זה) כשאתם על השלוחה והמכתש מימין למטה. ממשיכים עם הסימון ומגיעים לפיק שבוא רואים נוף מדהים ולגונה קטנה. אולי זה קשור לעונה כי עשינו את הטרק סוף אפריל. בכול זאת זו לא הלגונה הרצויה. ממשיכים עוד קצת ואז רואים את הלגונה הנכונה. ממשיכים עם הסימון והשביל מתחיל לרדת על צלע ההר ואז שובר ימינה לתוך אזור ביצות. ממשיכים ביער ואחרי 40 דקות בערך רואים את הלגונה דרך העצים. בתוך היער הכול מלא ביצות והשביל לא כל כך ברור ולכן צריך לשמור על השביל ולהגיע באור יום. אחרי כחצי שעה הליכה ביער רואים בול עץ נפול שמורה על הירידה לחוף. היום השני גם יפיפה וההליכה בו לא קשה במיוחד לנו לקח 6 שעות.

היום שלישי
יום ממש פנאן רובו בירידה בתוך היער על פי השילוט עד לכביש. משם בטרמפים או ישיר לפוקון או דרך העירה curarrehue ומשם יש אוטובוס כל שעה לפוקון.

בקיצור אחד הטרקים היפים שעשיתי מומלץ ביותר!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )