שייט נהרות בבורגונדי

שבוע קסום על יאכטה. שילוב של פינוק, ואוכל טוב עם רכיבת אופניים בנופים הקסומים של כפרי היין בבורגונדי. מעולה למשפחה או עם זוג חברים טוב

גם לצרפת חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2012
משך הטיול8 ימים
עונה מומלצתאביב וסתו

הקדמה ומסלול השייט

זו לא פעם ראשונה שאנחנו יוצאים לחופשה של שייט נהרות. היינו כבר פעמיים בצרפת ופעם נוספת באירלנד וכל פעם היה נפלא והשאיר טעם של עוד. בדרך כלל השייט לא חוזר על עצמו. המדינה, המסלול, העונה בשנה, אם הטיול נעשה עם חברים או משפחה וכדומה. הפעם, יצאנו עם זוג חברים טובים ובגלל שהחופשה היתה באמצע אוקטובר, בחרנו באיזור פחות גשום והגענו לבורגונדי.
נחתנו בג'נבה ביום א בבוקר ונסענו עם מכונית שכורה מרחק של 170 ק"מ (כשעתיים וחצי) עד ברנג'ה (Branges), שם נמצא מעגן הסירות ממנו יצאנו. בדרך כלל, בשיא העונה, ניתן לבחור אם רוצים לעשות הלוך-חזור או מסלול חד כיווני והחברה מעבירה את האוטו עבור סכום של 100 יורו. בסוף העונה האפשרויות מוגבלות יותר, אבל גם התאים לנו לחזור לאותה נקודה. המסלול שלנו היה -Branges-Louhans-Cruisary- Tournus- Chalon-Sur Saone-Chagny and back .
החברה אתה יצרנו קשר היתה חברת "תשוט" והם גם הליצו לנו להצטייד בדרך במזון. הם גם ממליצים להביא מספר דברים מהבית כמו תבלינים, קפה, גפרורים ועוד, וזה אכן חוסך התעסקות עם קניה של הדברים שם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יציאה לשייט

כל אחד יכול להשיט! צריך להיות עם רשיון נהיגה לרכב ומעל גיל 20. מתחילים בהליך בירוקרטי לא מסובך עם הסברים על היאכטה, איך מפעילים ונוהגים, איך פועלים האביזרים בפנים וחתימות על מסמכים. אנחנו בחרנו גם בביטוח לכל נזק... אחר כך יוצאים עם ליווי לשייט קצר כדי שכולם ידעו שהיאכטה בידיים טובות (טוב שיש ביטוח...) ואחרי העמסה של התיקים יוצאים לדרך. הכוונה להגיע למעגן ב Louhans ללינה ולמחרת לסייר בשוק המפורסם של יום שני.
תוך מספר דקות, האדרנלין מסתדר, וכולם מתחילים לתפוש שהנה החלה החופשה. אחר הצהריים שמשי וקריר, ברווזים שטים ליד ובעוד כשעה כבר נהייה במעגן המיועד. עגינה ראשונה שוב מרכזת את כולנו על הסיפון ומחלקים הוראות בהתרגשות. כבר מחר נהייה הרבה יותר מנוסים ובעוד יום כבר שולטים לגמרי וכבר יש תפקידים ברורים.

תפעול הלוקים

חופשת השייט היא באמת חופשה אולטימטיבית, אבל יש פעילות שהיא חלק בלתי נפרד ממנה, תפעול של הלוקים (Lock) בנהר. בכל מקום שיש מפל או איזה שהיא נפילת גובה בנהר, יש הפנייה לתעלה צדדית ובה מעלים את הסירה או מורידים אותה לגובה הנהר בהמשך. בהרבה מהלוקים התפעול הוא ידני, כלומר יש לסובב גלגלים ולגרום לשערי ברזל גדולים להפתח או להסגר כדי לתת לסירה להיכנס לשנות את גובהה ולהמשיך בכיוון הנסיעה.
התפעול נחמד, הרעיון גאוני. על פי אותו רעיון פועלת גם תעלת פנמה המעבירה ספינות ענק מהאוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס השקט ולהפך.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיולי אופניים

אחד הדברים הכיפיים בשבוע הזה היו טיולי האופניים! בשיא השלווה, בלי לחשוב על העבודה, הבית ושאר הצרות, אתה פשוט מתארגן לך באיזשהוא שלב ביום, מתי שמתאים לך, ויוצא לטיול אופניים בכפרים בסביבה. הכל ירוק, הגשם של הלילה ניקה הכל, והרכיבה בשמורת הטבע ב La Trachere, או לכפר ב Cruisery או סתם לאורך התעלה זה פשוט נפלא. למי שאוהב ומביא גם את הציוד של מכנסי הרכיבה, נעלי התעמלות ומעיל גשם, אפשר לרכב שעות ביום. ההפסקות הבלתי מתוכננות בPetisery השכונתי מזכירות לך שאתה בצרפת, בחופש ושלא חושבים כרגע על הקלוריות!

טיפים

  • מומלץ לקחת סירה עם שתי עמדות נהיגה, פנימית וחיצונית
  • לקחת סירה עם מספיק חדרים שאין צורך לישון בסלון
  • אין צורך לעשות רשיון בממסי, הרשיון הישראלי תופש
  • לא לשכוח שבכל סגור בימי ראשון וכדאי להצטייד מראש

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )