סובב מונט בלאן מקוצר

המונט בלאן הוא רכס עצום ויפהפה אשר ממוקם על הגבול בין שוויץ, איטלה וצרפת בהרי האלפים. נוף אלפיני, אנשים נחמדים ובקתות מפנקות. סובב מונט בלאן כשמו כן הוא- מקיף את רכס המונט בלאן ואורכו 175 ק"מ, הוא אחד השבילים המטוילים באירופה ולא סתם, מאוד נוח ונגיש במיוחד למטיילים מתחילים

תאריך הטיולJuly 2013
משך הטיולשבוע
עונה מומלצתיוני עד ספטמבר

היום הראשון- champex ל ferret

הגענו יום קודם ל champex מ orsiers באוטובוס, ב champex אגם יפה, סופר מרקט וחנות ציוד ספורט (בלון גז). יצאנו למחרת בבוקר בשביל היורד ל valley ferret, שביל יחסית נוח העובר בתוך היער ובו גילופי עץ יפים מעצים כרותים. ירדנו על העיירה isseret והתחלנו בהליכה יחסית מישורית עם עליות וירידות מתונים. עוברים דרך מספר כפרים- les arlaches, praz de fort ו la fouly, חלק מהדרך על הכביש וחלקה בצידו עד ferret. יום ברמת קושי בינונית עם שביל ונוח שאורכו 18 ק"מ

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השני- ferret ל refuge bonatti

ביום הזה קמנו לגשם די רציני. התחלנו לעלות עלייה יחסית קשה לכיוון col de ferret (מעבר הרים- אוכף). עברנו בדרך על יד החווה le paule והמשכנו בעלייה, בשלב זה היינו כה רטובים וקפואים שהחלטנו לחזור על עקבותינו ולהתחמם ב le paule. את המשך המסלול לא עשינו, חזרנו ל ferret ומשם המשכנו בתחבורה ציבורית ל chamonix ו courmayeur כך שבעצם את החצי השני של היום ואת היום השלישי לא עשינו. העלייה קצת תלולה, אורך היום במלואו 17 ק"מ.

היום השלישי- refuge bonatti ל courmayeur

כפי שכתוב למעלה את היום הזה לא עשינו...

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום הרביעי- courmayeur ל refuge elisabetta

העיירה courmayeur נמצאת בעמק ואת היום יש להתחיל בעלייה ממנה. אנחנו לקחנו רכבל למעלה ובכך דילגנו על העלייה, מחיר הרכבל- 15 אירו. משם הולכים יחסית במישורית על הרכס ואז מתחילים בירידה תלולה ושוברת ברכיים לכיוון העמק שבו נמצאת הבקתה elisabetta (קצת מעליו). היום יחסית קל בעיקר אם לוקחים את הרכבל חוץ מהירידה התלולה והארוכה. אורך היום המלא 18 ק"מ והמקוצר 11.5 ק"מ.

היום החמישי- refuge elisabetta ל les chapieux

היום מתחיל בעלייה מתונה מהבקתה לעבר col de seigne מעבר הגבול בין איטליה וצרפת. משם היא יורדת די בתלילות כמה ק"מ וממשיכה לרדת במתינות עד העיירה les chapieux. ההליכה בכמה ק"מ האחרונים היא על כביש ויש הסעות שעולות 3 אירו אם רוצים. העיירה les chapieux קטנטנה וציורית. יום יחסית קל שאורכו 15.5 ק"מ.

היום השישי- les chapieux ל refuge nant borrant

היום מתחיל בעלייה תלולה ורוכה לכיוון הבקתה bonhomme. אנחנו ירדנו מהשביל בטעות והגענו מדרך אחרת- לא מומולץ במיוחד... הנוף מהבקתה מהמם. משם מתחילים לרדת דרך col du bonhomme בין סלעים, גושי שלג- קרח ונחלים. לאחר מספר ק"מ הירידה נהיית מתונה יותר עד לבקתה nant borrant. יום עם נוף נהדר. רמה ביניות ואורכו 12.5 ק"מ

היום השביעי- refuge nant borrant ל les contamines

את היום התחלנו בירידה מתונה על דרך ג'יפים ביער לאורך נחל עם פינות חמד יפות. תוך שעה- שעתיים הגענו לכנסייה notre dame de la gorge ומשם לקחנו שאטל בחינם ל les contamines. יום קל וקצרצר שאורכו ללא השאטל 6 ק"מ ואיתו 2.5 ק"מ.

טיפים

  • אנחנו ניסינו לטייל עם מעט משקל ולכן לא הבאנו שקי שינה ואוהל וישנו רק בבקתות. עדיין היינו בעלי התיקים הגדולים ביותר במסלול מכיוון שלא ויתרנו על בישול. זה מאוד נחמד לישון בבקתות ובאמת מקל אך זה בהחלט מייקר את הטיול.
  • מקלות הליכה- חובה!
  • אנחנו הזמנו את כל הבקתות מראש למרות שעשינו שינויים בדרך והתקשרנו אז. לא צריך לשלם על רוב הבקתות בדרך מראש חוץ מבכפרים גדולים (courmayeur) כך שאין בעיה לשנות. לא הרגשנו לחץ בשביל או בבקתות עד les chapieux, משם פגשנו בקתות מלאות שלא יכלו להכניס אותנו
  • הגעה מומלצת: geneve- martigney- orsiers- champex
  • חשוב לציין שרוב המטיילים עושים את הסובב מונט בלאן בכיוון ההפוך
  • יש אוטובוסים פעמים ספורות ביום גם לכל מיני כפרים נידחים וכמעט לכל אורך המסלול אפשר לצאת/ לקצר בעזרת תחבורה ציבורית זולה ונוחה (אוטובוסים)
  • אנחנו העברנו גם יום ב chamonix ועלינו לתצפית לעבר ה mont blanc, קצת יקר (50 אירו) אבל שווה את זה לגמרי
  • מחיר סטנדרטי ללילה בבקתה נע בין 35 אירו ל 65 אירו וכלל לינה וארוחת בוקר בחלקן גם ארוחת ערב (בבקתות המרוחקות יותר)
  • ניתן לקנות ברוב הבקתות "picnic" כמה סנדויצ'ים, מיץ, פירות ושוקולד שלוקחים לדרך לארוחת צהריים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )