גיחה של יומיים לצרפת מאיזור קוסטה ברווה או מהפירנאים

אם אתם כבר פה, כל כך קרובים לגבול, שווה לקפוץ לשמוע קצת צרפתית, לבקר בערי מבצר מרשימות ולטעום מהחוף הצרפתי

גם לצרפת חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2014
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתאביב, סתיו, קיץ

רקע

צרפת נמצאת ממש מצפון לספרד, וכיוון שהגענו ממש לגבול, עשינו טיול ברכב של כמה ימים בצרפת. כמובן שאפשר לעשות את המסלול הזה אם אתם מטיילים בדרום צרפת או באנדורה הקרובה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום ראשון - וילפראנש דה קונפלט

תחילה מגיעים לעיירה שנמצאת בעמק בין 2 נהרות. מחנים את הרכב בחניה בתשלום (אין חניה אחרת באיזור). העיירה קטנה ומתוקה, עתיקה ומוקפת חומה. בעיקרון יש בה סה"כ 2 רחובות מרכזיים, יש כמה קונדיטוריות שמוכרות מאפים צרפתיים. לעיירה שלושה שערים: שניים שפונים לחניה ואחד שפונה להר. ועל ההר יש מבצר ששומר על העיירה. או לפחות שמר. הכניסה למבצר עולה 7 יורו - לא לוותר בשום אופן! עולים למבצר ברגל - כ-20 דקות עליה, מעט קשה אבל כולם מגיעים בסוף. המבצר מאד גדול ומרשים. כל פרט בו מתוכנן כדי לעמוד במתקפה. יש המון מעברי סתרים, שוחות, מגדלים, בתי שומרים. יש מסלול מאד מובנה עם הסברים באנגלית על כך פרט ופרט. ובסוף מגיעים לשיא הביקור: מסתבר שנפוליאון החליט שזה יהיה חכם לחבר את המבצר והעיירה במעבר תת קרקעי. החליט ומימש - והיום יש מנהרה של כ800 מדרגות (זה ממש אינסופי!) שיורדת ממש אל העיירה. חוויה בלתי נשכחת לנו ולברכיים! חשוב לציין שבעיירה יש מספר מסעדות ואילו בסביבה אין בכלל מסעדות אז אם הגעתם לזמן צהריים - תאכלו שם, למרות שקצת יקר.

יום שני - EOS והסביבה

ביום השני הגענו לעיירה הקסומה EOS - פנינה אמיתית! עולים עם הרכב עד הכניסה לעיירה ומשם רק ברגל - ממשיכים לעלות עד הכנסיה שהייתה מאד יפה ומיוחדת, והתצפית ממנה עוצרת נשימה. ברחבה כדאי לשתות כוס תה במסעדה - ולהנות מהשקט של העיירה העתיקה הזו.
הדרכים מאד יפות, יש המון מקומות לעצור ולעשות פיקניק, כך שכדאי להכנס לסופר לקנות בגט וגבינות ולשבת באחת מהן או יותר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום שלישי - קוליור

קוליור היא כבר עיירה על הים. העיירה מאד יפה ומעניינת. יש בה הרבה גלריות של אומנים שכדאי להשקיע ולהסתובב בסימטאות העיר ביניהן. וגם כמובן יש מבצר גדול ממש על קו המים - גם אליו מומלץ להכנס ולבקר בכל חלקיו. יש בעיר לא מעט חופים יפים שמביניהם תבחרו את החביב עליכם. המים צלולים ונקיים. המסעדות הטובות נמצאות לא על קו המים אלא טיפה פנימה - רחוב או שניים לתוך העיירה.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )