Cerro Castillo ביומיים

טרק הלוך-חזור ללגונה המדהימה למרגלות פסגת ההר Cerro Castillo. לינה על שפת הלגונה. אחרי כמעט 4 חודשים בארגנטינה-צ'ילה, כולל הפיץ-רוי והטורס דל פיינה, הענקנו לטיול הזה את תואר הטרק הטוב ביותר בפטגוניה. לא לפספס!

גם לצ׳ילה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולDecember 2013
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתדצמבר-ינואר-פברואר. רק במזג אויר טוב.

רקע ומידע כללי

זוהי גרסה מקוצרת או חלופית של טרק בן 3-4 ימים שסובב את ההר. ביום הראשון 4-7 שעות של טיפוס מהכפר villa cerro castillo עד ללגונה סרו קסטיו, וביום השני חזרה לכפר (3-4 שעות).

הטרק לא קל אך גם לא קשה במיוחד. אמליץ רק למיטיבי לכת לצאת אליו באופן רגלי עם לינה. אופציה אחרת היא לעשות את המסלול כטיול יום ברכיבה על סוסים.
השביל אינו מסומן (פה ושם יש רוג'ומים), והשטח עלול להיות מאתגר לניווט. מומלץ להצטייד (כבר מהארץ!) במשואת איתור, ו/או לפחות להדפיס או להעתיק את המסלול כפי שבקובץ המצורף פה.
אין לצאת אליו (או לכל טרק אחר בפטגוניה) במזג אויר בעייתי. אנחנו יצאנו בתחילת דצמבר ונהנינו מקרחונים מתנפצים - לא בטוח שנשארים כאלו עד לפברואר...
ראוי לציין שבמסלול הזה בינואר 2014 נהרגה סגן נעם רובינשטיין, קפאה למוות לאחר שנפצעה.


התחלה וסיום בכפר villa cerro castillo - בו ניתן לישון לפני ואחרי, ולהשאיר חפצים. וזהו בערך. הכפר קטן- ללא סופרמרקט נורמאלי וללא כספומט. להצטייד מראש בקויואקה לבאים מצפון.

זהו מסלול יפהפה - יוצא דופן אפילו ביחס לכל פטגוניה - ובדיעבד היינו מאריכים אותו ביום מנוחה ליד הלגונה פשוט כדי ליהנות מהמקום. כלומר יום טיפוס עד ללגונה, לינה, יום בטן-גב, לינה, חזרה למטה.
השטח פראי ואינו עמוס במבקרים - עזרו לשמור עליו ככה! לא להשאיר אפילו גרם של זבל מאחוריכם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מסלול

* (הערה מקדימה: אמליץ לכם לעקוב אחרי ההסברים תוך כדי עיון במפה שצירפתי- תצ"א ובו מופיעות עקבות "טרקינג" שהפעלנו במכשיר ה Inreach SE שלקחנו עמנו (מאוד מומלץ!). שימו לב שעקבה נלקחת כל 10 דקות, ולכן הקו המחבר את הנקודות אינו במדוייק במדוייק המסלול שהלכנו. הוספתי בפוטושופ מספרים ליד נקודות מסויימות אליהן אתייחס בסיפור הדרך)
* לאורך הדרך יש מעט רוג'ומים והרבה עקבות סוסים (למעט החלק האחרון, הטיפוס לאוכף לקראת הלגונה). כמובן שעקבות אלו יכולות להימחק לאחר גשם, אבל שימו לב שאם הגעתם לשביל צר שלא נראה שעברו בו שיירות של סוסים - כנראה שטעיתם בדרך.

(1) יציאה מהכפר villa cerro castillo. יש ללכת בדרך העפר שיוצאת צפונה מהקרטרה אוסטרל. להמשיך איתה עד שהיא חוצה את הנחל היורד מההר (גשר לכלי רכב). בנקודה זו הדרך מתעקלת במעין פרסה. המשיכו איתה עוד קצת עד שתראו מימינכם חווה. (2) עליכם להגיע לקצה המזרחי של השטח המגודר של החווה. עברו בשער (וסגרו אחריכם), השביל נמצא כאן בתוך השטח המגודר של החווה. לאחר שתצאו מהשטח המגודר המשיכו על השביל הלאה ביער. הלאה, לאחר טיפוס סרפנטינות קצר תגיעו (3) למעין כתף טופוגרפית - רמה של שדה פתוח ולא מיוער.
המשיכו עם השביל צפ-מז 400 מ' בערך ותיכף תיכנסו חזרה ליער. המשיכו עם השביל ובשלב זה (4) עליכם להיות עירניים שכן יש מספר התפצלויות שבילים של שבילים שלוקחים מעלה וצפונה. נסו "להיצמד לימין" ולחפש רוג'ומים אם תמצאו, וודאו שאתם מטפסים בכיוון צפ-מז או צפון ולא צפ-מע.
אנחנו התברברנו פה והצלחנו להתאפס חזרה בעזרת הInreach שהיה ברשותנו.
השביל יוצא מהשטח המיוער ומתקרב מאוד לנחל (5). בשלב זה השביל מתעקל צפ-מע, ומכאן הוא ברור יותר. קל לעקוב אחר עקבות הסוסים. הדרך לא תלולה מאוד אך מפותלת.
לאחר שעה-שעתיים, תגיעו לנקודה (6) בה הותקנו מספר מעקות עץ אליהם קושרים את הסוסים שכן המשך הדרך תלול מדי עבורם.
הדרך ברורה ואכן תלולה לפרקים והשביל צר לעיתים. אם הגעתם בתחילת העונה אני משער שעלול להיות פה שלג- המון זהירות!
סוף הטיפוס בהגעה לאוכף (7). המשיכו ממנו עוד מעט ותגלו את הלגונה היפהפיה. הירידה אל הלגונה תלולה ומלאה בבולדרים, יש ללכת בשביל המרוג'ם לכיוון מזרח ולהגיע לגדה המזרחית של הלגונה (8).
שם תמצאו מספר כרי דשא לפתוח עליהם אוהל.
אם הגעתם בדצמבר- היו עירניים למשמע קולות הנפץ של התנתקות גושי קרח מהקרחון ונפילתם לתוך הלגונה. מ ד ה י ם !

חזרה: אנו ממליצים בחום לחזור מאותה הדרך שכן הנופים בירידה - לכיוון דרום - פראיים ועוצרי נשימה. יש שביל נוסף ממזרח אך הוא מיוער יותר.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )