VILLARICA TRAVERSE - סובב הר הויאריקה

מהטרקים היפים בצפון הפטגוניה. טרק של שישה ימים (אפשרי גם בחמישה) שמקיף את הר הויאריקה וממשיך ויורד לכיוון הגבול עם ארגנטינה.

גם לצ׳ילה חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
משך הטיול5 ימים
עונה מומלצתדצמבר-אפריל

אל הטרק

לוקחים מונית מפוקון לבסיס הר ויאריקה ל- CENTRO DE SKI PUCON. מקום זה הוא תחילת הרכבל שעולה להר. ניתן גם לתפוס טרמפ עם הסוכנויות שמוציאות מטפסים להר עצמו. הם אולי יגבו קצת, תשוו מה עדיף.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מה לקחת

א. מים - בטרק יש בעיה של מים ביומיים הראשונים. הנחלים הזורמים מלאים בסחף וולקני ולא ניתן למלא מהם מים. ביום הראשון יש נקודה אחת למילוי מים, מעין צינור עץ שמוציא קצת מים אחרי בערך ארבע שעות הליכה. ביום השני יש נחל נקי רק כעבור בערך שעתיים, אולי קצת יותר. אז תביאו בערך שלשה בקבוקים ובנקודת המילוי הראשונה תמלאו כמה שיותר מים.
ב. אוכל - הטרק לא קל, תביאו הרבה אוכל. אל תחוסו על עצמכם מבחינת משקל.
ג. מפה - המפה שמקבלים בכניסה לפארק גרועה ממש. כדאי לקנות מפה 1:50,000 או להשתמש במפה שבספר Trekking in the Patagonian Andes.

עלויות

בכניסה משלמים 3500 פסו. תקפידו להירשם בכניסה, כי אם אתם לא יוצאים אחרי מס' הימים שהגדרתם להם הם הולכים לחפש אתכם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

המסלול

עקרונית המסלול הוא שישה ימים, אנחנו עשינו אותו בחמישה. אם מתחילים בבוקר (אזור שמונה תשע ולא כמונו בשתיים בצהריים) אז אפשר בלי בעיה לעשות אותו בחמישה.

יום ראשון

מהמרכז לסקי חוזרים כ-200 מ' במורד השביל עד לשלט קטן שמצביע על הכניסה לטרק. מתחילת המסלול ועד נקודת מילוי המים (בערך 4 שעות) הדרך ברורה. יש נקודה אחת שקל להתברבר בה, והיא נמצאת כחצי שעה אחרי נקודת המילוי. לפני נקודה המילוי יש שלט שמורה ל'VILLARICA TOWNSHIP' ממנו מתעלמים, וכחצי שעה אחרי הנקודה יש שלט נוסף שמורה ל- 'LICAN RAY'. כשמגיעים אליו לא ממשיכים ישר, כפי שהוא מורה, אלא לוקחים שמאלה בשביל קטן עד שמגיעים לערוץ רחב ידיים ויבש. את הערוץ עליכם לחצות בצורה אלכסונית, בכיוון ההר, עד שתראו בגדה השנייה למעלה מקל צהוב שמסמן את המשך המסלול. כשעה וחצי-שעתיים הליכה משם תגיעו ל ESTERO NIFLE, שם ניתן לישון. שימו לב שבנקודה זו אין מים, לכן תדאגו להגיע לשם עם בקבוקים מלאים.

יום שני

מ-Estero Nifle ממשיכים כשלוש-ארבע שעות הליכה עד שמגיעים ל-ESTERO ALIHUE, שם כבר יש מים נקיים. את הלילה השני אפשר לישון או על גדת נחל פיצ'ייאנקאוה (קחו בחשבון שהמים שם מלוכלכים, אבל אפשר איכשהו לשתות מהם אם נותנים לבוץ לשקוע בבקבוק), או בקמפינג צ'ינאי, שנמצא כשעה וחצי הליכה משם מנחל פיצ'ייאנקאוה. שמענו שבצ'ינאי צריך לשלם, אבל כשאנחנו עברנו שם (לא ישנו) לא היה כלום. יש שם זרם מים נקי ואזור טוב לקמפינג. מצד שני הקמפינג ליד נחל פיצ'ייאנקואה נחמד, אז תחליטו מה עדיף לכם. קחו גם בחשבון שיש SIDE TRIP לראות איזה קרחון בדרך לצ'ינאי, אז אם בא לכם עליו אולי כדאי שתשנו ליד הנחל וביום השלישי תלכו לראות הקרחון.

יום שלישי, רביעי וחמישי

אחרי אזור קמפינג צ'ינאי תגיעו לצריפים של שומרי היערות. יתכן שתדרשו להציג את הקבלות שמראות שכבר שילמתם. כמה מטרים אחרי הצריפים השביל פונה ימינה (אם אני זוכר נכון מתחלף מכחול לאדום) ומתחיל לטפס. אם יש לכם די זמן ביום זה תלכו עד בלגונה אסול ותשנו שם. הלגונה שנמצאת בין היום הרביעי והחמישי לפי הספר. ביום לאחר מכן תשנו בלגונה אווטרדאס. אם הגעתם ללגונה הזאת עד לפני שלוש בצהריים בערך, ולא בא לכם לישון שם (למרות שממממשששששש יפה שם), אתם יכולים לעשות את דרככם החוצה, ולסיים את הטרק (כשעתיים וחצי בלבד). דרך זו מביאה אתכם לדרך עפר שמגיעה מארגנטינה ונוסעת לפוקון. זה סוף המסלול.

חזרה לפוקון

א. אפשר לנסות לתפוס טרמפים, אבל אל תבנו על זה כי לא כ'כ עוצרים שם.
ב. אחרי שתתייאשו לכו כארבעים דקות במורד דרך הכורכר עד ל- GUARDERIA PUESCO. שם יבקשו מכם להציג שוב את הקבלות. יש אוטובוס שעובר בשעה שש בערב לפוקון. אם אתם בזמן או בא לכם לחכות תחזרו איתו.
ג. אם הגעתם מוקדם וכבר מתגעגעים לגדעון אתם יכולים ללכת כשני קילומטר הלאה עד לאיזה הוסטל (נראה לי שקוראים לו אגריקולטור), שם יש איזה שני חבר'ה שעושים הסעות לפוקון תמורת 15000 פסו. אנחנו נסענו איתם, היה על הכיפאק. אתם לא חייבים ללכת כולם. שלחו שניים ותחזרו עם הרכב לאסוף את כולם אח'כ.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )