קוסקו לסאחים

לא סתם קוסקו היא בירת התיירות של דרום אמריקה. יש בה הכל מהכל, ורוב הישראלים בוחרים להיזרק בה ולהנות משפע אטרקציות המתאימות ל... לא סאחים. הסיפור מתאים לסאחים שאינם מורגלים בגובה ולהמלצות על קוסקו.

תאריך הטיולJuly 2018
משך הטיולשבועיים
עונה מומלצתאפריל - ספטמבר

האם יש לסאחים מה לחפש בקוסקו?

בהחלט. קוסקו היא אחת הערים עם הכי הרבה אטרקציות, טיולי יום, טרקים, נופים, ספורט אתגרי, תרבות ופלאי עולם בעולם.
סתם, יש לה רק פלא עולם אחד :)

אפשר להנות מקוסקו בכל סוג של טיול - תרמילאי, משפחות, מאורגן, וגם בכל גיל.

אנחנו הגענו לקוסקו כנקודת גובה ראשונה בטיול, ותכננו את הימים שלנו בהתאם ובזהירות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אטרקציות נמוכות

כיוון שזה פוסט לאנשים בוגרים ואחראיים, אמליץ לקחת כמה ימים רגועים ולתת לגוף להתרגל לגובה. קוסקו עצמה נמצאת בגובה של כ-3,300 מטרים, והאטרקציות מסביב יכולות להיות גבוהות הרבה יותר.

למרבה המזל, לקוסקו יש גם אטרקציות נמוכות וקלילות להציע:
1. טיולי טרקטורונים בעמק הקדוש - תנהגו במסלול קל ויפייפה באזור כפרי, תגיעו לבריכות מלח מרשימות, לגונה מהממת או אתר ארכיאולוגי.
2. סנפלינג מפלים - חצי יום אתגרי ומהנה של סנפלינג דרך ארבעה מפלים בגבהים בין 10 ל-60 מטרים.
3. מוזיאונים - קוסקו מציעה כמה מוזיאונים נחמדים, כמו Museo del Inka שמלמד על האינקה ו-Museo de Arte Precolombino שמציג יצירות אומנות מהתקופה שלפני גילוי אמריקה.
4. Free Walking Tour - במשך כשעתיים וחצי תסתובבו עם קבוצה ומדריכ/ה דובר/ת אנגלית ברחבי העיר, תשמעו על ההיסטוריה המרתקת ותראו מקומות מעניינים, כולל שוק סן פדרו המקסים.
כדאי לנצל את הימים שבהם תהיו בעיר בשעות הצהריים וללכת לאכול בשוק סן פדרו אוכל מקומי וטעים בזיל הזול (וכמובן לעשות קניות).

יאללה, לגובה!

אחרי שהתרגלנו לגובה של קוסקו, הגיע הזמן לאתגר את עצמנו עם גובה אמיתי.

נסענו ליום טיול על רכס ההאזנגטה. המסלול מתחיל מכפר קטנטן ומנותק מאוד מהעולם, שבו משתמשים בכלים שאפשר לראות במוזיאון האינקה, והתושבים בו מדברים קצ׳ואה ולא ספרדית - קצ׳ואה היא השפה של האינקה, ורבים מתושבי פרו מדברים קצ׳ואה כשפה ראשונה או שנייה בנוסף לספרדית. מעטים מדברים קצ׳ואה בלבד.
בכפר נתנו לנו סוסים, ומדריך ללא סוס הדריך אותנו בין 7 לגונות יפייפיות במעלה הרכס. שיא הגובה במסלול הוא כ-4,600 מטרים. שימו לב שזה כ-1,300 מטרים מעל קוסקו עצמה, אז תשתמשו בסוסים ואל תהיו גיבורים.

אחרי כל ההכנות האלו אפשר סופסוף להעפיל אל הר הצבעים!
בטיול היום להר הצבעים המסלול כביכול קליל, כשעתיים הליכה במסלול כמעט מישורי שבסופו עלייה לא ארוכה, אך הוא מתחיל ב-4,900 מטרים, והעלייה בסוף היא מ-5,000 ל-5,100 בנקודת התצפית הראשונה, ואז ל-5,200 בנקודת התצפית השנייה.
אלו גבהים מאוד משמעותיים, אז תהיו זהירים וקשובים לגוף שלכם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

התאמנו מספיק, טרק!

יש לא מעט דרכים להגיע לפלא העולם ואחד השיאים של קוסקו, פרו ואפילו דרום אמריקה - המאצ׳ו פיצ׳ו.
אנחנו בחרנו לעשות את זה עם טרק הסלקנטאי.
הטרק נמשך חמישה ימים, אשר במהלכם מגיעים ללגונה הומנטאי, מטפסים על הרים גבוהים, יורדים לג׳ונגלים לחים, מתרחצים במעיינות חמים, עושים אומגות של מעל קילומטר (אופציונלי), וכמובן מגיעים למאצ׳ו פיצ׳ו.

מומלץ מאוד!

אתגר השרדות בג׳ונגל!

לאחר הטרק הגדול והמאצ׳ו פיצ׳ו יצאנו לשלושה ימי הרפתקה בג׳ונגלים עם סוכנות הטיולים ריינבו, שאחד העובדים שלה גדל בקהילות המבודדות של הג׳ונגלים וכיום מוציא לשם סיורים.

הצמחיה, החיות, השימוש במצ׳טות, ההסתמכות על הטבע (והמדריכים) בשביל אוכל, בניית המחסה ללילה - הכל הסתכם לחוויה אדירה ומרשימה שלא תרצו לפספס (אלא אם הייתם בסיור דומה במקום אחר).

סיכום

קוסקו מדהימה בין אם אתם מחפשים מסיבות ובין אם אתם מחפשים כל דבר אחר... אל תפספסו!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )