עמק קולקה וקניון קולקה - טרק עצמאי

טרק עצמאי של 3 ימים בקניון קלוקה הנמצא בחלק הדרומי של מדינת פרו, רק 5 שעות נסיעה מהעיר ארקיפה

תאריך הטיולJuly 2021
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתמאי-ספטמבר

כללי - הגעה והתארגנות בארקיפה

ארקיפה- הגעתי לארקיפה עם אוטובוס לילה שלקחתי מקוסקו, נסיעה של כ-10 שעות (80 סול, תלוי בחברה), וסגרתי מראש מקום בהוסטל שנקרא way kap hostel, מקום נחמד,סטייל אירופאי ובמחיר של 25 סול ללילה כולל ארוחת בוקר צנועה.
הגעתי בבוקר מוקדם ולכל היה לי יום שלם להתארגנות, סידורים וקצת הסתובבות בעיר.
את הטיול עשיתי עצמאית ולכן מה שהייתי צריך זה קצת מידע על זמני הנסיעות לשם, הוסטלים שיש בקניון,עלויות ומסלולים שניתן לעשות לשם לפי מספר ימים.
חיפשתי קצת באינטרנט וגם הלכתי לסוכנות טיולים שדרכה סגרתי את הנסיעה הלוך שעלתה לי 60 סול (אפשר להתמקח ולשלם פחות אני הגעתי בסוף היום ולא הייתה לי ברירה כ"כ),כולל ארוחת בוקר, עצירות בכמה נק' תצפית על העמק ובתצפית cruz del condor, שבה ניתן לצפות בשעות הבוקר המוקדמות בקונדורים ענקיים שדואים בשמיים.
בפרקים הבאים אני אספר המסלול שאני עשיתי ב3 ימים.
קלוקה קניון נמצא בעמק הקולקה כ-200 ק"מ צפון מערבית לעיר ארקיפה, האיזור מעט שונה ממה שראיתי במשך חודש וחצי בפרו, חצי מדברי, המון סוגי קקטוסים בגדלים שונים,מעיינות וחיות מעניינות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

לוגיסטיקה וציוד

מכיוון שטיילתי עצמאית לקחתי איתי כל מה שאני צריך, בכפרים ישנתי בחוץ ולא בבקתות, מזג האוויר בקניון מאפשר לישון בחוץ גם ללא אוהל.
עיקר הדברים שלקחתי הם:

שק"ש טוב ומחמם
מזרון שטח
מעט בגדים חמים
בנזיניה וכלי בישול
ספר
פנס ראש
טלפון לוויני
מקלות הליכה! (חובה)
אוכל ליומיים וחצי
מים- 2 ליטר ליום
כובע וקרם הגנה

בנזין קניתי בCabanaconde אבל אפשר למצוא גם בארקיפה כמובן,
הצטיידתי באוכל בארקיפה,וגם במפה קשיחה כללית ומרחבית של האיזור.
לניווט השתמשת באפליקציית ניווט שנקראת Mapy.cz, הכי טובה שנתקלתי בה עד היום! יש צורך להוריד את המפה של האיזור בשביל לנווט ללא קליטה ובמצב טיסה!

יום ראשון- Cabanaconde - Sangalle

אספו אותי מההוסטל בשעה 4:20, אחרי הנסיעה,ארוחת הבוקר ונק' התצפית הגעתי לכפר בשעה 9:30, אחרי התארגנות קצרה,שירותים וכו' התחלתי הליכה בשעה 10:00.
לפני הכפר יש נק' של שמורת הטבע שבה צריך לשלם 35 סול לכרטיס.

אציין שהתחלתי במעין כפר קטן שנמצא 3 דק' לפני Cabanaconde, ההסעה הורידה חלק מהאנשים שעשו מסלול של יומיים שם, בכל מקרה אפשר לבקש לרדת שם, במקרה הגרוע לוקחים מונית מCabanaconde.

היום מתחיל בהליכה מישורית לקצה הכפר של כמה מאות מטרים עד שמגיעים לתחילת הירידה לקניון, הירידה לקחה לי כשעה וחצי עד ההגעה לגשר שעובר מעל נהר הColca. ירידה בגובה של כ-1000 מ' והליכה של כ-5 ק"מ.
משם ממשיכים עם שביל מאוד ברור שעולה מעל גדת הנהר ומגיע לכפר קטנטן שנקרא San Juan de chuccho, שם ניתן למצוא שני הוסטלים קטנים, אני בחרתי לעצור למנוחה קצרה בPosada Gloria, מעין הוסטל קטן עם בקתות,ניתן לאכול אצלה ארוחת צהריים במחיר של כ10-15 סול וניתן לקנות קצת ממתקים,בירות וכו'. אחרי העצירה המשכתי עוד כשעתיים הליכה של קצת עליות ועוד ירידה משמעותית של כ-300 מ' בגובה עד ל(oasis (Sangalle, שם יש כמה אופציות לשהות, אני בחרתי במקום שנקרא oasis parasio ecolodge, ישנתי שם על הדשא ושילמתי 10 סול עם מקלחת לשירותים לא משהו, המקום עצמו ממש יפה! הכל ירוק,יש בריכה,גינה יפה,בר קטן ומקום שאפשר לאכול בו וגם בריכה! התארגנתי,שתיתי בירה ובישלתי משהו והלכתי לישון מוקדם יחסית.

זמן הליכה ומרחק: כ- 5-6 שעות הליכה בקצב רגיל, כ- 10-11 ק"מ.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום שני- Sangalle - Llahuar

התעוררתי באיזור 6:30, אחרי קפה,ארוחת בוקר והתארגנות יצאתי לדרך בשעה 8:00, פתחתי את היום בעליה של כ- 500 מ' שחלק ממנה ירדתי אתמול, עד שהגעתי לשביל 4*4 נוח הליכה שהולך בערך על קו גובה אחיד,לפני שמתחילה הירידה הארוכה לכיוון Llahuar יש נק' תצפית ממש יפה של 360 מעלות על כל העמק וההרים מסביב. משם התחלתי את הירידה שעוברת בעוד שני כפרים שאין מה לעשות בהם,ירידה יחסית ארוכה, בחלקה תלולה ובחלקה מתונה,יש הרבה שרשרת וצריך להיזהר בירידות! חוצים את הגשר של הנהר ומגיעים לכפר. סה"כ כ- 800 מ' ירידה. בכפר התארחתי אצל בחור ממש נחמד (casa de Virginia) שהציע לי לישון בקמפינג בחינם בגלל שהבריכה החמה והקרה אצלו לא עובדת, בחרתי לאכול אצלו ארוחת ערב שעלתה 13 סול ושילמתי עוד 10 סול למעיינות החמים שנמצאים על הנהר ושייכים להוסטל אחר.

זמן הליכה ומרחק: כ- 6 שעות הליכה כולל הפסקות, כ- 10 ק"מ וכ- 600מ' עלייה ועוד כ- 800מ' ירידה.

יום שלישי- Llahuar - Cabanaconde

התחלתי את הבוקר מאוד מוקדם אחרי ארוחת בוקר וקפה וכבר בשעה 6:00 התחלתי ללכת, חשבתי שיש אוטובוס ב11:30 מCabanaconde ורציתי להספיק אליו מה שהסתבר כדבר שגוי.
התחלתי את היום בעלייה קצרה חזרה בדרך שממנה באתי ואז ירדתי חזרה בדרך עפר לנהר בשביל לחצות אותו ולהתחיל בעלייה הכי קשה של הטיול.
הדרך די ברורה וכמובן השתמשתי באפליקציית הניווט, בגדול רוב היום הוא רק עלייה חזרה מהקניון לרמה שמעל, הדרך מאוד יפה אבל העלייה קשה מאוד!
חשוב לקחת הרבה מים באותו יום כי רוב ההליכה חשופה לשמש.

כשהגעתי לCabanaconde הגעתי לכיכר המרכזית,אין יותר מדי מה לעשות בכפר,רק חיפשתי מקום לאכול בו ארוחת צהריים,אכלתי אצל אישה נחמדה מאוד בפינה הדרומית של הכיכר. הארוחה כללה מרק ירקות, אורז, ביצי עין, אבוקדו ותה בעלות של 15 סול.
קניתי קצת פירות וחטיפים לנסיעה חזרה וחיכיתי לאוטובוס שיוצא מהכיכר, הכי קל זה לשאול שם.
האוטובוס יוצא בשעה 13:30, אני לקחתי קולקטיבו (8 סול) בשעה 12:30 לכפר שנקרא Chivuy, נסיעה של שעה, ומשם עוד קולקטיבו לארקיפה (20 סול), נסיעה של 3 שעות, ב Chivuy יש מלא קולקטיבו לארקיפה בכל מיני שעות.
הגעתי חזרה לארקיפה בשעה 17:00 עייף אך מרוצה!


זמן הליכה ומרחק: כ- 6 שעות הליכה, כ- 11 ק"מ וכ- 1400מ' עליה במצטבר!

סיכום וטיפים!

* אל תפחדו לטייל לבד (בלי סוכנות בארצות זרות), כמובן שתלוי במדינה.

* חייב לדעת ספרדית ברמה בסיסית כי לא כל כך יודעים בכפרים הקטנים אנגלית.

* בקלות אפשר לעשות את המסלול הזה עם תיק יום קטן ולישון ולאכול כל יום בהוסטל אחר.

* מקלות הליכה חובה! זה פשוט ישפר לכם את ההליכה בעליות ובירידות.

* אפשר למצוא אוטובוס ציבורי יותר זול של חברה שנקראת Andalusia מארקיפה לקבנקונדה.

* עלות הטיול ל3 ימים סה"כ: כ-190 סול.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )