מצ׳ו פיצ׳ו

ביקור בעיר האינקה העתיקה והמפורסמת ביותר בעולם

תאריך הטיולSeptember 2014
משך הטיוליומיים

כללי

המצ׳ו פיצ׳ו הינו אחד האתרים המוכרים בעולם ונכלל ברשימת 7 פלאי תבל. בסיפור דרך זה לא ארחיב במידע על האתר עצמו מכיוון שלשם כך יש מספיק אתרים, ספרים ומדריכי טיולים שיודעים לעשות את זה מצוין. המידע שלרוב לא כל כך פשוט להשיג לפני שמגיעים לפרו או לקוסקו הוא מהן האפשרויות אשר עומדות בפני המעוניינים לבקר באתר מבחינת דרכי הגעה, מחירים ואטרקציות. בנוסף לכך, תמיד טוב לשמוע מסקנות מנסיון אישי איך אפשר לעשות את הביקור בצורה טובה יותר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

אפשרויות הגעה ומחירים

מס׳ אפשרויות הגעה ל-Aguas calientes , הכפר התיירותי אשר שוכן למרגלות האתר: - Inca jungle - זהו המסלול הפופולרי ביותר למי שבוחר להגיע למצ׳ו פיצ׳ו בדרך שהיא לא נסיעה. המסלול משלב נסיעה באופניים,הליכה ואטרקציות שבדרך כמו רפטינג ואומגות. כמעט כל סוכנויות הטיולים מוציאות בכל יום קבוצות למסלול ולכן קל מאוד לעשות אותו ואין צורך בתכנון מראש. עלות הטיול - לא כולל האטרקציות נעה סביב ה-200$. זמן - כ-4 ימים כולל הביקור במצ׳ו פיצ׳ו. - טרק ה-Salkantay - מסלול זה הינו מסלול הליכה שעובר לצד הר ה-Salkantay. את המסלול מתחילים בכפר Moiipata שממוקם כ-שעתיים מקוסקו ומסיימים באתר המצ׳ו פיצ׳ו. כמו ה-Inca trail, גם את למסלול הזה מוציאות כמעט כל הסוכנויות טיולים מאורגנים בכל יום. המסלול אינו ברמה קשה ויכול להתאים גם למטיילים בצורה עצמאית. עלות הטיול - נעה סביב ה-200$. זמן - כ-5 ימים כולל הביקור במצ׳ו פיצ׳ו. - Inca Trail - זהו מסלול שמגיע בדרך עתיקה עד למצ׳ו פיצ׳ו והוא אורך מס׳ ימים. את הטרק חייבים לעשות בקבוצה ומס׳ המקומות מוגבל,אם מעוניינים לעשות אותו כדאי מאוד להזמין לפחות חודש מראש. מידע נוסף על הטרק ניתן לקבל מסוכנויות הטיולים השונות. - טיול ייעודי למצ׳ו פיצ׳ו - אם ברצונכם להגיע ישירות למצ׳ו פיצ׳ו ללא טיולים נוספים באיזור או שאתם קצרים בזמן (כמו שאנחנו היינו) זאת הדרך המתאימה בשבילכם. כל סוכנויות הטיולים מארגנות סיורים למצ׳ו פיצ׳ו, כאשר דרכי ההגעה משתנות בין הגעה באוטובוס, טרנזיט או ברכבת ישירה מקוסקו ל-Aguas calientes, תלוי כמה כסף אתם מוכנים להשקיע. אנחנו הזמנו את כל החבילה דרך הסוכנות Marcelo שהיה לנו ניסיון טוב איתם בהזמנות אחרות. החבילה כללה נסיעה הלוך-חזור במונית שירות עד לנק׳ שנקראת Hidroelectric וחזרה מאותה נק׳, לינה בכפר, 4 ארוחות ומדריך לסיור במצ׳ו פיצ׳ו. עלות - 120$ (15$ הנחה לבעלי תעודת סטודנט) *בהזדמנות זאת אציין שהנסיעה במונית ארוכה מאוד ודי מסוכנת - במיוחד אם הנהג הוא ילד בן 18 שנוסע כמו משוגע. לאחר הנסיעה הלוך החלטנו שאנחנו מוכנים לשלם עוד כסף, כדי שלא נצטרך לעשות את הנסיעה הזאת שוב. ואכן, חזרנו ברכבת משולבת עם מונית, נסיעה שלקחה כ-3 שעות סה״כ (עלות רכבת נעה בין 70$ ל-100$ לכוון - תלוי בשעה ובתחנה בה יורדים).

כפר המצ׳ו פיצ׳ו (Aguas calientes)

למגיעים במונית/אוטובוס: מהנק׳ Hidroelectric שמשמשת גם כנק׳ רישום לכל מי שרוצה להגיע למצ׳ו פיצ׳ו ישנם 2 דרכי הגעה ל-Aguas calientes. 1 - נסיעה ברכבת בעלות של קצת יותר מ-20$ 2 - הליכה של כ-שעתיים וחצי על שביל שמוביל אל הכפר. אנחנו בחרנו בהליכה ונהננו מאוד מהנוף המדהים שמסביב ומהיערות השמורים שמקיפים את המצ׳ו פיצ׳ו. למגיעים ברכבת: תחנת הרכבת ממוקמת ממש במרכז הכפר. הכפר Aguas calientes הוא כמובן מקום תיירותי מאוד עם אינספור מלונות,מסעדות ודוכנים של כל מזכרת פירואנית שאפשר לחשוב עליה. האווירה שונה לגמרי משאר פרו ומאוד מערבית. בכל מקרה, מלבד חניון לילה שנמצא בסמוך לכפר ובו ניתן לישון באוהלים, זהו המקום היחידי שבו ניתן לישון לפני העלייה למצ׳ו פיצ׳ו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סיור במצ׳ו פיצ׳ו

מ-Aguas calientes ישנם 2 אפשרויות להגיע לאתר המצ׳ו פיצ׳ו: - באוטובוס שלוקח כ-10 דק׳. - הליכה של כ-שעה וחצי (מתוכם שעה של טיפוס במדרגות) עד לאתר. אם אתם מגיעים בטיול מאורגן מקוסקו המדריך שיהיה איתכם באתר כבר יעדכן אותכם על זמני יציאה והתייצבות באתר. למגיעים בצורה עצמאית, שערי האתר נפתחים בשעה 6 בבוקר והשער של המדרגות המטפסות לאתר (למגיעים ברגל) נפתח בשעה 5. מה שאומר שאם רוצים ללכת ברגל ולהיות מהראשונים באתר צריך לצאת לדרך בערך ב-4:30 מ-Aguas calientes. אם הגעתם בצורה עצמאית לאתר ולא הזמנתם מדריך אין בעיה כי בכניסה לאתר ישנם מדריכים רבים שמחכים לתיירים שישכרו את שירותם (עולה כ-20 סול לבן אדם). פסגת ה-waynapichu - כדי לטפס ל-waynapichu (הצוק הגבוה שמופיע מאחורי הכפר בתמונה המפורסמת של המצ׳ו פיצ׳ו) צריך להזמין מראש ויש רק 400 מקומות ביום. לכן, אם אתם ממש רוצים את זה צריך לתכנן את הטיול כבר מבעוד מועד.

טיפים

  • רכבות - ישנם רכבות שמגיעות ישירות לקוסקו והן יקרות יותר, בנוסף יש רכבות שמגיעות עד לכפר שנמצר ב-sacred valley ,משם לוקחים מונית עד לקוסקו בעלות של כ-10 סול.
  • מדריך - מאוד מומלץ לקחת מדריך לסיור, לנו זה הוסיף המון והיינו מאוד מרוצים ממנו.
  • ניתן לעשות הכל בצורה עצמאית וללא סוכנות אך הבדל המחירים אינו משמעותי. אפשר לקנות כרטיס כניסה למצ׳ו פיצ׳ו בכפר Aguas Calientes בעלות של 126 סול (66 לסטודנט), כמו כן ניתן לקנות גם נסיעה בלבד מסוכנות.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )