לגונה 69

טיול יומי מוכר בקרב המטיילים בהוואראז אל לגונה מדהימה ביופיה!

תאריך הטיולSeptember 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתיוני - ספטמבר (אפשר גם לפני ואחרי אך העונה פחות נוחה)

רקע

הטיפוס ללגונה 69 הוא אחד הטיולים היומיים המוכרים ביותר למטיילים אשר מגיעים לוואראז ובהחלט גם אחד מהיפים ביותר.
את הטיול ללגונה עושים לרוב במהלך ההסתגלות לגבהים לפני יציאה לטרקים ארוכים, אך גם אינכם מתכוונים לצאת לטרק ארוך בגבהים, המסלול מומלץ בחום!
הלגונה נמצאת בגובה של כ-4650 מ׳ בשמורה שממוקמת כשעתיים נסיעה מוואראז ועם שכלול זמן הנסיעות, העצירות וההליכה זהו יום די ארוך שמתחיל מלפנות בוקר עד לשעות הערב.
מכיוון שהמסלול מגיע לגבהים יחסית גבוהים מומלץ לצאת אליו לאחר לפחות יום מנוחה שלם בוואראז (3000 מ׳) כדי למנוע תופעות של מחלת גבהים.

חשוב לדעת - המסלול אינו קל מכיוון שעולים ביום אחד כ-850 מטר בגבהים שמקשים על הנשימה ולכן כדאי לעשות הכנה מנטאלית קצרה כדי לא להיות מופתעים מהקושי באמצע המסלול.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

התארגנות לטיול

מסלול ההליכה הינו פשוט ולא מצריך כישורים מיוחדים או ניסיון רב בטיולים. למרות זאת, רובם המוחלט של המטיילים אשר מחליטים לצאת למסלול מגיעים דרך אחת הסוכניות שבווראז.
עיקר ההתארגנות דרך סוכנות היא לטובת ההסעה מווראז לתחילת המסלול ובחזרה, בחלק מהסוכנויות ישנו גם מדריך שיוצא עם הקבוצה אך ברובם הנהג פשוט מחכה בנק׳ ההתחלה עד שכל המטיילים חוזרים לרכב.

אנחנו יצאנו עם סוכנות בשם Andes Camp אשר יצרה לעצמה שם טוב בקרב המטיילים, וגם אנחנו היינו מרוצים מהם וממליצים מאוד! בחבילה שלהם כלול גם מדריך והמחיר היה 40 סול.
באופן כללי המחיר לטיול אשר כולל הסעה הלוך + חזור ולעתים גם מדריך נע בין 30-40 סול ומשתנה מעט גם בין העונות ובין הסוכנויות.
בנוסף למחיר שמשלמים לסוכנות, בכניסה לשמורה צריך לשלם עוד 10 סול כדי להיכנס.

לגבי ציוד - מומלץ לקחת למסלול ציוד מינימלי ככל האפשר (תיק קטן, מים, קצת אוכל לארוחת צהריים בלגונה, מעיל גשם וביגוד חם לשהות בלגונה).

המסלול

ממש לפני שמתחילים, ישנה עצירה של האוטובוס/מיניבוס במסעדה מקומית לטובת ארוחת בוקר - שימו לב כי הסוכנות לא מספקת ארוחות במשך כל היום.
נק׳ ההתחלה/סיום של המסלול מופיעה במפה (למעלה). החצי שעה הראשונה של המסלול קלה יחסית ועוברת בעלייה מתונה, סימון השביל ברור מאוד וכולל גם שלטים כך שאין יותר מדי איפה לטעות.
חוץ מזה אם אתם מטיילים בחודשים שנחשבים ל״עונה״ אז אתם תראו גם עוד הרבה מטיילים על השביל.
לאחר כ-30-40 דק׳ תגיעו לנק׳ תחילת העלייה. מנק׳ זו ועד ללגונה העלייה כמעט רצופה עם מקטע ישר באמצע של כ-20 דק׳ הליכה. בתחילה העלייה היא יחסית נוחה ומטפסת בזיגזגים על ההר אך לקראת הלגונה העלייה נהיית כבר יותר תלולה וחוסר החמצן משפיע גם הוא על הקושי בטיפוס.
טעות נפוצה בקרב המטיילים היא שלאחר הטיפוס הראשון (שגם הוא ארוך) מגיעים ללגונה ואז מגיעה שבירה מנטאלית כשמגלים את ההר התלול שסופו לא נראה באופק…ראו הוזהרתם :)

אחרי כמה שעות טובות של טיפוס (לרוב לוקח בין 3-4 שעות) מגיעים סוף סוף אל האגם שבאמת, אבל באמת שווה את זה! זהו בהחלט אחד המקומות היפים בהם ביקרתי ומלבד האגם שמימיו טורקיז עם פסגות מושלגות ומחודדות שמתנשאות מעליו, הטבע השמור והיפה שמסביב מוסיף רבות לייחודיות המקום.
מז״א שמעל הלגונה משתנה בתדירות גבוהה למדי ובשעתיים שישבנו שם הספקנו גם לספוג גשם,ברד וקור מקפיא וגם שמש מחממת ושמיים כמעט נקיים מעננות.
אם כבר הגעתם לאגם והמז״א לא משהו, הייתי ממליץ מאוד להתאזר בסבלנות ולחכות. סיכוי לא רע שהמז״א ישתפר ותוכלו להינות עוד יותר מיופיו של המקום.

לאחר שנהננו באגם, מתחילה הירידה..
כמו שהעלייה ארוכה ולא נגמרת, כך גם הירידה. שימו לב שאתם מחשבים טוב את הזמנים ולא נכנסים בטעות לחושך. כדאי להשאיר לפחות שעתיים וחצי של ירידה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

קבצים מצורפים

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )