האי סקאי (Isle of Skye): סרטון, תמונות ומידע

סרטון לצפייה, תמונות ומידע מטיולים יומיים באי סקאי היפה והמיוחד, סקוטלנד

גם לסקוטלנד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2019
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתמאי- אוקטובר

הקדמה

יש טיולים שממשיכים אתך גם כשכבר חזרת לשגרה היומית. כששואלים אותי איך היה בסקוטלנד, הזיכרון הראשון שקופץ בתודעה שלי זה האי סקאי. לאותם רגעים שעצרתי והבטתי נפעמת בנוף הסובב אותי. בין טיפות הגשם, בערפל, בשמיים שנפתחו לשמש ובקרני האור הראשונות של הבוקר. אני ממליצה בחום להוסיף מספר ימים לטיול.

לאחר שסיימתי את הטרק The West Highlands Way המשכתי ל-3 ימים באי סקאי. מאחר והייתי אחרי טרק, בחרתי לצאת לטיולים יומיים קלים עד 12 ק"מ שתכננתי מראש. את סיפור הדרך שלי בחרתי לשתף אתכם דרך עיני המצלמה. דרך מקטעי הווידאו ותמונות ה- landscape שצילמתי. את אלו ריכזתי בסרטון עיקרי אחד שמצורף בפרק סרטון הטיול. הוספתי בו מלל המתאר את המקומות בהם טיילתי ונתונים נוספים שרלוונטיים.

הוספתי פרק כתוב נוסף של נקודות חשובות שמצאתי אותם כיכולות לעזור בתכנון- תחבורה וכבישים, מזג אוויר וציוד ועוד.

לפני שהגעתי לאי סקאי, צעדתי את הטרק West Highland Way, אתם מוזמנים למצוא את סיפור הדרך שלי באתר זה. אתם מוזמנים לכתוב ולשאול שאלות. צרפתי מטה קישורים נוספים. מקווה שתמצאו את כול אלו יחד מועילים לכם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

סרטון הטיול באי סקאי

מטרת הסרטון היא לאפשר טעימה ראשונה מטיולי יום בנוף של צוקים ועמקים מרשימים, מרחבים ירוקים ולעיתים חומים, נחלים ואגמים . הוספתי מידע על המסלולים שביצעתי ונקודות תצפית שביקרתי בהם.
אי אפשר שלא להבחין בסרטון במזג האוויר ההפכפך, זה חלק מסקוטלנד בדגש על האי סקאי. כול 15 דקות מזג האוויר משתנה כך שצריך להיות ערוכים לגשם, שמש וערפל. תכנון מוקדם יכול לעזור. בכול מזג אוויר שכזה ניסיתי למצוא את היופי שבו, ויש הרבה יופי. מוזמנים ללחוץ על הסרטון מטה ולהצטרף אלי לחוויה.

נקודות חשובות בתכנון

קיים אתר אינטרנט https://www.isleofskye.com/ שבו תוכלו למצוא מידע על מסלולים ונקודות עניין באי סקאי, אני אתייחס למספר נקודות חשובות בתכנון שכדאי לדעת מראש, מקווה שתמצאו אותם מועילים לכם:

1. מזג אוויר- מזג האוויר בסקוטלנד לא צפוי, אתם יכולים להתחיל את הטיול בבוקר עם ערפל, בצהריים ליהנות משמש ובערב לסיים עם גשם חזק. בחורף יש מצב שתעברו את כול אלו יחד בשעה אחת ובחודשי הקיץ תגלו שהשמש כמעט ולא שוקעת. כאחת שאוהבת לטייל ולצלם, זה מזג אוויר מושלם וכמוני, אני ממליצה לכם לראות זאת כחלק מהטיול וכחוויה. הנופים המדהימים מקטינים את הכול בעיקר אם תערכו עם ביגוד, ציוד מתאים, ידע על תחזית מזג האוויר לפי שעות של היום ותחנות ביניים לעצירה. הכי חשוב- שהגשם לא יעצור אתכם, הוא חלק מסקוטלנד- שלבו אותו בטיול.

2. האי סקאי נחשב לאחד האיים הגדולים בסקוטלנד ובכול זאת המרחק לא גדול מידי כך שאפשר לסגור מקום לינה אחד ולצאת ממנו לטיולי יום. אני ממליצה לכם להזמין מקום לינה מראש הכי מוקדם שניתן. האי מאוד מתייר ולמצוא מקום פנוי בטיול עצמו, זו משימה קשה עד בלתי אפשרית.

3. תחבורה, כבישים והתמצאות באי- אפשר לנוע באי ע"י שימוש ברכב שכור, מונית או אוטובוס. השכרת הרכב מאפשרת לכם להיות גמישים בתוכניות, מאפשרת לכם לשאת ציוד לכול מזג אוויר ומזון והכי חשוב- מהווה לכם מחסה בגשמים. יש לזכור שהנהג יושב בצד ימין של הרכב בניגוד לישראל. הכבישים באי צרים ולא כולם במיטבם, סעו לאט, אל תיצמדו יותר מידי לדפנות הכביש כדי שלא תמצאו את עצמכם תקועים.
יש אוטובוסים שנעים על ציר מאוד מצומצם באי. ב- Portree יש תחנת מידע לתייר ותוכלו לקבל שם את המסלולים והזמנים של האוטובוסים. חשוב לשים לב שיש זמנים שונים המותאמים לימות השבוע. לא בכול המקומות יש תחנות אוטובוס מסודרות ולכן תוכלו למצוא את עצמכם עומדים בגשם ליד עמוד אוטובוס. הנהגים החביבים יעצרו לכם בכול מקום במסלול הנהיגה שלהם אם תרימו את היד ותסמנו להם לעצור. זו דרך טובה לטייל במידה ואתם מתמקדים בטרקים יומיים באי.

4. למדו ותכננו לפני הטיול, התעמקו כול ערב לפני יום המחר והיו גמישים וערניים לסביבה ביום הטיול- אני ממליצה לקרוא, לשמוע וללמוד את המסלול ככול שניתן לפני. ככול שתלמדו מהניסיון של אחרים, יהיה לכם קל יותר להתמודד עם קשיים בדרך. במהלך הטיול מומלץ כול ערב להתעמק במסלול יום המחר. כך תוכלו לציין לעצמכם נקודות שחובה לבקר, להבין את לוחות הזמנים שתכננתם ולבדוק את מזג האוויר לפי שעות של יום המחר באפליקציות או עם המקומיים.
מאוד חשוב להיות ערני וגמיש לקורה סביבך. בדקו באינטרנט ועם המקומיים האם יש אירוע כלשהו במסלול שלכם והבינו איך ניתן לשנות את התוכנית בהתאם, על תהיו נעולים על התוכנית שתכננתם מראש. דברו עם המקומיים ולמדו על המתרחש סביבכם.

5. ציוד- יש רשימות ציוד מצוינות לטיולים, אני אגע בכמה שמומלץ להקפיד עליהם בסקוטלנד לטיולי הליכה:
• נעליים מתאימות- לא כול נעל מתאימה לכול רגל, התאימו את הנעל למבנה הרגל שלכם ולתנאי מזג האוויר שאתם יוצאים אליהם. לא מומלץ להגיע עם נעליים שלא הלכתם איתם קודם. גרב אחת הכניסו לתיק אתו אתם צועדים כך שתוכלו להחליף בדרך במידה והגרב רטובה. תדאגו ליבש את כול הגרבים והנעליים במלון ליום המחר.
• מים- מלאו או רכשו מים במקום בו אתם לנים, אל תמלאו מהנחלים בדרך מאחר שעדרי הפרות והכבשים משתמשים בהם. בעונה היותר קרה, אני ממליצה לקחת תרמוס של חצי ליטר שתייה חמה (תה, קפה ואפילו מים חמים) שהכנתם בבוקר ובקבוק נוסף למים.
• ביגוד- קחו ביגוד מינימלי בהתאם לעונה שאתם מגיעים. בכול מקרה חובה מעיל ומכנס עמיד לגשם. בחרו פרטי לבוש קלי משקל הניתנים להורדה או לבישה בקלות. אל תשכחו כיסוי לתיק מפני גשם.

6. תיהנו: ואחרי כול הכתוב מעלה, אני מזכירה לכם את הצפייה בסרטון שהתחלתם אתו, בשבילי זו הייתה חוויה מדהימה של נופים, הליכה ומפגש עם אנשים חביבים ביותר: מקומיים ומטיילים מכל העולם. טיול הוא הרפתקה ואני מקווה שתגיעו לאי סקאי ותהינו כמוני.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )