קוסטה ברווה וחירונה - 5 ימים ברכב

חופים מדהימים ועיירות ציוריות

גם לספרד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאביב, קיץ, סתיו

רקע

קוסטבה ברווה היא רצועת החוף שנמצאת צפונית לברצלונה. הים בברצלונה די מזוהם וכדי להינות מהחופים של ספרד מומלץ להתרחק מהעיר. אנחנו בחרנו להתרחק צפונה ועצרנו במקומות מדהימים. הדלק בספרד יקר כמעט כמו בארץ, אבל השכרת הרכב זולה במפתיע, רב הכבישים הם ללא אגרה וברב המקומות אפשר למצוא חניה חינם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום ראשון - מברצלונה לטוסה דל מאר

הכפר הראשון אליו הגענו היה טוסה דל מאר - כשעתיים נסיעה מברצלונה. זה היה הכביש היחיד אם אגרה ועלה לא מעט - אולי כדאי לנסוע בדרכים חלופיות, כדאי לשאול את GOOGLE בנושא... הכפר מקסים ביופיו, יש מבצר גדול ממש על המים - שזו בעצם העיר העתיקה שמוקפת חומה. בעיר העתיקה יש מסעדות קטנות שמומלץ לאכול בהם ולהינות מהאווירה. בעיירה שני חופים עיקריים: המרכזי - ממש בכניסה וחוף קטן נסתר שמגיעים אליו מבעד לחומות. החוף הקטן מאד חמוד אבל המים בו מזוהמים ולכן אני ממליצה להיות בחוף הראשי - שם המים צלולים.

יום שני - מטוסה דל מאר לחירונה

מטוסה דל מאר נסענו לחירונה, בדרך עשינו טיול יום בסנט פליו (עליו יהיה סיפור דרך נפרד, כי מגיע לו) ועצרנו לאכול דגים בשוק ההומה בפאלאמוס. מאד מומלץ לאכול שם דגים או פאייה - הכל מאד טרי ומעולה! הדרך מטוסה דל מאר לסנט פליו היא מאד מאד יפה! יש המון תצפיות כי היא כולה עוברת על צוק מעל הים וכדאי לעצור כמה שיותר, לצלם, לשתות קפה ולנצור.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום שלישי - חירונה

קצת סטינו מהים, אבל רק כדי לחזור. חירונה היא עיר קטנה ומדהימה. עתיקה, מוקפת חומה. יש בה סמטאות קטנות שעוברות מתחת לגשרים בין בתים. בעבר היו בה הרבה יהודים, שגורשו בגירוש ספרד. יש שם מוזיאון של הקהילה היהודית שכדאי לבקר בו. בנוסף יש גם מוזיאון של ההיסטוריה של חירונה, שלא כדאי לבקר בו, כי הכל שם בספרדית וכמעט אין שום מידע באנגלית. יש תחנת מידע מפנקת בה תקבלו מפה. מספיק לבלות בעיר יום אחד.

יום רביעי - קדאקס

קדאקס היא הפנינה האמיתית של המבע הזה. עיירת דייגים קטנה שיש בה אנרגיות מדהימות ושקט ממכר. כל הבתים לבנים, והים כחול, וכולם שלווים. יש המון חופים קטנים, ורמפות להשתזף עליהן ולקפוץ למים. יש טיילת ארוכה שכדאי ללכת לאורכה בערב. כדאי גם לשכור קייקים ולשוט על המים הרגועים.

יום חמישי - פארק קאפ דל קרוז וחזרה לברצלונה

לפארק נוסעים מקדאקס וזו נסיעה של כחצי שעה. המקום מנותק מאד ובכביש צר ומתפתל מגיעים למסעדה חמודה שפתוחה 24/7 (כך נאמר לנו). אמרו לנו גם שבערבים יש שם הופעות - כדאי לברר, זה יכול להיות מאד מיוחד. שותים קפה במסעדה ויוצאים לטייל בסביבה. יורדים למפרץ החביב אליכם, כדאי להביא שנורקלים - אנחנו ראינו תמנון! כדאי לעשות פיקניק בחוף, אפשר להשאר שם יום שלם ולהינות מהשקט ולעבור בין חופים. במסעדה אפשר לאכול דגים טריים - טיפה יקר אבל כמובן הרבה יותר ול מהארץ והנוף משגע!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )