פארק אורדסה - מפל זנב הסוס

טיול יום מרשים בין צוקים ומפלים

גם לספרד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתאביב, קיץ, סתיו

רקע

פארק אורדסה נמצא בצפון ספרד, בהרי הפירנאים, בגבול עם צרפת. מגיעים באוטובוס או באוטו לעיירה הקטנה והמקסימה - טורלה. שם אפשר לשכור מלון או בית כפרי. בעיירה אפשר גם להצטייד באוכל לטיול ולקנות בסופר קרואסונים מדהימים (נשרוף את כל הקלוריות בטיול). יש חניה גדולה וחינמית בכניסה לעיירה ומרכז מידע מאד מסביר פנים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מפל זנב הסוס

אורך טיול היום הוא 7 שעות עם עצירות - הלוך וחזור באותה דרך. יוצאים מטורלה עם הרכב לכיוון הפארק - יש שילוט מאד ברור ורק כביש אחד. מגיעים עם הרכב עד החניה הגדולה שבה נגמר הכביש. בחודשי הקיץ אין כניסה לרכבים ויש הסעה שמביאה אנשים מטורלה לפארק. בחניה אפשר להדליק גזיה ולהכין ארוחת בוקר - הפקח מרשה. ומשם יוצאים לדרך!

הדרך קלה רחבה ומוצלת. בין נחלים קטנים ועצים גבוהים. אחרי כשעה הליכה מגיעים למפל הראשון. אפשר לרדת אל הנחל כדי לראות את המפל מלמטה.

ממשיכים ללכת ואחרי כשעה מגיעים ל"מפלי גן עדן" (כך אני מדמיינת את גן העדן) - טרסות של מפלים כחולים, אליהם אפשר לרדת ולטבול במימיהם הקרירים. הצוקים מעל עוצרי נשימה והנוף פשוט אדיר.

ממשיכים לעלות בעליה מתונה, ומגיעים לאיזור פתוח בין צוקים, שדרכו עובר שביל וגשרונים קטנים מעל נחלים ששזורים בדשא. מכל כיוון רואים מפלים דקים שנופלים מהצוקים הגבוהים. ומגיעים למפל זנב הסוס (שנראה כמו זנב של סוס). המפל עצמו פחות מרשים אבל המיקום שלו בקניון הוא ללא ספק שיא הטיול. פה כדאי לשבת לאכול ארוחת צהריים. אפשר לפתוח גזיה.

וחוזרים חזרה.

במסלול יש פטל אדום - אל תפספסו!

טיפים

  • טורלה היא מקום קטן ואין זה היצע גדול של מסעדות. כדאי לאכול ארוחת ערב ב-15 יורו במלון אורדסה, הכולל מנה ראשונה, מנה עיקרית וקינוח. מומלץ להזמין שם סטייק - סיום מושלם לטיול!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )