טרק בפירנאים הקטלונים (שמורת Aigüestortes ו-Carros de foc)

6 ימי טרק בסוף חודש ספטמבר. נופים מדהימים, שמורה מסודרת ומסומנת היטב, טרק שכמעט ולא דורש הכנה מראש.

תאריך הטיולSeptember 2018
משך הטיול6 ימים

מבוא

בשאר סיפורי הדרך יש המון מידע על השמורה והטרקים האפשריים ולכן אהיה קצרה וממוקדת ואתמקד רק במידע מחדש - המסלול שלנו (שלא יצא לי לפגוש פה) וטיפים.

שני דברים שחשוב לדעת על הפירנאים בעינינו:
1. הזמנים שכתובים על השלטים ובמפות של השמורה, ברובם אינם משקפים זמני הליכה של ישראלי ממוצע שיוצא לטרק. היחידים שראינו שעומדים בזמנים האלו הם אירופאים מנוסים מאוד, שהולכים בקצב גבוה שמתקרב לריצה.
2. כמעט ולא תפגשו מסלול מישורי בדרך. כל הטרק רצוף עליות וירידות. היכונו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 1: מאספוט לבקתת Colomers.

יום ארוך, לנו לקח כ-8 שעות הליכה, אך יפייפה.
ישנה אופציה אחרת, למי שמעדיף התחלה רכה יותר, והיא לחלק את ההליכה ליומיים: מאספוט לבקתת Amitges, ומבקתת Amitges לבקתת Colomers.

יום 2: מבקתת Colomers לבקתת Ventosa.

יום נעים ולא קשה במיוחד, לנו לקח כ-5 שעות הליכה עם עצירות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 3: מבקתת Ventosa לבקתת Estany Liong.

ממה שקראנו פה ומחברים שביצעו את המסלול, מדובר ביום שההליכה בו מאוד קשה, וכולל קטע של עלייה על בולדרים.
לאור פציעה, מצאנו חלופה לא רעה בכלל שכללה נוף יפייפה וביקור בשמורת איגווסטורטס הקלאסית. החברים שפגשנו בערב בבקתת Estany Liong, שעשו את המסלול המקורי, הגיעו מותשים ואמרו שאולי גם היו שמחים לעשות את המסלול העוקף שעשינו.

אז איך עושים את זה?
יוצאים בבוקר מבקתת Ventosa וצועדים כ-3 שעות בירידה תלולה אך יפייפיה אל חניון שנקרא Cavallers. שם, יש קליטה סלולארית, וניתן להזמין מונית שמגיעה עד לחניון אליו צעדתם, ולוקחת אתכם ממנו אל הכניסה לשמורת איגווסטורטס. משם ניתן לצעוד, בהליכה קלילה ונעימה אל בקתת Estany Liong.
זה אחד המקטעים היפים ביותר שצעדנו במהלך כל שבוע הטרק. ממליצים בחום.
את מספר הטלפון של המונית תוכלו לקבל בבקתת Ventosa. מחיר הנסיעה היה 54 יורו ל-4 נוסעים.

יום 4: מבקתת Estany Liong לבקתת Colomina.

יום יפייפיה, הליכה לא קשה, אך גם לא קלה. לנו לקח כ-8 שעות הליכה.

יום 5: מבקתת Colomina לבקתת Josep Maria Blanc.

יום יפייפה גם כן (הסביבה של בקתת Colomina מאוד מאוד יפה).
הליכה לא קשה, שלקחה לנו כ-6 שעות.

יום 6: מבקתת Josep Maria Blanc לאספוט.

קיימות שתי אפשרויות:
1. לרדת במסלול ישיר מבקתת JM Blanc לאספוט, הליכה של כ-3 וחצי שעות. זוהי ירידה בגובה של כ-1000 מטר סה"כ. מסלול נחמד.
2. לצעוד מבקתת JM Blanc לחניון ממנו יש מוניות, הליכה של כשעתיים וחצי. מסלול נחמד שמחציתו ירידה, וחלקו השני די מישורי סה"כ.

אם יש לכם זמן, ממליצים להישאר לפחות ללילה אחד (לפני או אחרי הטרק) באספוט. מדובר בעיירה מקסימה ומאוד נעימה, שקטה, יש כמה מסעדות טעימות וממש כיף לבלות שם יום-יומיים.

טיפים

  • לינה - אנחנו לא הזמנו את הלינה מראש, אלא בכל ערב התקשרנו (בעזרת המקום שבו לנו באותו ערב) לבקתה שבה רצינו ללון ביום למחרת כדי להזמין. תמיד היה לנו מקום, מנגד, היינו כבר בסוף העונה והתפוסה לא הייתה מלאה. בכל מקרה, שימו לב שבקתת Estany Liong היא בקתה קטנה יחסית ובמיקום מרכזי ועל כן שווה להזמין אותה שני ערבים מראש.
  • מזוודות - שימו לב שאפשר להשאיר את המזוודות לאחסון באספוט. אנחנו לנו לילה אחד בהוסטל נחמד ומאוד נקי שנקרא Palmira באספוט, והם איפשרו לנו להשאיר את המזוודות לשבוע שלם, ללא עלות נוספת. אנחנו מניחים שמקומות נוספים יאפשרו את זה, ולמען הסר ספק ממליצים לוודא איתם במייל לפני ההגעה.
  • מזון - ארוחות הבוקר בבקתות נחמדות, וארוחות הערב נדיבות וסה"כ טעימות. בנוגע לארוחות הצהריים, ישנה אפשרות לרכוש ארוחת פיקניק לדרך בכל בקתה, אך להתרשמותנו היא מאוד יקרה. אנחנו קנינו באספוט לפני היציאה לטרק כמה חבילות של טורטיות (פתרון מעולה לטרקים - קל, קטן ושומר על טריות לאורך זמן) וכמה ממרחים שונים (ריבות באריזות קטנות, טונה, גבינה צהובה וכו'). הכל נמצא במכולת של אספוט.
  • נסיעה חזור לברצלונה - האוטובוסים חזרה לברצלונה לא תמיד עוברים בשעות נוחות, ופתרון אחר הוא למצוא טרמפ עם חברים מהטרק. הרבה מצועדי הטרק נוסעים חזרה לברצלונה ברכבים פרטיים/שכורים, וזו הזדמנות גם להכיר חברים חדשים וגם לחסוך את כאב הראש והלחץ של תפיסת האוטובוס בזמן. ממליצים לשאול את הצועדים איתכם בחזרה לאספוט.
  • ציוד - הבקתות מאוד מאובזרות ונוחות, ולכן אין צורך לסחוב הרבה ציוד (כדוגמת שק שינה, שאין צורך בו, ומספיק סדין/ליינר להיכנס לתוכו). אנחנו היינו עם תיקים של 40-50 ליטר וזה הספיק לגמרי.
  • מזג אוויר - טרם הנסיעה, בדקנו את התחזית והיא הצביעה על גשם בכל השבוע של הטיול שלנו. בפועל, היה גשם רק בערב אחד באותו השבוע. ממליצים פשוט לשאול בכל ערב בבקתה מה צפויה להיות התחזית ביום שלמחרת. הם ערוכים לכך.
  • מפות - ישנה אפשרות לרכוש מפות ברמת פירוט שונה במרכז המידע שבעיירה אספוט, ביניהן מפה מפורטת מאוד (שכריכתה בצבע כתום). בפועל, המפה שהכי אהבנו היא מפה שמקבלים טרם היציאה לטרק (כריכתה בצבע אפור), בדלפק הקבלה של מלון Roya באספוט, יחד עם פנקס למילוי חותמות הבקתות ב-Carros de foc. ממליצים לקפוץ לשם טרם היציאה לטרק.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )