טיול יום במונטסראט

לברוח ליום מברצלונה לאיזור קדוש של מנזרים בהרים

גם לספרד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2014
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתכל השנה

דרכי הגעה

ניתן להגיע באמצעות ברכב, באמצעות רכבל, ובאמצעות רכבת מונטסראט ראק. אם מגיעים ברכב כדאי להגיע מוקדם כי החניה מאד מאד צפופה וגם אם שילמתם על החניה יתכן כי לא תמצאו מקום ותאלצו לצאת.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

האגדה

האגדה מספרת שרועי צאן מצאו במקום פסל של מדונה שחורה. הרועים רצו לקחת את הפסל ולמכור אותו, אך הפסל היה כבד והם לא הצליחו להרים אותו. הם קראו לחבריהם, אך ככל שיותר אנשים ניסו להרים אותו, הפסל נהיה יותר כבד. ואז הם הבינו שהפסל לא רוצה לרדת מההר, ושמיקומו כאן, ושבעצם הם חוזים בנס. המקום נהיה מקום עליה לרגל של נזירים, ונבנו הרבה מנזרים ומקדשים באיזור, כי כולם רצו להיות קרובים למדונה השחורה.

הכנסייה הראשית

הכנסייה הראשית היא הבולטת והגדולה מבין כל הכנסיות. היא נמצאת ממש ברחבה המרכזית, בכניסה לפארק. בימי ראשון יש מקהלת בנים שעוד לא התחלף להם הקול ששרים כמו מלאכים. אנחנו היינו בכל המיסה כדי לשמוע את הילדים שרים, כי אפילו בסוף ספטמבר, שזו לא העונה המטויילת, צריך להכנס שעה מראש כדי שיהיה לך מקום. המיסה עצמה היא חוויה מיוחדת, הילדים שרים גם בה. הקהל מצטרף לתפילות ואל תבהלו אם בסוף ילחצו לכם את היד כל העומדים סביבכם - זהו מנהג מקובל בסוף מיסה. בכניסה נפרדת אפשר לעמוד בתור ולעלות למעלה לראות/לגעת/לנשק את המדונה השחורה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

מסלול מס' 1

יש כמה מסלולים בפארק מונטסראט. אנחנו בחרנו במסלול 1 לעבר סנט ג'רוני. זהו המסלול הארוך והיפה בפארק ואורכו כ-5 שעות. לקחנו את הרכבל מהאיזור של הכנסייה הראשית והגענו לתצפית נהדרת על הכנסייה מלמעלה וכך העמק נפתח לפנינו. המשכנו ללכת במסלול בעליה מתונה, כאשר צורות ענקיות של סלעים מימיננו ונוף משגע משמאלנו. לאחר כארבעים דקות הגענו למקום מאד מיוחד - מן גומחה בהר, כמו שיש גם ביערות הכרמל, רק שכאן החליטו לגור נזירים, אז רואים שרידים של חומה שהם בנו כדי להגן עליהם ממזג האוויר, מקומות להבעיר אש ובאר מים צלולים.

לאחר מכן המשכנו לעלות והגענו לשרידים של כנסייה עתיקה שננטשה, ושוב תצפית משגעת. המשכנו לעלות עוד ועוד, בין צמחיה עשירה, עד שלבסוף הגענו לסנט ג'רוני הנחשקת - חורבות כנסיה עתיקה על ההר הגבוה בסביבה.

זהו מסלול מעגלי לכן לא חזרנו באותה הדרך - בדרך חזור ירדנו הרבה מאד מדרגות בצלע אחרת של ההר, ולבסוף הגענו שוב לרחבה המרכזית ממנה יצאנו.

טיפים

  • הביאו אתכם מספיק מים לטיולים - אין בכלל מים לאורך המסלול!

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )