טיול בשמורת Aiguestortes ב-7 ימים

עם סיום הסמסטר, החלטנו חבר ואני לטוס לפירנאים. אנסה להסביר איך (עם מזל) התארגנו על טיול מדהים בפירנאים תוך פחות מ-24 שעות. האזור בו בחרנו הוא שמורת ה-Aiguestortes במחוז קטלוניה. השמורה מכילה כ-9 רפוחיוס, לא כולם פעילים ואנו בחרנו במסלול עליו כתב מנחם מרכוס. בכוונה לא ארחיב רבות על המסלול, מנחם מרכוס עושה זאת היטב - אעסוק בעיקר במנהלה - לינה והסעות

גם לספרד חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2012 M08
משך הטיולשבוע
עונה מומלצתאוגוסט-ספטמבר

מתארגנים בארץ תוך 24 שעות

בחודש אוגוסט, הפירנאים הם אזור שמאוד קל לטייל בו, עם זאת יש לתאם את רוב הטיול. תקצו לטיול שבוע - כולל נחיתה ויציאה מברצלונה:
יום 1. נחיתה בברצלונה והנאה מהעיר האדירה הזו
יום 2. נסיעה לפירנאים (Espot) ולינה באמיטג'ס
יום 3. טיול אמיטג'ס - קולומרס עם עליה להר רטרה
יום 4. טיול קולומרס - רסטנקה
יום 5. טיול רסטנקה - וויאיה
יום 6. חצי יום בוויאיה וחזרה לברצלונה
יום 7. יום רגוע בברצלונה וטיסה בלילה לארץ

מה לתאם מראש
1. לילה ראשון בברצלונה, ניתן להעזר באתר Hostelworld.com. מומלץ לוודא שההוסטל קרוב לתחנת האוטובוס - Barcelona nord bus station. מחיר להוסטל - תלוי אם חדר משותף או רק לשניים - בין 20-35 אירו ללילה.

2. הסעות - קניית כרטיסים דרך חברת ALSA שמגיעה לאזור הפירנאים (אתר: www.alsa.es/en). מחיר כרטיס - כ-40 אירו לכיוון. תחנת היעד (להלוך): Guingeta משם לוקחים מונית (15 אירו) לכפר Espot ממנו מתחיל הטרק של מנחם מרכוס. שימו לב - האוטובוס יוצא פעם ביום בשעה 07:30 בבוקר.

3. תיאום רפוחיוס. בעונה המטוילת כדאי להזמין מראש את כל הטרק! לא ספונטני במיוחד אבל חוסך משקל והתארגנות
א. אנחנו תיאמנו ליום הראשון את Refugi D'amitges שמחירו - כולל ארוחת ערב, בוקר, ופיקניק - 50 אירו.
ב. ביום השני ישנו ב- refugi Colomers. האוכל טוב והמחיר זהה.
ג. רפוחיו 3 : Restanca - אותם מחירים 50 אירו כולל ארוחות- מקלחת חמה עולה 1.5 אירו.
ד. היום הרביעי של מנחם מרכוס מסתיים ב Hospitau de vielha - נכון לתאריך 18.8.2012 - הבקתה סגורה! לכן יש לכוון את המסלול ל Refugi de conangles. אנחנו תפסנו משם טרמפ לעיירה vielha - הזמנו מראש מקום במלון - Hotel Pirene מאוד מומלץ למטיילים - מחירי הוסטל (twin עלה 27 אירו לאדם) וארוחת בוקר טוב מפנקת ב 7 אירו. וקרוב למרכז העיר ותחנת האוטובוס.

4. נסיעה חזרה לברצלונה - שוב כרטיס שהזמנו מראש דרך ALSA. לקחנו את אוטובוס 13:30, מגיעים מאוחר לברצלונה (19:30), אבל זה איפשר לנו לישון ולאכול טוב בוויאיה. תחליטו מה מתאים לכם - חצי יום וויאיה או להקדים לחזור לברצלונה.

5. לילה נוסף בברצלונה (הפעם דווקא הוסטל שמצאנו ביום הראשון בטיול רגלי ולא הוזמן מראש) וחזרה הבייתה דרך הצרטר.

טיפים לחלקים של המסלול

לפי ימי טיול:
יום הליכה 1. מ-Espot לרפוחיו Refugi D'amitges שמחירו - כולל ארוחת ערב, בוקר, ופיקניק - 50 אירו. ניתן לוותר על הבוקר / הפיקניק - אבל תתארגנו מראש על פקל קפה ועוגיות אחרת אין מה לאכול (אין איפה לקנות אוכל במהלך המסלול). על ארוחת הערב לא כדאי לוותר - לא כשרה (נקניקיות חזיר) אבל מאוד איכותית. יש במקום גם מקלחת חמה שמחירה 1 אירו וכן wifi.

* הערת מסלול ליום הראשון - ניתן לקחת מונית ל-maurici lake ולהתחיל ללכת משם. אנחנו יצאנו ברגל מ-Espot כי הגענו מוקדם - הליכה לא קשה ועוברת בפארק יפה. הליכה מהאגם לבקתה לוקחת בערך שעה וחצי - קחו בחשבון אם יש לכם הרבה זמן חבל סתם להגיע לרפוחיו מוקדם.

יום הליכה 2. ביום השני ישנו ב- refugi Colomers בקתה יותר מבודדת, אין אינטרנט ואין מים חמים במקלחת (התרחצנו באגם Long שמקדים את הבקתה). האוכל טוב והמחיר זהה. גם כאן - אם יש עוגיות / לחם / נקניק בתיק ניתן לוותר על הבוקר / הפיקניק.

* הערת מסלול 2: ההליכה בין בקתת Amitges ל- Colomers מאוד קצרה (3 שעות) כדאי להשקיע ולטפס על הר Retera מהאוכף - מגיע לנקודה הכי גבוהה במסלול עם נוף אדיר - 2857 מטר, אנחנו השארנו את התיקים הגדולים למטה ועלינו עם מים ומצלמה. יש מסלול שקל לזהות עם רוג'ומים.

יום הליכה 3. לרפוחיו Restanca - מנהלות אותו שתי דודות חמודות, מאוד חמים, אותם מחירים 50 אירו כל הארוחות- מקלחת חמה עולה 1.5 אירו.

יום הליכה 4. היום הרביעי של מנחם מרכוס מסתיים ב Hospitau de vielha - נכון לתאריך 18.8.2012 - הבקתה סגורה! לכן יש לכוון את המסלול ל Refugi de conangles. אנחנו תפסנו משם טרמפ לעיירה vielha - הזמנו מראש מקום במלון - Hotel Pirene.

עוד נקודות ששווה לציין

1. המסלול בהרים לא היה קשה לנו (אז היינו בני 27 ובכושר טוב) וכן ראינו משפחות מטיילות (גם ילדים קטנים / מבוגרים), אבל קחו בחשבון שכל יום הוא לפחות 8 ק"מ עם עליות / ירידות. אני יודע משתי ידידות שעשו copy-paste לטיול שהיה להן לא קל.

2. המסלול בשמורה מסומן היטב - ועוקב אחרי ה GR11 באדום ולבן. אבל עדיין נכון להצטייד במפה סימון שבילים. לא באמת משתמשים בה בשטח, אבל כדאי וטוב לדעת לאן ואיך הולכים כל יום.

3. ציוד - אנחנו לקחנו תיק גדול (60 ליטר) שמשקלו היה 11 ק"ג עם מים - די מיותר בהנחה שהכל הוזמן מראש וניתן לטייל הרבה יותר קלים - לא פתחנו שק"ש פעם אחת! כמו כן אם מזמינים את כל הארוחות - אתם סגורים מבחינת מזון (לראייה חבילת חטיפי אנרגיה מהארץ שחזרה שלמה). כדי לקחת סט של ביגוד להליכה, סט של ביגוד נעים יותר ללינה ברפוחיו, מגבת, ובגד חם אחד.

*אפשר גם לבחור באופציה הפחות קלה לגב ולקחת אוהל ולחסוך דמי לינה, לאוכלי החזיר והלא כשר - לא היינו מוותרים על הארוחות, פוגשים אנשים טובים, והאוכל לטעמי הוא בין המוצלחים שיש לאירופה להציע

עדכונים לאוגוסט 2015 / אסנת

חזרה בתאריך 17.8.15 מהמסלול

1. המחיר של הרפוחיוס שהוא 55 יורו לכל הארוחות כולל מיסים. בהקשר להזמנת הרפוחיוס ב-refusonline.com שבהזמנה מראש אפשר לבחור רק half board או full board שזה עם פיקניק או בלי, אבל כולל א.בוקר וא.ערב בכל מקרה. לא יודעת איך זה בהזמנה במקום.

2. אם רוצים לעשות מסלול ספציפי כדאי להזמין רפוחיוס מראש, כי רוב האנשים שפגשנו שם אמרו לנו שהם נאלצו לקבוע את המסלול שלהם לפי הרפוחיוס הפנויים ולא עשו את המסלול המקורי שהם רצו.

3. כל השבילים בפארק שהם לא ה-GR11 מסומנים בעמודי עץ צהובים ויש אחלה שילוט לכל האוכפים והרפוחיוס, ככה שלא צריך להסתמך על רוג'ומים. כתבת על אוכף Ratera, אז תדע שעלינו אליו וכל הדרך מסומנת בסימון צהוב גם בעלייה וגם עד לקולומרס אח"כ.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

קבלו שלושה פק"לים לבישול ולקפה בתחרות החודש!

פרסים מפנקים מתנת חברת Finjan - פק״ל בישול מצוין ושני פק״לי קפה עם כל מה שצריך.