תרבות טיבטית ברכיבה על אופנוע בליטאנג

רכיבה על אופנוע בין טקס קבורת השמיים הטיבטי ומקדשים

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולOctober 2013
משך הטיוליום אחד
עונה מומלצתיולי אוגוסט הכי מומלץ, הייתי בנובמבר והיה מצוין

ליטאנג Litang

לליטאנג הגעתי כחלק מהטיול באזור הבק דור (האזורים הטיבטיים)אותו עשיתי הגעתי לשם מקאנדינג ב-8 שעות נסיעה (90 יואן עלות הנסיעה).
ליטאנג שוכנת בגובה של 4000 מטר מעל פני הים ולכן כדאי להגיע לפה ממקום נמוך מעט ממנה אך לא בהרבה כדי שלא תיהיה קפיצה פתאומית בגובה שתוביל למחלת גבהים, העיר מפורסמת כמקום לידתם של הדאלי למה השביעי והעשירי.
בליטאנג ישנתי ב Peace Gesthouse (20 יואן עבור מיטה בדורמס).
שהגעתי רציתי לראות את טקס קבורת השמיים בררתי פרטים בקבלה של הגסטהאוס והבנתי שזה נערך בימים מסויימים למזלי ביום למחרת היה יום רביעי היום בו מתקיים הטקס, קמתי מוקדם והגעתי לטקס, בו מבתרים גופת אדם (שמת מוות טבעי כמובן).
לאחר מכן משאירים את הגופה בשטח ואז עשרות נשרים יורדים מן השמיים ואוכלים את הגופה שלו, בתרבות הטיבטית לא קוברים או שורפים ולכן מבחינתם זה הדרך שלהם לערוך הלוויה. (לעזור לו לחזור לשמיים באמצעות הנשרים).
הטקס הוא לוויה לכל דבר ויש להתנהג כראוי (לא יודע אם מותר לצלם או לא, לא הרגשתי נעים אז לא צלמתי), בכל מקרה המחזה של עשרות הנשרים יפה בפני עצמו.
לאחר מכן חזרתי לרחוב הראשי השכרתי אופנוע תמורת מאה יואן והפקדה של רישיון הנהיגה הישראלי שלי (כדאי להמנע מלתת דרכון במיוחד במזרח), האופנוע ידני (אין קטנועים אוטומטיים) ומיוצר ע"י חברה מקומית לא מוכרת, לכן למרות שלא דרוש רישיון על אופנוע לא מומלץ לקחת למי שאין לו ניסיון קודם ברכיבה, רכבתי מסביב לטאגונג. חוץ מהדרך השטחים הפתוחים והנוף שמסביב נסעתי איתו למנזר צ'ודה גומפה (Chode Gompa) מנזר טיבטי יפייפה הכניסה אליו חופשית, רק לשמור השקט ולהתנהג כראוי במקום.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • כדאי להגיע לליטאנג שגבוהה מאוד ממקום נמוך במעט ממנה ולא בבת אחת ממקום מישורי למנוע מחלת גבהים
  • להביא ביגוד חם קר מאוד באזור בלילה

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )