תיכנון מסלול שמורת ידינג

נופים מדהימים בשמורה מסודרת מדי

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולSeptember 2017
משך הטיוליומיים

מבוא

ידינג שמורת טבע בסצ'ואן, שהוא איזור קדוש לטיבטים, שהפך בשנים האחרונות לאתר עלייה לרגל גם להמוני התיירים מכל רחבי סין. האיזור הזה השתנה המון בשנים האחרונות, כך שהמלצות מ-2015 וקודם לא ממש משקפות את המצב היום. מספרים שהשמורה הייתה אותנטית ופסטורלית, זה לא בדיוק המצב היום.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה

אנחנו הגענו לידינג לאחר צפייה בקבורת שמיים בליטאנג, אפשר וניתן לצאת בשעות הבוקר המאוחרות מליטאנג ולהגיע עוד באותו יום לישון למרגלות השמורה. הדרך הכי טובה להגיע היא במונית משותפת. מליטאנג עד לעיר "שנגרילה" ששוכנת למרגלות השמורה (לא להתבלבל עם העיר "שנגרילה" של יונאן). בדרך יש עיירת נופש גדולה בשם דאוצ'נג- עיירה לתיירים סינים ואין מה כל כך מה לעשות. מומלץ לתכנן כך שלא תתקעו שם יותר מכמה שעות.
שנגרילה למרגלות השמורה- מתחם לינה ומסעדות שהוקם בשנים האחרונות יחד עם העלייה במספר התיירים שמבקרים בשמורה. מקום די מגעיל אבל מומלץ לישון שם כדי להגיע מוקדם בבוקר לשמורה. בשנגרילה יש הוסטל של YHA- שם אפשר למצוא עובדים דוברי אנגלית שיודעים להסביר על השמורה. בנוסף, הם משכירים ציוד לינה למי שמעוניין לעשות טרק של כמה ימים.

מסלולי טיול

מומלץ להגיע לשמורה מוקדם ככל האפשר עם פתיחת הקופות, זה גם יחסוך לכם תור שיכול להיות ארוך ומתיש, וגם ניצול מקסימלי של זמן אור. שמורה היא בנויה, כמו שהסינים אוהבים. זה אומרים שיש שביל בנוי ממתכת (שחס וחלילה לא תיגעו באדמה) וכביש מקביל עם אוטובוס שעושה הלוך חזור לנקודות עיקריות בשמורה. אם תבחרו לעלות על האוטובוס ניתן לשלם על האוטובוס במקום.
האתר מתפצל לשני אזורי טיול, אחד צמוד לכניסה ושני כ-10 ק"מ בהמשך העמק. אנחנו הלכנו ברגל בין שני האיזורים. הליכה של בערך שעתיים. בדיעבד, כנראה היינו לוקחים את האוטובוס ביניהם, בכל זאת מדובר על משהו כמו 4000 מ' גובה.
האיזור הראשון, שמתחיל בכניסה לפארק- עולים דרך מנזר עד לאגם נחמד ( Pearl ) משם חוזרים חזרה לעמק המרכזי. כאן צריך להחליט אם להמשיך 3 שעות ברגל או לקצר באוטובוס. הדרך הייתה יפה, אבל מדובר על משהו כמו שעתיים הליכה, כנראה שווה לשמור כוחות לטיפוס הרציני בהמשך. בכל מקרה מגיעים בסוף לאחו גדול, משם מתחילים את העלייה שמובילה לאגמים. מדובר בעלייה קשה, כאשר הגובה של האגמים הוא 4500 מ'. יש הפרש של כ- 50 מ'. אם הגעתם לתחתון (Milk lake) שווה לעשות את המאמץ לעלות גם לעליון.
יורדים חזרה לאחו, משם לוקחים אוטובוס חזרה לקופות ומתחילים את הדרך למטה.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • יש הפרש גבהים של בערך 2000 מ' משנגרילה בה ישנים לאגמים העליונים. מדובר במאמץ פיזי לא פשוט.
  • אין איפה לקנות אוכל בתוך השמורה אז מומלץ להביא איתכם משהו לאכול.
  • האוטובוס שיוצא מדאוצ'נג לשנגרילה ביונאן יוצא ב6:30 בבוקר, לכן מאוד מומלץ על אף הקושי לחזור כבר בערב הטיול לדאוצ'נג ולהמשיך ליונאן על הבוקר למחרת.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )