Taimushan- שמורת הר טיימו

טיול אל השמורה הידועה בצורות הסלע המרהיבות שבה

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2012 M04
משך הטיוליומיים

הגעה

בדרך לשמורה זו השתמשנו ברוב אמצעי התחבורה הקיימים (אוטובוס בין עירוני, מעבורת, אוטובוס עירוני, עוד אוטובוס עירוני, עוד אוטובוס בין עירוני, רכבת ושוב אוטובוס עירוני). באחת הנסיעות, תוך שאנו מתלבטים אם לנסוע באוטובוס או ברכבת, הכרנו חבר סיני חדש בשם "Frank". שלא יפתיע אתכם השם, לכל סיני שיודע שלוש מילים באנגלית יש גם שם שגם אם לא נולדתם פה, תוכלו לבטא (לא בטוח שאותו סיני יידע לבטא בעצמו את השם כל כך טוב, כך גם פלנק שלנו). בקיצור, פראנק, בחור סיני, כבן 40, דובר צ׳ינגליש סבירה, עם חיוך גדול ומוטיבציית יתר לעזור. במקרה היה פנוי להתהלך איתנו במשך שעה ברחבי העיר, למצוא רכבת או אוטובוס ליעד, לברר טלפונית על שעות ולעזור לנו גם לקנות א. צהריים ברחוב. פראנק התלהב מאוד כשראה אותנו עם התיקים על הגב ומהרצון שלנו לבלות מספר חודשי טיול בסין. הוא ביקש לראות מפה והחל לסמן עליה מקומות שונים: על אחד רשם את המילה Minority, על אחר highest mountain מקום נוסף Beautiful Island . חשבנו לעצמנו ״עצות לטיול ממקומי, מה יכול להיות טוב מזה?״. כל זאת ועוד בסיפור אחר...

הטיול בשמורה

שמורת הר טיימו שוכנת על קו החוף וידועה בצורות הסלע המרהיבות שבה, מאוד מזכיר את מונט סרט - הגרסא הסינית. בחדשי הקיץ ניתן למצוא פה שפע של פעילויות מים, סטייל אוגוסט באילת.

הכניסה לפארק הייתה הכי יקרה ששילמנו עד כה בסין, אך לפחות ניתן לומר לזכותם של הסינים שדמי הכניסה אכן מושקעים בנקיון ותחזוקת השבילים הרבים, פחי אשפה, עמדות למכירת מזון ושתייה ומקומות מנוחה הפזורים בצורה נוחה. אחד הגורמים המייחדים פארק זה הוא האופן בו קרסו גושי סלע גרניט ענקיים ויצרו רשת מנהרות צרות ומפותלות, הדורשות לעיתים זחילה ולעיתים הליכה על הצד (להכניס בטן), מזל שהבאנו 4 פנסים לטיול. חלקים רבים מהמנהרות חשוכים לגמרי ובחלקים אחרים נאלצנו להעביר את התיק או המצלמה מיד ליד. בחלק שמעל הקרקע השביל עובר בין סלעי גרניט אדירים ומעוגלים, כאילו בא מישהו ושייף את כל הפינות החדות. המקום היה יפה כל כך עד שפספסנו את האוטובוס האחרון ונאלצנו לחזור למלון בפיק אפ.

סיבוב בעיירה

מקולחים יצאנו לקרוע את העיר ולחפש משהו סביר לאכול. צעדנו לכיוון מסעדה שערב קודם ראינו בחזיתה גבעולי אספרגוס (שהרי ידוע שמי שמחזיק אספרגוס באמתחתו כנראה יודע מה שהוא עושה). ישבה שם חבורה מקומית, שיכורים למחצה סביב שולחן עגול. אחרי 2-3 מילים הוזמנו להצטרף אליהם (לשולחן שכבר היה עמוס בעיקר במאכלי ים) לאוכל ובירה. לגבי בירה כנראה לא הטמיעו פה עד הסוף את המושג ״שוט״, החבר׳ה האלה מורידים בקבוק בירה שלם במכה אחת ולא הבינו למה אני מתמהמה...אחרי כמה דקות שישבנו איתם החבר׳ה הודיעו לנו שהחשבון שולם והתקפלו אחד אחרי השני. נשארנו ליד שולחן ענק על המדרכה, עמוס באוכל, צלחות גמורות ובקבוקי בירה ריקים. אם עד עכשיו הסתכלו עלינו בצורה קצת משונה מעניין מה עובר עכשיו בראשו של סיני שרואה שני אשכנזים לא כל כך גדולים, בולסים מול שולחן שיכול להספיק ל-10 סינים.

ולא תאמינו (גם אנחנו לא) קמנו ללכת, והחשבון באמת שולם.

הבלוג שלנו

מוזמנים לקרוא את הבלוג המלא שלנו:
www.lihiandorandoasia.net.tc

טיפים

  • להתחיל את היום מוקדם. יש הרבה מה לראות ומחיר הכניסה יקר יחסית - 115 RMB (סטודנטים 65).
  • להביא פנס.
  • מערות מסומנות במפה בקו מקווקו. שביל עילי בקו רצוף. מומלץ להיכנס למערה אחת - חוויה נחמדה, אך כדאי לתכנן מסלול שלא עובר ביותר ממערה אחת (או במערה הכי ארוכה) משום שהמערות דיי ארוכות והעניין ממצה את עצמו דיי מהר. אם הגעתם בסופ״ש אל תחשבו אפילו על כניסה ל
  • העיירה Qingu מפתיעה בחיוניותה, בערב הרחוב מלא אנשים מאוד נחמד לצאת לסיבוב במרכז.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )