ש'י אן (Xian) הרובע המוסלמי, טיפוס על הר ולוחמי החרס

טיול בעיר העתיקה של ש'יאן, טיפוס על ההר הדאואיסטי הקדוש חואה שאן וביקור בצבא לוחמי החרס (הטרה קוטה)

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולDecember 2013
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתאפריל-מאי, ספטמבר-אוקטובר.

ש'יאן הרובע המוסלמי

ש'יאן היא עיר חשובה ביותר בסין ובעבר שמשה כבירה של סין הרבה עוד בכלל שמישהו שמע על בייג'ינג.
אל ש'יאן הגעתי ברכבת מצ'אנגדו 240 יואן למיטה בהרד סליפר כ-15 שעות. כבר שהגעתי נצמדו אליי מקומיים ושכנעו אותי לבוא עמם לראות את צבא חיילי הטרה קוטה, מומלץ לדחות אותם בנימוס (אי אפשר לדעת על איזה נוכל תפלו) ולהמשיך הלאה. נסעתי באוטובוס לעיר העתיקה אחרי התברברות של שעה וחצי וקשיי שפה מצאתי אוטובוס שמגיעה קרוב לרובע המוסלמי. שם ראיתי גסטהאוס של הרשת YHA שכבר ישנתי בגסטהאוסים רבים שלה בסין שם שלמתי 40 יואן בעבור מיטה.
הרובע המוסלמי עצמו הוא מקום יפה ועתיק המוקף בחומות עיר (שאפשר לעלות עליהם ולהקיף את הרובע באופניים בתשלום כמובן). כדאי לקחת יום ופשוט להסתובב שם, למוסלמים שם יש אוכל טעים מאוד ופשוט כדאי להסתובב ולאכול שיפודי בשר, בשר טלה, פיתות ממש טעימות (לחם לא כל כך פופלארי בסין) ופשוט כל מה שנראה לכם טעים. כשחזרתי לחדר בש'יאן הכרתי שני תרמילאים את ניקוס (יווני) ואת כריס (גרמני) סיפרתי להם שאני רוצה לנסוע ולטפס על הר חואה שאן הם התלהבו מהרעיון ורצו לבוא קבענו שלמחרת בבוקר נצא לטפס עליו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפוס על חואה שאן

חואה שאן הוא אחד מחמשת ההרים הקדושים בדאואיזם. כדי להגיע לשם מש'יאן צריך להגיע לתחנת הרכבת בש'יאן רצוי מוקדם בבוקר שם יש אוטובוסים פרטיים שמגיעים להר (33 יואן לכיוון או 55 הלוך ושוב).ויורדים בתחנה האחרונה Yuquan Lu, בכפר עצמו (נק' ההורדה) צריך לקחת מונית\ לתפוס טרמפ עם מקומי משהו שמקסימום אמור לעלות 10-12 יואן עד להגעה לתחילת המסלול.
יש כמה דרכים להגיע לפסגה הצפונית- ביי פנג (יש כמה פסגות להר, הצפונית היא הפופולרית יותר, גובהה 1615 מטר), יש כמה דרכים להגיע לפסגה הראשונה (רוב הסינים העצלנים עושים אותה) ברכבל בעלות של 80 יואן לכיוון, הדרך השנייה לעלות רגלית בצמוד לכבל הרכבל אורכת שעתיים בערך אבל עלייה תלולה ולא מומלצת, והשלישית שביל באורך של שישה ק"מ שאורך בין 3-5 שעות. אני ניקוס וכריס החלטנו לטפס מהעיירה חואה שאן לפסגה בדרך השלישית.
בדרך רואים הרבה מנעולים עם סרטים אדומים שאנשים שמו שם, לא יודע אם זה משהו דתי או סמל לאהבה של זוגות, בכל מקרה זה יפה על רקע השלג הלבן, הטיפוס בחלק האחרון קצת קשה כי יש הרבה מדרגות תלולות, בדצמבר וחודשים קרים לשים לב איפה שדורכים היו מדרגות מצופות בקרח וכמעט החלקנו כמה פעמים.
הפסגה עצמה יפה רואים ממנה נוף של ההר בצורת סכין ומלא סינים שמגיעים לשם ברכבל דופקים איזה סלפי ועפים משם מבלי לשים לב בכלל לנוף.
יש אפשרות לרדת רגלית או ברכבל, יש מקומות לינה על ההר למי שרוצה לראות את הזריחה ביום שלמחרת ולהמשיך לפסגות נוספות. היה קר מידי לישון בשטח ומראש ידענו שנחזור באותו יום, מחירי הלינה בגסטהואסים מופקעים.
ירדנו חזרה בשביל וחזרנו לש'יאן.

צבא לוחמי החרס

דמי כניסה: 90 יואן 45 יואן לסטודנטים בהצגת כרטיס.
אחד הממצאים הארכיאולגיים המפורסמים ביותר בעולם צבא תת קרקעי של אלפי חיילים בגודל טבעי כאשר כל אחד נבדל מהשני. האתר התגלה רק ב1974 במקרה בזמן שאיכרים שחפרו באר גילו את הממצאים הארכיאולוגיים. מדובר בצבא החיילים של הקיסר הסיני הראשון שהחליט לעשות פסלים של הצבא שלו.
בדרך לאתר עצמו יש המון רוכלים שמציעים כל מיני פסלונים של לוחמי צבא החרס בגדלים שונים.
יש שלושה אולמות שבהם הם מוצגים לראווה, אולם מספר 1 הוא המרשים ביותר לכן כדאי להתחיל בשניים האחרים ולשמור אותו לסוף.
כדאי לברר בגסטהאוס בש'יאן על דרכי ההגעה לאתר, שעות הפתיחה הם 8:30-17:00.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )