שבועיים ביונאן

מסלול: קונמינג- דאלי- שאשי- שנגרילה- טרק היובנג- שנגרילה

תאריך הטיולApril 2019
משך הטיולשבועיים

רקע

יונאן הוא מחוז בדרום סין, בירת המחוז היא קונמינג, עיר שנחשבת נקייה יחסית בסין וטובה לנחיתה רכה.
מרבית התרמילאים שמגיעים לסין עוברים ביונאן כחלק ממסלול ה"בק-דור", שמחבר בין יונאן לסצ'ואן.

המסלול שלנו במחוז יונאן היה:
קונמינג- דאלי- שאשי- שנגרילה- יובנג (טרק)- שנגרילה

*אפשר לעצור בין שאשי לשנגרילה גם בליג'יאנג, שיש אומרים שהיא העיר העתיקה היפה ביותר מבין הערים העתיקות של יונאן, וממנה גם נוח לצאת לטרק דילוג הנמר. לא היינו, אז לא נוכל להעיד. כמובן שיש עוד המון נקודות במחוז יונאן שאפשר לבקר בהן!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

קונמינג Kunming

הגעה: נחתנו בקונמינג.
משדה התעופה נסענו במטרו לבית שלום (בית של נוצרים שלומדים עברית ומארחים ישראלים, פירוט על החוויה בסיפור דרך של סין כללי). בבית שלום בקונמינג מארחים אמיתי ואסתר המקסימים בבית מרווח ונעים. חוויה מומלצת באופן כללי ובעיקר כנחיתה רכה. המספר של אמיתי מבית שלום בקונמינג +8618288918674, צריך לתאם לפני שמגיעים.
הגעה לבית שלום משדה התעופה: קו 6 עד east coach משם קו 3 עד לdongfeng square ומשם קו 2 עד linyuqao. משם הליכה של כקילומטר.
העברנו שם יומיים- התאקלמנו, תכננו את המסלול שלנו, טעמנו קצת אוכל סיני ונהנינו מריקודי עם וטאי צ'י בכיכרות בשכונה.
בסביבת קונמינג יש כל מיני מקומות שנשמעים מעניינים (כפרים לכיוון גבול לאוס שאפשר לבקר בהם, הטרסות האדומות ועוד) רובם דורשים נסיעה ארוכה יחסית, לא בדקנו יותר מדיי...

דאלי Dali

דאלי היא עיר עתיקה יפה ונעימה.

הגעה מקונמינג לדאלי- לקחנו רכבת. (בדקנו בtrip מתי יש רכבות, ראינו שיש הרבה מקומות פנויים אז לא הזמנו מראש כרטיס)
הנסיעה במטרו לוקחת כעשרים דקות עד לתחנה south ring road, משם ההליכה לתחנת הרכבת היא קילומטר בערך (רובו ישר). מכירת הכרטיסים לרכבת נסגרת רבע שעה לפני שעת היציאה שלה מהתחנה. אנחנו התברברנו עד שמצאנו איפה מוכרים כרטיסים והגענו על הדקה וכבר לא מכרו לנו כרטיסים, לקח: קחו זמן ספייר אם לא קניתם מראש...
מחיר כרטיס- 145 יואן למחלקת ישיבה. המחיר זהה גם במחלקת עמידה. הנסיעה לוקחת כשעתיים. הרכבת עצמה הייתה נוחה יחסית.
מתחנת הרכבת לעיר העתיקה לוקחים קו 8. יורדים בתחנה של העיר העתיקה (קל לזהות לפי השער עם הדגלים).

בדאלי היינו שני לילות. גם כאן התארחנו בבית שמחה (כמו בית שלום), אצל קשת ועדינה המקסימות. מספר של קשת- +8613398729174, תתאמו מראש.

מה אפשר לעשות בעיר?
*להסתובב בעיר העתיקה, בעיקר בלילה כשהיא מוארת כולה. יש אזורים תיירותיים יותר ופחות, אבל בגדול היא קסומה. אם תלכו ברחובות הראשיים תהנו מטעימות של עוגיות וחטיפים מקומיים.

*שביל העננים- שביל יפה על רכס ההרים. לוקחים מונית (25 יואן לכיוון לזוג) לתחילתו, משם עולים ברגל- עליות וירידות לסירוגין לאורך המסלול, עד לתחנה בה הרכבל נגמר (אפשר גם לעלות ברכבל עד הנקודה הזאת), לנו לקח כשעתיים. יש תצפית יפה במרחק כמה מדרגות מהרכבל. אפשר להסתפק במסלול הקצר והיפה הזה ואפשר להמשיך עוד למה שמכונה "שביל העננים", במהלכו יש תצפיות יפות על הרכס, על הנחל, על העיר והאגם. אנחנו הגענו עד הנקודה של הרכבל השני, שם יש 7 בריכות שאפשר לטפס אליהן, והחלטנו לחזור באותו מסלול כי לא הבנו כל כך אם יש ירידה נוחה בהמשך, אמורה להיות.. סך הכל טיול מקסים ולא קשה מדיי.
יצאנו ב9:00 מדאלי וחזרנו ב17:00. מומלץ להביא איתכם מים ואוכל, כי הכל שם יקר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

שאשי shaxi

עיר עתיקה נוספת, פחות מתוירת מדאלי באופן משמעותי וגם יותר קטנה, מה שהפך אותה לטעמנו למיוחדת.

הגעה מדאלי לשאשי- לקחנו מכונית משותפת שסגרנו דרך מלון landscape שנמצא ברחוב הראשי (בהמלצת קשת ועדינה מבית שמחה). הנסיעה עולה 65 יואן לאדם, יציאה ב9:00.

בשאשי היינו 2 לילות.
ישנו בhorse pen 46, מקום חמוד, יש שם יחסית הרבה תיירים, ומידע על אטרקציות מסביב לעיר. מיטה בדורמס עולה 40 יואן, אפשר לאכול ארוחת ערב משותפת בהוסטל ב28 יואן לאדם. המיקום מעולה, בכיכר יפה עם חנויות ובתי קפה. הכל קרוב בשאשי- המסעדות, הנהר, השוק...

מה אפשר לעשות בעיר?
*השוק הגדול- מתקיים רק ביום שישי. שוק נחמד וצבעוני, לא היינו משנים תכניות בשביל להגיע אליו במיוחד בשישי.. הבנו שיש גם שוק חיות ליד הנהר, לא היינו.
*טיול לנהר- ממש יפה להסתובב שם, יש גשרים וסוסים והנוף להרים מקסים.
*להסתובב בעיר- העיר קסומה וציורית. מומלץ להסתובב ברחובות ולהנות מהאוירה והנופים.
*אוכל- ככל שקרובים יותר לאזור המלונות האוכל כמובן יקר יותר, אך מותאם יותר לתיירים.. אנחנו אכלנו בעיקר באזור הרחוק מההוסטל, במסעדות המקומיות.
*הבנו שיש כמה פעמים ביום מופע מוסיקה בחינם ממש מול ההוסטל, שווה בדיקה.
*אפשר לקחת אופנוע או אופניים ולהסתובב בכפרים שליד שאשי, מעבר לנהר, או לעלות לאחת הגבעות.

שנגרילה shangri-la

הגעה משאשי לשנגרילה- נוסעים משאשי לג'יאן צ'ואן (Jian chuan)- הנסיעה עולה 15 יואן לאדם ולוקחת כשעה. הטרנזיט הראשון יוצא ב7 בבוקר (כשמתמלא) מהתחנה בעיר. יורדים בג'יאן צ'ואן וחוצים את הכביש לתחנת אוטובוס לשנגרילה. מג'יאן צ'ואן לשנגרילה- אוטובוס שיוצא ב9 בבוקר, עולה 50 יואן לאדם.

**שנגרילה בגובה 3,100 מטר, ועבורנו זה היה המקום הגבוה הראשון במסלול. חשוב מכאן והלאה להקפיד לשתות הרבה מים ולהיות קשובים לגוף. זאת נקודה טובה להתחיל את ההסתגלות לפני טרק היובנג.

בשנגרילה היינו לילה אחד לפני הנסיעה לטרק וחזרנו לכאן אחריו.
ישנו ב- high altitude and love hostel, שנמצא בעיר העתיקה. חדר זוגי ב55 יואן, דורמס ב20 יואן למיטה. יש אפשרות לעשות כביסה (מכונה ב10 יואן). אפשר להשכיר קטנוע ב40 יואן ליום שלם.
הסתובבנו קצת בעיר, שלדעתנו מקסימה, עשינו קניות לקראת הטרק והתרגלנו לגובה.

טרק היובנג yubeng

נקודות כלליות על הטרק:
(הרחבה בסיפור דרך נפרד)

לטרק יוצאים מפליסייה feilaisi-
משנגרילה לפליסייה- מונית לתחנת אוטובוס ב7 יואן (10 דקות נסיעה בערך), לוקחים אוטובוס לדצ'ין (deqin) שיוצא ב8:20, עולה 62 יואן לאדם, נסיעה של כ4 שעות. משם לוקחים מונית (עדיף למצוא עם מי לחלוק, נהג האוטובוס מצא עבורנו)- נסיעה של כרבע שעה, עולה 10 יואן לאדם.

פליסייה נמצאת בגובה של 3,400 מטר. ישנו שם לילה אחד לפני הטרק. זה כפר קטן שרובו לאורך רחוב אחד. יש מסעדות וכמה סופרים קטנים, לא לבנות עליהם יותר מדיי בהצטיידות לטרק, עדיף להצטייד בשנגרילה. יש נקודת תצפית יפה על ההרים שעולה כסף, אבל אפשר גם להסתכל מהצד בלי לשלם.
ישנו בהוסטל- feeling village hostel שעלה 35 יואן לאדם בדורמס. בהוסטל לא היה וואיפיי אבל מצאנו וואייפי במסעדה ברחוב. הבעלים סגר בשבילנו ואן ליום המחרת לתחילת הטרק. לא היינו בעונה והיה קשה למצוא שותפים לואן, והנהג נסע הלוך חזור ברחוב כדי למלא אותו. אחרי חצי שעה התייאשנו ושילמנו לו יותר כסף כדי שייקח אותנו בלי לחכות. עלה לנו 160 לזוג.

יובנג: טרק מקסים של 3-5 ימים.
אנחנו יצאנו ל4 ימים
-ביום הראשון מגיעים לכפר יובנג עליון. הדרך ברובה עלייה עד שמגיעים לפאס, יש תצפית יפייפיה קצת אחרי שמגיעים אליו. משם הדרך במגמת ירידה עד הכפר. המסלול ביום הראשון לוקח כ-7 שעות.
ביום השני הלכנו לאגם הקרחון, מסלול של כ8-9 שעות הליכה. הגענו לטרק באמצע אפריל והיה שלג בערך מאמצע המסלול לאגם. האגם עצמו היה מכוכה כולו שלג, כך שלא ראו אותו, אבל הדרך הייתה יפה והנוף מהפאס מרשים. המסלול הוא הלוך-חזור לכפר יובנג עליון. מומלץ לצאת מוקדם ולהשיג את התיירים הסינים, כך תוכלו להנות מקצת טבע שקט.
ביום השלישי התחלנו את הבוקר במעבר לכפר יובנג תחתון (הליכה של כ40 דקות), השארנו את התיקים בגסטהאוס ויצאנו למפלים הקדושים. יום זה לוקח כ6-7 שעות. גם הדרך למפלים הייתה מלאה בשלג בערך מאמצע הדרך. לדעתנו זאת הייתה חוויה מיוחדת (אפילו ראינו מפולות שלגים על ההרים).
ביום הרביעי הלכנו מיובנג תחתון לכפר נינוג שם הטרק מסתיים.
מסוף הטרק (נינוג ninog) לשנגרילה- לקחנו ואן יחד עם עוד 4 אירופאים (סגרנו איתם מראש וגם עם נהג שחיכה לנו). עלה לנו 100 יואן לאדם, הנסיעה לקחה 4 שעות.
*אם אתם רוצים להגיע לשנגרילה באותו יום, תתחילו את ההליכה מוקדם. נאמר לנו שאחרי 14:00 רוב הנהגים לא יסכימו לנסוע עד שם.

שנגרילה shangri-la

חזרנו לשנגרילה לאחר הטרק לעוד 2 לילות, היה ערב פסח וקבענו לחגוג יחד עם עוד ישראלים שהיו בסביבה.
חזרנו להוסטל high altitude and love, שאירח אותנו באהבה והעברנו יחד את הערב עם מצות והגדות פסח שהרב של צ'נגדו שלח לנו (שהוא מקסים וממש עוזר בכל מה שצריך!!! יש את המספר שלו בקבוצות וואטסאפ השונות)

מה אפשר לעשות בעיר?
* טיול לאגם, זה קצת רחוק אז עדיף להשכיר קטנוע/אופניים. בהוסטל שלנו קטנוע ליום שלם עלה 40 יואן.
*תצפית 100 התרנגולות- יש מקדש עם תצפית יפה, נמצא 40 דקות הליכה מההוסטל או כמה דקות נסיעה. לא היינו, אבל סיפרו לנו שזה נחמד.
*להסתובב בעיר העתיקה המקסימה.
מסעדה- olive bistro !! מסעדה עם אוכל טעים ומגוון, המחירים קצת יקרים, אבל, לדעתנו, שווה את זה. נמצאת בעיר העתיקה, מופיעה במפס מי.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )