רילונג rilong

hai zigou ו- suang qiao valley

תאריך הטיולMay 2019
משך הטיוליומיים

רקע והתארגנות

שמורה יפייפיה שנמצאת כ4 שעות מצ'נגדו ו3 שעות מדנבה. יש בשמורה 3 מסלולים- מסלול שכולו הליכה, מסלול שבתחילתו יש אוטובוס ולאחר מכן הליכה, מסלול שכולו מלווה באוטובוס ואפשר לעלות ולרדת בתחנות השונות.

הכפר רילונג נמצא בגובה 3,100, יש נקודות בשמורה עצמה שהן גבוהות יותר. אם מגיעים מרילונג בלי הכנה לגובה אולי שווה לעשות יום הסתגלות או להתחיל מהמסלול של האוטובוס, שלא דורש הרבה מאמץ.

היינו שם 3 ימים כמעט מלאים, ו2 לילות.
ישנו ב youth hostel, המיקום שלו במפס מי לא כל כך ברור, אבל בגדול הוא קצת אחרי המרכז מבקרים, בעלייה של כמה מדרגות. תשאלו שם, יכוונו אתכם. (שווה את החיפוש).
המקום נקי ונעים, הצוות יודע אנגלית והם נחמדים מאוד. (אפילו יש מקלחת מפנקת). עלה לנו 40 יואן לאדם בדורמס, אחרי הנחה.
ממול להוסטל יש מסעדה של בחור מקסים שלמד להכין שקשוקה ומאוד מתרגש להתנסות בהכנה שלה, מוזמנים לשמח אותו. באופן כללי, בחור מקסים ואחלה אוכל.

ברילונג יש 3 מסלולים אפשריים שלכל אחד מהם יש את הקסם שלו. אנחנו בחרנו שניים מהם, אז על השלישי לא נוכל לפרט.

הגעה מדנבה לרילונג- הזמינו עבורנו במלון בדנבה מכונית משותפת. הנסיעה לקחה בערך 3 שעות ועלתה לנו 60 יואן לאדם.

נסיעה מרילונג לצ'נגדו- לקחנו טרמפ עם שתי סיניות שהיו איתנו בהוסטל. בעיקרון יש אוטובוסים ב104 יואן. (בדרך מרילונג לצ'נגדו תוכלו לעצור בwolong, שם יש פארק פנדות, אבל לעומת צ'נגדו הם מסתובבים בטבע, בשמורה. לנו היה קשה לוותר על הטרמפ לטובת העצירה הזאת, אבל שווה לנסות לברר על זה!)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום ראשון- מסלול היי צה גו hai zigou

מסלול יפייפה, ובזכות רמת הקושי שלו הסינים לא שוטפים אותו כמו את שאר אתרי התיירות במדינה, ולכן אפשר להנות מהטבע ומהשקט שלו (אנחנו כמעט כל הדרך ראינו רק סוסים ויאקים, רק בחזור פגשנו כמה אנשים בודדים).

יצאנו לדרך ב7:00 אחרי ארוחת בוקר מההוסטל שלנו- youth hostel (מולו יש מסעדה עם פלריג ניילון, עובד שם בחור מקסים, הכין לנו במיוחד ארוחת בוקר מוקדמת לבקשתינו).
הדרך עצמה מתחילה מנקודת מכירת הכרטיסים (מסומנת במפס מי). ממרכז המבקרים עד נקודת ההתחלה יש הליכה של כעשרים דקות במדרגות בעלייה. בסוף המדרגות תגיעו לבקתת עץ שם תקנו כרטיס ב60 יואן, או 30 יואן לסטודנט.
אמרו לנו שנפתח שם ב7:30, אנחנו הגענו קצת קודם והייתה שם כבר מוכרת.
מהנקודה הזאת יש עלייה יחסית חדה של כארבעים דקות בדרך עפר ומדרגות עץ לסירוגין, עד שמגיעים לתחילת הרכס, שם יש שטח פתוח והליכה מישורית יחסית. משם מתחילים ללכת לאורכו של האגם. ההליכה המישורית נמשכת בערך שעה, עד שמגיעים לאזור בו יש חורש ושיחים- נכנסים ויוצאים ממנו לסירוגין- ההליכה נעשית במגמת עליה, כשעה, עד שמגיעים למבנה בצד הדרך (במפס מי מופיע כפיצול שבילים-לאגם או לפסגה, אנחנו המשכנו לאגם). משם מגמת העליה קצת יותר משופעת- כשעה וחצי, בסופה תהנו מקצת מישור לפני שהאגם הראשון יתגלה בפניכם ביופיו. הנוף מקסים ומשכיח את הקושי. אחרי שתהנו מהנוף תוכלו להמשיך לאגם השני (בתחילת מאי הוא נראה כמו נהר כי היה יבש יחסית, נאמר לנו שביוני הוא כבר אמור לקבל צורה). הדרך בין האגמים קלילה יחסית, עליות וירידות קצרות.
סך הכל הדרך הלוך לקחה לנו כ5 שעות והדרך חזור לקחה לנו כ3 וחצי שעות. הלכנו בלי יותר מדיי עצירות..

לסיכום-
* הדרך מסומנת באופן ברור, בשלטים ובפחים. למפס מי יש חלק קצר שהוא לא מכיר ולפעמים כותב שלא ניתן לתכנן מסלול.. אל תתייאשו- נסו בהמשך המסלול.
* גבהים: המסלול מגיע בשיאו ל3,800 מ, ואם מטפסים לפסגה הוא מגיע ל4,200 מ. שימו לב לתחושות שלכם, טפסו לאט ותשתו הרבה מים.
* קחו מספיק אוכל ומים, זה יום ארוך.
* מי שמעוניין- אפשר לחלק את הדרך ליומיים ולישון בשטח. צריך בשביל זה ציוד מתאים כמובן. אפשר להעזר בסוסים לסחיבה וגם לרכיבה.

יום שני suang qiao valley

המסלול הארוך ביותר בקילומטרים (29 קילומטרים לכל כיוון), אבל הוא כולו סלול ולאורכו נוסעים אוטובוסים. הכניסה עולה 150 יואן (עם הנחת סטודנט- 110 יואן) וכוללת את הנסיעה באוטובוס. לאורך המסלול נבנו שבילי דק עליהם אפשר ללכת בנוחות ולעבור ברגל בין חלק מהתחנות במקום בנסיעה.
המסלול לוקח כחמש שעות, תלוי כמה ממנו תבחרו ללכת ברגל..
לכניסה צריך לנסוע, זה בערך 15 דקות מאזור המלונות וההוסטלים. בהוסטל שלנו הסעה לכניסה עלתה 15 יואן לאדם, אנחנו תפסנו לשם טרמפ עם תיירות מקומיות מההוסטל.
לאחר שתקנו כרטיסים תעלו על אוטובוס שייקח אתכם לסוף המסלול (כשעה נסיעה), שם תרדו ותוכלו להסתובב ברגל, לראות את הפסגות המושלגות. לאחר מכן תוכלו לבחור אם ללכת ברגל או לקחת אוטובוס לנקודה הבאה. כך בעצם ימשיך כל המסלול, בכל עצירה תוכלו לבחור איך תרצו להמשיך את הדרך...

לאורך כל הדרך הנוף יפייפה. לדעתנו מומלץ לשלב את הנסיעה עם קצת הליכה. יש קטע אחד בדרך (איפה שיש "רפטינג"- כמה סירות גומי שלא נראה כאילו מישהו השתמש בהן אי פעם), שבו כולם יורדים מהאוטובוס והולכים ברגל כחצי שעה. זה באמת קטע מאוד יפה והנחנו שזה כנראה ידוע לסינים, שבוחרים לבזבז את הצעדים שלהם בקפידה, ולכן הם שומרים את המכסה לקטע הספציפי הזה. אם תבחרו בו, אתם כנראה תשימו לב שהאוטובוס התרוקן והם לא רק מצלמים, אלא ממש מתחילים ללכת.
אם תרצו להתרחק מהסינים ולהרגיש קצת יותר את הטבע תוכלו לתת להם להמשיך עם האוטובוס ולחכות לאוטובוס הבא אחריו.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )