יומיים להר JiZu Shan

טרק של יומיים להר Shan JiZu 鸡足山 (הר רגל התרנגולת) שמתנשא לגובה של 3,250 מטר מעל פני הים. ההר הוא הר קדוש לבודהיסטים ועליו פזורים מקדשים של הבודהיזם הטיבטי וה"זן בודהיזם" שבחלקם גם אפשר לישון ולאכול. בקצה מצוק על ראש ההר ניצב לו מקדש ופגודה עם נוף מרהיב של 360 מעלות

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתהעונות האידאיליות הן האביב בו הפריחה בשיאה והסתיו בו עצים רבים נצבעים בצבעי שלכת. החורף היא העונה היבשה ביונאן לכן גם היא זמן אפשרי לטיול. על אף שהערבים קרים הימים עצמם לרוב נעימים ושמשיים יחד עם זאת מבחינת צמחייה ונוף זאת היא העונה הפחות מומלצת לטיול.

התארגנות

ציוד: מומלץ להביא ציוד נגד גשם בכל העונות מפני שמזג האוויר יכול להשתנות במהירות. כמו כן ביגוד חם לערב ובמידה וישנים בחוץ גם ציוד בהתאם. כדאי להביא מספיק מים לטיול של יום ואוכל לארוחת צהריים. במהלך הטרק ישנם כמה כפרים או מקדשים לישון ולמלא מים לכן אין צורך לסחוב יותר מדי.

מדריך: הטרק לא מאוד קשה אך יש מספר פיצולים שיכולים לבלבל ובהם אפשר לטעות לכן מומלץ להתארגן על מדריך שייקח אתכם.

הגעה

תחילת הטרק נמצאת כשעתיים וחצי נסיעה מהעיר העתיקה של דאליץ בצד המזרחי של אגם "ארחאי". קודם כל יש להגיע לכפר Wase שנמצא כ- 10 ק"מ דרומית לכפר Shuang Lang. ישנן שתי דרכים להגיע לשם:

1) נסיעה באוטובוס ציבורי מהעיר העתיקה של דאלי לתחנת אוטובוס ב- Xia Guan (העיר החדשה ליד דאלי) ומשם באוטובוס ל- Wase.
2)לעלות על אחד הוואנים שמחכים על הכביש המהיר בצד המזרחי של העיר העתיקה ונוסעים ל- Shuang lang ומשם בוואן אחר ל- Wase.
כדאי להגיע ל- Wase או ל- Shuang lang בערב לפני כדי שתוכלו לצאת מוקדם בבוקר.
מ- Wase אפשר להתחיל ללכת אבל הדרך ארוכה מאוד וקשה להתמצא, אופציה עדיפה היא לקחת וואן נוסף שיקח אתכם בשביל עפר רחב כ-19 קילומטר לתוך ההרים או בתוספת תשלום כ- 2 קילומטר נוספים על דרך יותר משובשת. אם יצאתם מאוחר כדאי להתקדם כמה שיותר כדי לא להיתקע בחושך.

סיפור דרך

יום ראשון: הוואן מ- Wase ייקח אתכם צפון מזרחה בדרך עפר של כ- 12 ק"מ בין שדות וכפרים אל תוך ההרים שבצד המזרחי של אגם ארחאי. משם הרכב יתחיל לטפס תחילו לטפס בשביל צר יותר לכיוון צפון בדרך שמטפסת על ההרים דרך כמה חוות ושדות כשבדרך מתחיל להתגלות הנוף של אגם ארחאי ורכס הטסאנג שבצידו המערבי של האגם. לאחר עוד כשישה קילומטרים של נסיעה תגיעו לדרך עפר משובשת עוד יותר שם תוכלו לרדת או לשלם לנהג עו קצת כסף שיכניס אתכם עוד כ-2 קילומטר עד שתגיעו למחסום של ענפים ושיחים שהוצב על הדרך (ייתכן שלא תמיד נמצא שם).
ממש לפני המחסום ישנו שביל קטן להולכי רגל וחמורים שפונה בכיוון מזרח. מטפסים עם השביל בכיוון מזרח בערך כ-7 קילומטר עד שמגיעים לקרחת יער שהיא למעשה אחו גדול על ראש ההר. מכאן ישנן שתי אפשרויות:

1) לעבור את הפסגה של קרחת היער (3300 מטר על פני הים) משם כבר תוכלו לראות את המצוק שלShan JiZu שבפגתו מקדשים ופגודה. משם פונים מזרחה על שלוחה שיורדת למטה ולכיוון המצוק בתוך יער. הדרך לפסגה היא כ-8-10 ק"מ. ישנם בדרך כמה פיצולים לכן קשה להסביר במדויק את המסלול. זאת היא הדרך המהירה יותר לפסגה אך גם אם יותר סבירות ללכת לאיבוד בתוך היער. על פסגת ההר ישנם שני מלונות ברמה לא גבוה ומסעדה בודהיסטית (צמחונית) שמספקת אוכל ב-10 יואן לאדם.

2) הדרך השנייה הולכת כולה עם שביל חמורים ובחלקה מסומנת בדגלי תפילה טיבטיים. מקרחת היער ממשיכים עם השביל שהולך מזרחה. תוך זמן קצר תוכלו לראות את המצוק שלShan JiZu שבפסגתו מקדשים ופגודה. משם הדרך מתחילה לרדת אל תוך יער. ממשיכים בדרך שמתפתלת מטה בערך כ- 7 ק"מ עד שנכנסים לוואדי שבו צומחים עצי פרי. אחרי עוד כמה מאות מטרים מגיעים למעיין חווה שנמצאת בוואדי עמוק שמוביל לכיוון המצוק. מכאן אפשר להמשיך עוד כ- 25 דקות הליכה אל הכפר BaiCaolou שם אפשר לישון או להתחיל ללכת בתוך הוואדי לכיוון ההר עוד כשעה וחצי- שעתיים עד למנזר Feng Guan Si שם גם אפשר לישון ולאכול.

יום שני:
במידה וישנתם בכפר חוזרים לתחילת הוואדי ומתחילים לטפס בתוכו עם שביל חמורים כשעה וחצי עד שמגיעים לדרך עפר רחבה וכבושה פונים ימינה ומחפשים מיד שביל קטן חמורים קטן שמוביל צפונה לתוך היער. לאחר כ-500 מטר מגיעים לכביש סלול איתו ממשיכים צפונה. עוד כ-150 מטר עד לפניה מערבה לכיוון מנזר Feng Guan Si שנמצא בערך קילומטר הליכה משם על כביש סלול.
•מהפנייה למקדש אפשר להמשיך על הכביש הראשי ברגל או לחכות לאוטובוס שייקח אתכם כ-5 דקות נסיעה עד לכניסה לשביל המדרגות והרכבל (35 יואן) שמובילים לראש ההר (אין צורך לשלם כניסה לשביל כי כבר עקפת את נקודת התשלום). שביל המדרגות לוקח כ-שעה וחצי- שעתיים עד לפסגת ההר ועובר בכמה מקדשים.
• אפשרות שנייה היא להמשיך ממנזר Feng Guan Si לכיוון צפון מערב לתוך היער עד לעוקף ומשם נפגשים בשביל שלוקח אתכם מזרחה לכיוון הפסגה. הדרך הזאת לוקחת בערך שעתיים אך קלה יותר להתברברויות לכן כדאי לשאול במנזר על הדרך כדי לא לקחת שביל לא נכון.
החזרה מהפסגה אפשרית ברכבל (45 יואן) או דרך המדרגות לכניסה לאתר משם אפשר לקחת רכב או אוטובוס לכניסה לשמורה (10 יואן, אוטובוס אחרון בשעה 17:00). מהכניסה לפארק יש וואנים ואוטובוסים לאזור Shuang lang.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

קבלו שלושה פק"לים לבישול ולקפה בתחרות החודש!

פרסים מפנקים מתנת חברת Finjan - פק״ל בישול מצוין ושני פק״לי קפה עם כל מה שצריך.