טרק שמונת האגמים ברכס Old Princes Mountain" Lao Jun Shan 老君山"

טרק של שלושה ימים באזור פראי, מבודד ויפייפה שעובר דרך 8 אגמים ו- 3 מעברי הרים בגובה 4,000- 4,200 מטר מעל פני הים. זהוא אזור הגידול של הקופים "קטומי החוטם וזהובי השיער" שנחשבים לזן בסכנת הכחדה. אם קצת מזל באביב והסתיו אפשר גם להתקל בהם. רמת קושי: 5 \ 3.5

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2014 M12
משך הטיול3 ימים
עונה מומלצתהאביב והסתיו הם העונות הטובות ביותר לצאת לטרק. הקיץ מאוד לא מומלץ עקב מזג האוויר הגשום. תחילת החורף (נובמבר- תחילת דצמבר) עדיין אפשרי לטייל אך הלילות קרים מאוד (עד -10) והזרימה בנחלים מעטה.

התארגנות וציוד

האזור של הטרק הוא פראי מאוד ורוב השבילים בו אינם מסלולים שמיועדים לטרקים אלא שבילי עזים או חיות לכן ההתמצאות בשטח מאוד קשה. כמו גם למעט מעט בקתות של חוטבי עצים שנמצאים באזור חודשים מעטים במהלך השנה ואפשר ללכת יומיים בלי לפגוש אף אדם שיוכל לעזור במקרה הצורך, לכן לא מומלץ לצאת לטרק באופן עצמאי אלא עם מדריך.
מבחינת ציוד כדאי להביא ביגוד חם וציוד נגד גשם אוכל וציוד בישול לכל הטרק. בחלק מהמקומות בטרק יש בקתות של חוטבי עצים שלעתים נטושות ובהם אפשר לישון אך לא תמיד, לכן חובה להצטייד גם אוהלים שקי שינה וכו'.
הנחלים והאגמים באזור נקיים ולכן אין צורך בטבליות לטיהור מים. רוב השנה, למעט תחילת החורף, הנחלים זורמים ולכן אין צורך להביא יותר מדי מים. ליטר וחצי לאגם אמורים להספיק.

הגעה

נק' התחלה היא בכפר Liju לא רחוק מהכפר Shi Gu שנמצא כשעתיים נסיעה ברכב מדאלי וכשעה וחצי מליג'יאנג. הדרך הטובה ביותר להגיע ל- Shi Gu היא להשכיר ואן עד לנקודת ההתחלה. ישנה גם אפשרות לקחת את האוטובוס מדאלי לשנגרילה ולרדת בצומת של Shi Gu משם אפשר לנסות לתפוס טרמפים. מ- Shi Gu צריך לקחת ואן נוסף ונסיעה של שעה עד לכפר Li ju

סיפור דרך

יום ראשון:

כדאי לצאת מדאלי או מליג'יאנג כמה שיותר מוקדם בבוקר כדי להספיק כמה שיותר במהלך היום הראשון. הנסיעה מ- Shi Gu לנקודת ההתחלה בכפר Liju לוקחת בערך שעה והולכת לאורך הנהר 冲江河ChongJiang He כשבדרך עוברים בין שדות וכפרים של המיעוטים נאשי, ליסו והפומי.
היום הראשון כולו במגמת עלייה מתחילים בגובה 2,600 מטר מהגשר שבסוף הכפר LiJu על דרך עפר סלולה כחצי שעה עד לפיצול נחלים גדול, משם מתחילים בטיפוס כאשר השביל נהייה יותר ויותר צר. כאשר מגיעים למפגש ערוצים נוסף לוקחים את הערוץ הצפון מערבי, מכאן כבר אפשר לראות את הפסגות הסלעיות של רכס Lao Jun Shan. ממשיכים בואדי רחב יחסית לאורך נחל זורם עד למפגש ערוצים משולש בו לוקחים את המרכזי ביניהם. כאשר עוזבים את הנחל כדאי למלא מים כי בהמשך, בעיקר בסוף הסתיו ותחילת האביב הנחלים יכולים להיות יבשים או קפואים. צריך לשים לב שבשלב הזה השביל הוא שביל עיזים לא מאוד ברור ומכיוון שיש כמה ערוצים אפשר בקלות לקחת ערוץ לא נכון . השביל רץ מעט מעל הערוץ בכיוון צפון מערב ובשלב מסויים ביוצא ממנו ומטפס על שלוחה מיוערת עד לקו פרשת המים של השלוחה (כל הזמן באותו כיוון). ממשיכים עם השלוחה עד שלבסוף אחרי טיפוס ארוך מגיעים אל אזור מרעה פתוח יחסית בגובה 3,700 מטר. שם פונים צפונה עם נטייה קלה מזרחה עד לבקתת רועים. שם, במידה ואין מקומיים אפשר לישון. אפשרות נוספת אם היום עוד קצר היא להמשיך לטפס לבקתה הבאה. קצת אחרי הבקתה הראשונה נפגשים עם שביל עפר רחב יחסית שמטפס במעלה ההר בכיוון צפון מזרח. באמצע הדרך, בערך 45 דקות מהבקתה הראשונה ישנה בקתת חוטבי עצים גדולה יותר שנמצאת לפני ואדי רחב. במידה ומתחילים את היום מוקדם והקצב טוב אפשר להמשיך גם לתוך היום השני אבל זה יוצא יום ארוך ומעייף.

יום שני:
יום ארוך יחסית של 7-8 שעות הליכה שכולו עליות וירידות.
מהבקתה שישנים בה (או לידה) ממשיכם על השביל הרחב עוד כשעה בערך (מהבקתה השנייה). לפני ואדי עמוק מאוד צריך למצוא שביל קטן שמטפס צפונה בתוך היער. ממשיכים עם השביל כחצי שעה עד שמגיעים לפס הראשון בגובה 4,050 מטר ממנו יש נוף ויפייפה ואפשר לראות את האגמים שבתוך הואדי המיוער. מהפס יורדים כ- 200 מטר עד קבוצת בקתות שנמצאות לא רחוק מהאגם הראשון בהן אפשר לישון אם מאריכים את היום הראשון. באזור הזה אין מקום טוב להקים אוהל. השביל עצמו לא מגיע לאגם הראשון (לא נורא יש עוד מספיק בדרך). משם ממשיכים בתוך העמק המיוער בכיוון כללי צפון מערב כשבדרך עוברים דרך 4 אגמים נוספים בחלקם יש מקום טוב להקים אוהל (יש באזור עוד שלושה בערך שלא מגיעים אליהם) .
אחרי האגם הרביעי מתחיל טיפוס לכיוון הפס השני שבגובה 4,200 זאת היא דרך תלולה יחסית שחלקה על אבנים וסלעים בלי שביל ברור. הנוף מהפסגה מרהיב כשמצד מזרח אפשר לראות את העמק שממנו הגעתם ופסגות ההרים מסביב ומצד מערב אפשר לראות את רכס Gali Gong שנמצא על גבול בורמה.
הירידה מהפס גם היא תלולה ולא ממש נוחה אך בסופה מגיעים לאגם גדול ויפה שלידו יש מקום טוב להקים מחנה ללילה. משם עולים עם השביל עדיין בכיוון צפון מערב על שלוחה מיוערת, כאשר עוברים אותה השביל פונה מזרחה. ממשיכים עד שחוצים נחל כאשר פחות מקילומטר אחריו עוברים בין שני אגמים בגובה של 3,800המטר שם מומלץ לסיים את היום.

יום שלישי:
יום קצר יותר בכיוון כללי צפונה. ממשיכים עם השביל בתוך היער כשבדרך עולים ויורדים שלוחות ופס נוסף בגובה 4,000 מטר אך שם הנוף מוסתר בעצים. בשלב מסוים יוצאים מהיער ומתחילים ללכת על קו רכס חשוף עם נוף של 360 מעלות כאשר בכיוון מזרח אפשר לראות את פסגות ההרים המפורסמות Yulong ו- Haba ובאופק בצפון אם מזג האויר טוב אפשר לראות את ה- kawa Karpo שעל גבול טיבט שמתנשא לגובה של 6,480 מטר. ממשיכים ללכת עם השביל על קו הרכס כשבדרך עד שמתחילים לרדת לכיוון ואדי עמוק. מכאן מתחילה ירידה של יותר מ-1,000 מטר אל תוך ואדי שסופו בכפר 恨都 Hendu. כאן למעשה נגמר המסלול.
Henduהוא כפר קטנטן ומבודד וכמעט אין כמעט סיכוי למצוא כלי רכב שיקח אתכם ל-Liming , כפר גדול יותר שנמצא כ-10 קילומטר משם. לכן אפשר או לקבוע עם נהג מראש שיבוא לקחת אתכם או ללכת את עשרת הקילומטרים ברגל על שביל עפר רחב.
Liming הוא כפר יותר גדול שנפתח לאחרונה לתיירות הודות לצוקים האדומים שמסביבו. אפשר להכינס לשמורה (105 יואן) או סתם למצוא מקום נחמד לישון בכפר. משם אפשר לקחת אוטובוס לליג'יאנג או לצומת על הכביש הראשי משם אפשר לקחת אוטובוס גם לדאלי ולשנגרילה.

false

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

כותבים סיפורי דרך וזוכים!

הפרסים מתנת חברת לפידות המשווקת ציוד שטח מקצועי לעבודה בגובה, טיפוס, גלישה, חילוץ, מחנאות וריצה. תמצאו אצלהם ציוד מעולה של חברות מובילות כמו - Petzl, MSR, Therm-A-Rest ועוד...