טרק "פאס הנסיך" ליד היאנגצה ביונאן

טרק כפרים מBaoshan לFengke. טיול רגלי צפונית לליג'יאנג במהלכו הרגשנו שסוף סוף מצאנו בסין טיול כמו שאנחנו אוהבים: טבע ונוף יפהפיים, לא מתויר ובין כפרים

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולAugust 2019
משך הטיול3 ימים

יום 1: נסיעה מליג'אנג לבאושן, שיטוט בכפר וירידה לינגצה.

הנסיעה מליג'יאנג ארכה 5 שעות. באושן (stone village baoshan) הוא שני כפרים מחוברים, כאשר אחד מהם בנוי על מצוק ובעל היסטוריה ארוכת שנים. בכפר יש גסטהאוסים רבים, בבתי משפחות, הם מאוד בסיסיים ולא יקרים. מהכפר, כמו במשך המשך הטיול, יש נוף יפה לנהר הינגצה ויש טיילת יפה לנהר. בכל ערב בקיץ התושבים נפגשים לרקוד ברחבה שמחברת את הכפרים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום 2: הליכה מבאושן ל-Liuqin

יום הליכה ארוך ומיועד למטיבי לכת.
החלק הראשון מורכב מהליכה בין כפרים וטיפוס הדרגתי. היציאה מבאושן היא ליד מגרש כדורסל. משם רואים שביל ברור.
החלק השני כולל עליה דורשנית עם הרבה הליכת מצוק וחלקים תלולים. לקראת סוף העליה יש מנהרה חצובה באורך 60 מטר ובשיא הגובה (2500) עוברים במנהרה באורך 90 מטר, דרכה חוצים לצידו השני של ההר. זה נקרא "פאס הנסיך".
החלק השלישי מורכב ברובו מירידה מתונה ונוחה ביער. בזמן שאנחנו הלכנו, השביל היה יחסית ברור למרות שבמקומות מסויימים הצמחיה כיסתה את השביל (בעיקר בקטע תלול בעליה לפאס). בכפרון הראשון שלאחר הפאס לנו היה קשה למצוא את השביל. לאחר שיטוטים הסתבר לנו ממישהי שגרה בכפר שהייתה קריסה של אדמה והשביל עולה משמאל לבית הראשון (גם כאן הצימחיה כיסתה את השביל).
ב-Liuqin אין גסטהאוסים, כנראה שיש משפחות שמלינות תיירים בתיאום עם חברות טיולים. אנחנו הסתמכנו על המזל, ביקשנו ממקומיים מקום לינה, ואכן קיבלנו אך ללא מיטה או שמיכה. יש בכפר מכולת קטנה. נראה לנו שאפשר גם לחפש מקום לינה כבר בכפר הקודם, וכך לקצר קצת את יום ההליכה הארוך.

יום 3: הליכה לFengke

חצי יום הליכה קלילה מ-Liuqin ל-Fengke , ברובו במגמת ירידה על כביש. ההליכה עם נופים יפים ובזמננו הכביש לא היה פעיל בגלל דרדרות רבות שנגרמו מגשמים חזקים שירדו כמה ימים לפני כן. Fengke כפר גדול יותר משאר הכפרים בדרך ונראה שיש בו מספר מקומות לינה, מסעדות, ריקודים בערב ותחבורה לליג'יאנג ב8:00 (60 יואן).

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • שמות בפי המקומיים הכפר הראשון מכונה באושאן, עם זאת במפות הוא רשום כShitoucheng. בנוסף הכפר האחרון מכונה במפות Fengke אך למעשה שמו הוא Fenglian (למיטב הבנתנו בשני המקרים זהו ערבוב בין שם המחוז והכפר).
  • רובו של המסלול בשמש ואין הרבה צל. בימים שאנחנו טיילנו היה חם מאוד אבל אנחנו לא בטוחים שזה מייצג.
  • אנחנו היינו ללא שק"ש ומזרון שטח. חושבים שזה יכול להועיל במקרה שלא מוצאים מיטה. אנחנו הסתובבנו עם ציוד לבישול, כמובן שאפשר להסתדר בלעדיו אך הוא עשוי להתגלות כשימושי כאשר אין מי שיבשל ארוחת ערב בדומה לLiuqin.
  • אנחנו השתמשנו להתמצאות באפליקציה בשם ViewRanger שניתן להוריד בה מפות טופגרפיות (המסלול מסומן גם ב-maps.me).
  • אנחנו הלכנו במשך יומיים מבאושן ל-Fengke, אבל קראנו שישנם מסלולים המובילים לבאושן ודג'ו ומ Fengke עד יואנינג שקרוב לאגם לוגו. בנוסף, ניתן לעשות את הטיול גם בכיוון ההפוך.
  • לבאושן יש מעט ואנים שנוסעים בשעות הבוקר (עד 9:00) מהכניסה לשוק (Xiangshan) בליג'אנג. אנחנו נסענו עם ואן שמקומיים סידרו עבורנו (המספר של הנהג: +86-13769034930). לפי האינטרנט, הנסיעה אמורה לעלות 50 יואן ו120 בכניסה לשמורה (בפועל זה על כביש ראשי ואף אחד לא בדק אותנו).

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )

קבלו שק שינה מקצועי, תרמיל יום משובח וגרבי טיולים

ציוד טיולים של Mountain Equipment, Gregory ו- Bridgedale בשווי כולל של מעל 2500 ש״ח מתנת Gravity ישראל בתחרות החודש