טרק סובב שאשי 3-4 ימים בין כפרי מיעוטים

טרק מעגלי יפייפה של 3-4 ימים באזור שאשי, אחד הכפרים היפים והנעימים ביונאן. זהו טרק לא מוכר במהלכו עוברים דרך שני פסים בגובה של 3,000 מטר ובכמה כפרי מיעוטים וישנים אצל משפחות מקומיות

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיול2014 M11

עונות

העונות האידאיליות הן האביב בו הפריחה בשיאה והסתיו בו עצים רבים נצבעים בצבעי שלכת.
החורף היא העונה היבשה ביונאן לכן גם היא זמן אפשרי לטיול. על אף שהערבים קרים הימים עצמם לרוב נעימים ושמשיים יחד עם זאת מבחינת צמחייה ונוף זאת היא העונה הפחות מומלצת לטיול.
הקיץ ההיא העונה הגשומה בעיקר בחודשים יולי- אוגוסט. לכן לרוב פחות מומלץ לטיול עקב הבוץ והגשמים יחד עם זאת במידה ומזג האויר נעים אפשר בהחלט לעשות את המסלול אך יש להצטייד בהתאם.

התארגנות וציוד

את כל ההתאגנות של האוכל ניתן לעשות בשאשי שם גם יש סופרמרקט גדול. במידה וחסר ציוד טיולים כדאי לעשות את הקניות בדאלי שם יש כמה חנויות לציוד טיולים.מומלץ להביא ציוד נגד גשם בכל העונות מפני שמזג האויר יכול להשתנות במהירות. כמו כן ביגוד חם לערב. מבחינת אוכל צריך להתארגן מראש על ארוחות צהריים. א.בוקר וערב אפשר לאכול בבתים של המקומיים. ליום הראשון אפשר גם להתארגן על חמור או סוס בשאשי.

מדריך: היום הראשון והאחרון של הטיול אפשריים להתמצאות לבד אם זאת היום השני והשלישי כמעט בלתי אפשריים להתמצאות לבד מפני שישנם המון פיצולים ושבילים שמובילים למקומות שונים כמו גם העובדה שמקומיים מעטים מכירים את הדרך לכן כדאי להתארגן על מדריך.

סיפור דרך

רמת קושי: 5\2
נקודת התחלה: Shaxi
נקודת סיום: Shaxi

יום 1: מ- Shaxi ל- Mapingguan.

היום הראשון הוא יום קצר יחסית של 14 ק"מ, 965 מ' של עלייה ועוד 165 של ירידה שלוקח בערך 5 שעות הליכה. את אפשר להתחיל אותו בבוקר המאוחר משאשי או אפילו לצאת ברכב מדאלי לשאשי (3 שעות) מוקדם בבוקר ולהתחיל את הטרק לקראת הצהריים. כל הדרך היא על שביל רחב יחסית עם מעט פיצולים ומוצל ברובו כשבדרך עוברים בנקודת תצפית פנורמית יפייפיה על עמק שאשי.
. הנקודה הגבוה ביותר היא בפס בגובה של 2,998 מטר מעל פני הים שאחריו יש ירידה קצרה לכפר שעל הר Mapingguan שם אפשר לישון אצל משפחות מקומיות שיכולות לספק גם ארוחת ערב ובוקר אם צריך. הדרך הטובה ביותר היא פשוט לעבור בין הבתים ולבקש לינה.

יום שני: מ- Mapingguan ל- Misha.

יציאה בבוקר המאוחר מ- Mapingguan לכיוון הכפר Misha השוכן מעבר להרים שמקיפים את עמק שאשי. זהו חצי יום הליכה רגועה (בערך 3 שעות) של 8 ק"מ עם עלייה של 375 מטר וירידה של 665 מטר בין עצי פרי, מחטיים וסוגי פרחים שונים המשתנים לפי העונה. הנקודה הכי גבוה ביום תהייה 3170 מטר מעל פני.
לקראת ההגעה ל- Misha הולכים לאורך נחל קטן שם יש כמה נקודות יפות על שפת הנחל לפיקניק או סתם מנוחה.
סוף המסלול היום הוא בכפר שמשקיף על עמק Misha. באזור יש פזורות של בתים אשר בחלקם אפשר לישון.
אזור Misha הוא אזור עם נוף יפייפה וכמון שדות עם גידולים שונים של קטניות, חמניות ועצי פרי.

הערה: ניתן לעשות את היום הראשון והשני ביחד אם מתחילים את היום הראשון מוקדם בבוקר. במקרה כזה ביום הראשון עושים מרחק של 22 ק"מ- 1340 מ' ירידה ו- 830 מטר ירידה.

יום 3: Misha לכפר Shilong.
היום הארוך בטרק בו עושים מרחק של כ-19 ק"מ באזור פראי יחסית עם עלייה של 945 מ' וירידה של 960 מ'. בצדי הדרך בדרך לכפר של מיעוטי ה- "באי" וה"נוסו" ב- Shilongניתן לראות עשרות סוגי צמחים, פרחים ועצים בני מאות שנים כמו גם הריסות של חוות ישנות. הנקודה הגבוה בי- Shilong ותר ביום תהייה בגובה של 3,150 מעל פני הים. חלק מהיום הוא בהליכה לא בשביל מסודר ולעתים בתוך חורש מה שמקשה מאוד למצוא את הדרך לבד. המקומיים לא עושים את הדרך הזאת מ- Misha ל- Shilong, אלא נוסעים על דרך עפר ארוכה של 25 ק"מ ולכן גם כמעט כל המקומיים שפוגשים באזור Misha לא מכירים את הדרך שחותכת ל- Shilong.

יום 4: מ- Shilong דרך המקדשים BaoXiang ו-Shizhong ובחזרה לשאשי.

יציאה מ- Shilong על כביש סלול אשר הולכים לאורכו במשך כשעה (או ברכב , כ- 10 דקות) עד למדרגות שמובילות ל-Baoxiang , מקדש הקופים- אחד המקדשים היפים ביונאן שמשלב בודהיזם סיני עם מוטיבים של בודהיזם טיבטי. לצד הקופים הידידותיים ששולטים בו אפשר למצוא גם פסלים ענקיים חבויים מאחורי הסלע ולבקר את הבודהות שמשקיפות מראש הצוק.
מש%D

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

אנונימי ( להתחברות )

כותבים סיפורי דרך וזוכים!

הפרסים מתנת חברת לפידות המשווקת ציוד שטח מקצועי לעבודה בגובה, טיפוס, גלישה, חילוץ, מחנאות וריצה. תמצאו אצלהם ציוד מעולה של חברות מובילות כמו - Petzl, MSR, Therm-A-Rest ועוד...