טרק מסביב לכפר יובאנג העליון

טיולי כוכב מיובאנג אל האגם הקפוא והמפלים הקדושים

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולNovember 2013
משך הטיול4 ימים
עונה מומלצתאפריל-מאי , ספטמבר -אוקטובר

הקדמה והתארגנות

הכפר נמצא בצפון מערב מחוז יונאן, זהו אזור טיבטי (חוץ ממחוז טיבט עצמו גם מחוז צ'ינגחאי, מערב מחוז סצ'ואן וצפון מערב מחוז יונאן הם איזורים טיבטיים).
אליו הגעתי מפלאיי סה שבקרבת שאנגרי- לה. ישנתי בפלאיי סה בYHA (סוג של רשת גסטהאוסים בסין). בקשתי מפקידת הקבלה עזרה בהכוונה ליציאה לטרק והיא בקשה ממני לחכות עוד ערב שלא אצא לבדי (אזור גבוה ומושלג בסביבות 4,000 מטר) ביום למחרת יצאתי עם קבוצת סינים מכל רחבי סין שפשוט התארגנה ואמצה אותי גם על הדרך (מסתבר שלראות תיירים בשבילם זה ממש מיוחד אז הם שמחו על ההזדמנות), למרות שאולי רק 2 מתוך ה-11 סינים שיצאתי איתם ידעו אנגלית (וגם ממש עילגת) זה לא הפריע לי להסתדר ולהנות ממש מהחוויה המיוחדת הזאת.
התארגנו על ואן ביחד ונסענו לכפר שידאנג משם הלכנו במשך יום אחד ליובאנג עליון. בדרך עצרנו לשתות תה טיבטי (תה עם חלב\חמאה של יאק ומלח), צריך להתרגל לטעם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיולי כוכב מיובאנג

הדרך עצמה מאוד יפה ואין אפשרות להגיע לשם עם רכב. חלק מהסינים התעייפו והיה קשה להם להגיע ליובאנג העליון אז הם ישנו ביובאנג התחתון (45 דקות הליכה בערך ביניהם).
משם יצאנו בכל יום למסלול אחר: לאגם הקפוא, לילה ביובאנג ומשם למפלים הקדושים ,שוב לילה ביובאנג ולמחרת חזרנו חזרה לשינדאנג ומשם לפלאיי סה.
המקומות שהיינו בהם היו מלאים בדגלי תפילה טיבטיים שקדושים גם לסיניים החאנים ("הרגילים", חאנים הם הקבוצה האתנית הגדולה ביותר בסין), הם עושים שם מלא רוג'ומים, מתפללים ומניחים כסף על הרוג'ומים.
לאחר שחזרנו לפלאיי סה הסתובבנו עוד מעט ביחד בשאנגרי לה ונפרדנו לדרכנו, עם אחת הבנות שגרה בבייג'ינג נפגשתי שוב לאחר חודש כשהיא שמעה בטרק שאני מיועד להגיע לבייג'ינג.

טיפים

  • תתנהגו בכבוד במקומות האלו הם קדושים לטיבטיים וגם לסינים החאנים תחשבו טוב על המעשים שלכם שם שלא תעליבו אותם או את דתם חלילה.
  • פגשתי מטיילים שאמרו לי שמהם בקשו הרבה כסף לטייל באזור, אני לא יודע אם לא שלמתי כסף כי הסתובבתי עם מקומיים שידעו לחמוק מזה, או אולי כי טיילתי מחוץ לעונה או שפשוט אלה נוכלים שמנסים לעבוד על תיירים.
  • המקום די גבוה וקר שם מאוד תקפידו לבוא עם ציוד חם.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )