טרק (ראשי ואלטרנטיבי) מחמו (hemu) לקאנס (kanas)

טיול יפייה באזור הרי האלטאי בצפון שינג׳יאנג

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולMay 2016
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתאביב וקיץ

רקע

איזור הרי האלטאי בצפון מחוז שינג׳יאנג, הוא אזור כפרי ויפה, באביב הוא מתמלא בפרחים בשלל צבעים, בקיץ הוא כולו ירוק, בסתיו הוא נצבע בציבעי השלכת ובחורף שלג.
האזור מתוייר ברמה המקלה על ההגעה, ההצטיידות והלינה באזור אך עדיין ניתן בקלות להגיע אל מחוזות יפים ומבודדים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה ועזיבה

ההגעה לאזור מאורומצ׳י היא דרך העיירה בוראג׳ין (burajin/buraqin) אליה ניתן להגיע באוטובוס לילה שיוצא כל ערב מהתחנה המרכזית באורומצ׳י (180 יואן) בבורג׳ין לא מצאתי גסטהאוסים או הוסטלים שמקבלים זרים אלא רק מלונות יקרים, לכן הייתי ממליץ לעזוב אותה כמה שיותר מהר.
מבורג׳ין אני נסעתי לחמו בג׳יפ במחיר של 100 יואן (5 שעות), אך נאמר לי שמהראשון למאי יש גם אוטובוס.
בכניסה לאזור חמו משלמים עוד 110 יואן כניסה לשמורה.
כשחזרתי מקאנס לבורג׳ין זה היה באותו המחיר, אך כדאי לבדוק שם לגבי אוטובוס.

חמו

חמו הוא כפר תיירותי אבל מהסוג המוצלח. הכפר שוכן בעמק יפייפה, וביקתות העץ ממוקמות על שפת הנהר, בכפר ניתן להתארח (40-50 יואן כולל ארוחת ערב) וניתן גם לפתוח אוהל מיחוץ לכפר.
בכפר מצאתי מכולת אך היא הייתה דלה ויקרה, ממולץ להצטייד בבורג׳ין או אורומצ׳י ושם לעשות רק השלמות.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הטרק מחמו לקאנאס

* אני ניסיתי לטייל בדרך הזאת בסוף אפריל וגיליתי בדרך הקשה שהשלג היה גבוהה מדי למעבר. אז אכתוב על הדרך שעשיתי ומהמידע שאספתי.
מחמו חוצים את הנהר על גשר גדול אל תוך השמורה ומטפסים עם הדק על גבעה המשקיפה על הכפר, משם ממשיכים לעלות דרך האחו על שביל סוסים ומגיעים לעוד תצפית, משם השביל ממשיך למעלה ונכנס אל תוך תוואי הערוץ. איפה שהוא מהעלייה לתצפית הראשונה עד לכניסה לערוץ ממוקמת ביקתה שבה יושב משהוא שגובה דמי כניסה לשמורת קאנאס, אני לא יודע בדיוק באיזה ביקתה כי השתדלתי להתרחק מכל ביקתה שראיתי, הלכתי מוקדם בבוקר והדרך לקאנאס הייתה חסומה, אז אף אחד לא ניסה לגבות ממני כסף.
ממשיכים עם השביל סוסים במעלה הערוץ עוברים כמה ביקתות אבן ועולים לפאס, אני נתקעתי והסתובבתי קצת לפני הפאס, אך בכול אופן השביל סוסים ממשיך מהפאס לblack lake ששם ישנים, ויום למחרת ממשיכים לקאנאס.

יום ראשון טרק אלטרנטיבי

לאחר שירדתי חזרה מהערוץ פתחתי אוהל על התצפית הגבוהה על חמו. בבוקר ירדתי אל מתחת לתצפית הנמוכה וממש לפני המעבר חזרה לחמו יש שביל סוסים רחב/דרך ג׳יפים שממשיכה דרומה- במורד הערוץ (מי שבא מחמו- אחרי הגשר פונה שמאלה). הולכים על השביל, בדרך עוברים חוות (שחלקן מציעות אירוח בתשלום), נחלים (ב אחד היייתי צריך להוריד את הנעליים כדי לחצות) מרעים ירוקים ופורחים עם סוסים ופרות, בשלב מסויים מגיעים למפגש ערוצים שממנו עוברים מלרדת עם הערוץ שבא מחמו ללעלות עם הערוץ שעולה מקאנאס, ממשיכים בדרך שעולה ויורדת, מהפעם השנייה שהדרך יורדת לכיוון הנהר כבר אפשר לחפש מקום לישון. בכל מקרה, בסופה של הדרך הזאת יש גשר גדול מעל הנהר, אם הגעתם עד איליו, אני ממליץ לעצור לישון בו.

יום שני טרק אלטרנטיבי

ממשיכים עם הדרך ומגעים אל הגשר הגדול שעובר מעל לנהר, מכאן יש כמה אפשרויות:
1. לחצות את הגשר לפנות שמאלה, לעלות לכביש ולתוס טרמפים לקאנס (היתרון הוא שהעלייה היא אחרי הקופות לקאנס).
2. לא לחצות את הגשר, להמשיך עלאותה גדה( לא ניסיתי לא בטוח שיש שביל, אבל יש גשר כ 10 קמ משם במעלה הנהר)
3. (מה שאני עשיתי) לחצות את הגשר ולפנות ימינה, שם יש שביל שמתחיל כשביל ג׳יפים, הופך לשביל סוסים, ואז הופך לשביל של חיות יותר קטנות מסוסים אם בכלל. מי שמעוניין בהרפתקה קטנה אז מדובר בכ10 קמ במעלה הערוץ, ביער ועל הגדה לסירוגין, בדרך יש לחצות שלושה ערוצים שצריך להוריד את הנעלים/להרטיב אותן, ובסוו של דבר אחרי שמגיעים לגשר עולים לכביש(שמאלה- לא חוצים את הגשר) 26 קמ מקנאס ומשם תופסים טרמפים לקאנאס. (ניתן ללכת על הכביש אבל..)

קאנאס

קאנאס זהו שם של האגם היפה (שאיליו מועדות פנינו) וגם של הכפר שנמצא דרומית איליו.
אם מגיעים מהטרק מהblack lake אז מלמעלה רואים את האגם ויודעים לאן ללכת, אם מגיעים מהכביש (בטרמפ או ברגל) אז מגיעים קודם לכפר שהוא כפר תיירותי לחלוטין, עם כמה מכולות דלות ומלא ביקתות אירוח, צריך להמשיך ישר עם הכבישצ(צפונה) עד שיוצאים מאיזור ביקתות האירוח ואז לפנות שמאלה ולרדת עד לאגם, ךאורך האגם יש דק שניתן ללכת עליו (כשאני טיילתי שם את כקמ אחד מהכפר כבר לא ראיתי שום תייר). אני הלכתי על הדק והתמקמתי ללילה על אחד החופים של האגם.
אני ממליץ עלות לתצפית מהשלוחה שיורדת אל אמצע האגם.
בנוסף ניתן להמשיך צפונה לאורך האגם( לא הייתי)
ולעלות אל מגדל תצפית מדרום מערב לאגם (לא עליתי אבל נראה לי שווה)

טיפים

  • כמובן ממולץ לטייל בטרק הראשון
  • אני התארחתי לילה אחד בחמו בבית שנמצא ממש על הנהר (הראשון שיורדים מהמכולת), אירוח מצויין בסטנדרט גבוה! (50 יואן ארוחת ערב ולינה, אפשר גם להגיע להסדרים יותר זולים)
  • לאורך כול ה"טרק האלטרנטיבי" יש חוות שמציעות אירוח, ניתן לשלב את זה בטיול.
  • אני טיילתי שם בסוף אפריל, העונה תכלס מתחילה ממאי אבל בשביל לטייל בטרק לדעתי צריך לבוא לפחות ביוני
  • אזור יפה מאוד, ממליץ להגיע גם למי שלא בקטע של הטרק.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )