טרק קצרצר בן יומיים בין כפרים טיבטיים ולינה אצל משפחה טיבטית

טיול קצר באזור הכפר טאגונג

גם לסין חשוב לקחת מכשיר לוויני של RescueOne

  • לחצן מצוקה למוקד החירום RescueOne
  • איסוף חינם מסניפי "למטייל" בכל הארץ
  • הודעות ללא הגבלה
  • יכולות ניווט מתקדמות
הזמינו מכשיר לטיול
תאריך הטיולNovember 2013
משך הטיוליומיים
עונה מומלצתיולי-אוגוסט (בנובמבר היה לי גם סבבה)

יציאה מטאגונג והגעה לכפר

טאגונג (גובה 3750 מ' מעל פני הים) זוהי עיירה קטנה הממוקמת באזור ה"back door" במערב מחוז סצ'ואן. היא הרבה יותר קטנה מקאנדינג ומדאנבה למשל וזה מה שהופך אותה ליותר מיוחדת.
בעיירה צריך לחפש את אנג'לה השם המדויק של המקום שלה: Khampa Cafe & Arts Centre, אנג'לה היא אמריקאית שטיילה באזור התאהבה במקומי התחנה איתו וכרגע גרה בטאגונג ומגדלת עם בעלה את ילדתם, בגדול המקום הוא קפה מסעדה (הקפה הכי טוב ששתיתי בסין ויש להם גם יאק בורגר מצוין) ויש אפשרות גם ללון בחדרים שם.
אנג'לה מארגנת לינה בבתים של מקומיים תמורת 60 יואן (נכון לנובמבר 2013 1 יואן = 0.6 שקלים).
היא הסבירה לי שיש אפשרות ללינה קרובה ממש בתוך טאגונג אופציה למי שלא יכול או רוצה ללכת הרבה ויש אפשרות להתרחק לכפרים שבחוץ שזה יותר אותנטי.
בחרתי באופציה השנייה אנג'לה ציירה לי מפה והסבירה לי איך להגיע לבית בו אתארח, בסופו של דבר היא בקשה ממני לחכות כי בעלת הבית בכפר מגיעה לעשות סידורים בטאגונג וכדאי לי ללכת איתה.
היא הגיעה והלכנו בין כפרים טיבטיים (יותר דומה לפזורות בדואיות במבנה מאשר לכפר), חצינו נחל שהמים בו קפואים בדרך ועברנו עדרי יאקים עד שלאחר 3-4 שעות הליכה הגענו לביתה, היא כבדה אותי בתה שהיא הכינה.
הבית הוא בית אבן פשוט, עם חצר שבו נמצאים היאקים כאשר הם חוזרים מן המרעה, אין לו חיבור לחשמל אלא רק גנרטור וללא שירותים ( יש איזה בור בחצר).
עם המארחת שלי התגוררו בעלה ושני בניה (בערך בני 13 ו9) לה הם עוזרים במשק הבית בחליבת היאקים ובמרעה שלהם.
כשהגענו היא החלה לבשל אורז וחתכה המון ירקות והכינה ארוחת ערב אותה אכלתי יחד עם משפחתה, בעלה התפלל במעין "מקדשון" שהוא בנה לעצמו, הם ארגנו לי פינת שינה נוחה מאוד עם מזרן נח ושמיכה עבה על הרצפה (כמו שהם ישנים).
למחרת קמתי מוקדם יחסית ביקיצה טבעית (סביבות 6) אבל מסתבר שאני האחרון שקם בניה עזרו לה לחלוב את היאקים ובעלה נסע עם האופנוע שלו לאנשהו.
היא הכינה חמאה וגבינה מהחלב בדרך מסורתית הכינה לנו ארוחת בוקר ותה, אחר כך הם המשיכו בעבודות שכללו איסוף גללים של היאק ויבוש שלהם על חומות הבית (משתמשים בגללים שלהם כחומר בעירה למדורה).
נשארתי שם עד שעות הבוקר המאוחרות נהנתי מאוד ללמוד על אורח החיים של המשפחה הטיבטית הכפרית, נתתי לה טיפ של 20 יואן (לא יודע אם נהוג בכל מקרה נראה שהיא שמחה מכך), נפרדתי לשלום וחזרתי רגלית תוך כמה שעות לטאגונג.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

טיפים

  • ניתן להשאיר את התיק הגדול אצל אנג'לה ולצאת עם תיק קטן
  • למי שגם הליכה של כמה שעות היא מאמץ בשבילו אפשר לעשות לבקש משפחה בטאגונג עצמה
  • מי שמגיע מהאיזורים נמוכים לטאגונג כדאי להשאר בטאגונג עצה לילה או שניים להתרגל לגובה, ובכל מקרה להביא בגדים חמים קר באזור

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )