טרק היובנג yubeng

טרק של ארבעה ימים במחוז יונאן, באזור יפה וקסום

תאריך הטיולApril 2019
משך הטיול4 ימים

רקע והתארגנות

שמו של הטרק "יובנג" הוא על שם הכפרים אליהם מגיעים, יובנג עליון ויובנג תחתון, שם ישנים במהלכו. הטרק בנוי כך שהיום הראשון הוא הגעה ליובנג והיום האחרון הוא ירידה ממנו, באמצע אפשר לבחור מה תרצו לעשות ובאיזה סדר- יש מסלולי יום שיוצאים מהכפרים ולדעתנו אפשר גם להנות מיום מנוחה ולראות את החיים המקומיים בכפר. מכאן שתוכלו לבחור כמה ימים תרצו שהטרק יהיה- בין 3 ימים לכמה שתרצו..

נקודות כלליות:
*עונה: אנחנו היינו באמצע אפריל, זה עדיין לא בעונה ולכן צריך לוודא לפני מזג אויר, אבל אנחנו ממש ממליצים לא לוותר. כשאנחנו היינו היה קצת טפטוף בבוקר ובערב, והמסלולים היו מלאים בשלג בערך מאמצע הדרך, אבל זה היה מיוחד ויפה! וגם זכינו לראות את סוף הפריחה של עצי הדובדבן המקסימים, שניתן למצוא בכמויות באזור הכפרים.
*ניווט- השבילים במסלול דיי ברורים ואפילו בחלק מהמקומות רשום מרחקים. בכל מקרה המפס מי ממש יכול לעזור אם משהו לא ברור בדרך.
*מי שיש לו בעיות ברכיים, וגם מי שלא, מקלות הליכה בהחלט יוכלו להקל על הדרך (כשאנחנו היינו היה שלג, אז המקלות אפילו הועילו יותר משציפינו ועזרו בהליכה המאתגרת בשלג).
*אוכל- קנינו בשנגרילה חטיפים ואוכל לדרך (ברמת הבוטנים, לחם, פירות יבשים ועוגיות). בכל בוקר אכלנו בהוסטל לפני שיצאנו, ובצהריים אכלנו כשחזרנו מהטיולים השונים (סביב 16) יש ברוב ההוסטלים מסעדות וגם ברחבי הכפר.
*מים לשתייה- ביובנג ליטר וחצי עולה 10 יואן. מים חמים אפשר למצוא בהוסטלים- מומלץ להביא תה/קפה כדי להכין בעצמכם בחינם. (יש בשנגרילה ברחוב מקומות לקנות).
*נסיעות- (מפליסייה לשידאנג ומנינוג לשנגרילה)- מומלץ לסגור ואן עם עוד אנשים כדי שתצאו בשעה שאתם רוצים ולא תצטרכו לשלם יותר או להתעכב סתם.. אנחנו לא סגרנו בדרך לשידאנג ושילמנו 160 לנהג כדי שיסיע אותנו בלי לחכות שהואן יתמלא. בחזור סגרנו מראש עם חבורת אירופאים ושילמנו על הנסיעה לשנגרילה 100 יואן לאדם.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום לפני היציאה

את הטרק מתחילים משידאנג xidang (אפשר גם לעשות אותו הפוך ולהתחיל מנינונג ninong), אבל לילה לפני מומלץ לישון בפליסייה, משם נוח לקחת ואן לתחילת המסלול על הבוקר.
הגעה משנגרילה לפליסייה- מונית לתחנת אוטובוס ב7 יואן (10 דקות נסיעה בערך), לוקחים אוטובוס לדצ'ין (deqin) שיוצא ב8:20, עולה 62 יואן לאדם, נסיעה של כ4 שעות. משם לוקחים מונית (עדיף למצוא עם מי לחלוק, נהג האוטובוס מצא עבורנו)- נסיעה של כרבע שעה, עולה 10 יואן לאדם.

פליסייה feilaisi - גובה 3,400- כפר קטן שרובו לאורך רחוב אחד. יש מסעדות וכמה סופרים קטנים, לא לבנות עליהם יותר מדיי בהצטיידות לטרק, עדיף להצטייד בשנגרילה.
ישנו בהוסטל- feeling village hostel, 35 יואן לאדם בדורמס. בהוסטל לא היה וואיפיי אבל מצאנו וואייפי במסעדה ברחוב.
יש נקודת תצפית יפה על ההרים והכפרים שלמטה שעולה כסף, אל תשלמו. תלכו עוד במעלה הרחוב ותוכלו להנות מהנוף בחינם.

יום ראשון

הגעה מפליסייה לשידאנג- לוקחים ואן או מונית, שמורידה אתכם בחנייה בתחילת המסלול, לאחר שתשלמו על הכניסה לשמורה (60 לאדם, עם כרטיס סטודנט- 33. ראינו מחירים שונים בסיפורי דרך שונים, אולי זה משתנה על פי העונה). לאחר כל הפרוצדורה, יצאנו ב10:00 לדרך. רוב המסלול הוא עלייה (כ-4 שעות, עשינו הרבה עצירות והלכנו דיי לאט). העלייה לא קלה ורוב הדרך לא רואים את הנוף, אבל מבטיחים לכם שזה שווה!!

בדרך יש כמה נקודות שנבנו בהם דקים, שם אפשר לעצור לנוח, לעשות קפה ולהסדיר נשימה. כשכבר תגיעו קרוב לפאס, יתרבו דגלי התפילה- ככה תדעו שלא נשאר לכם עוד הרבה מאמץ. ב14:00 הגענו לפס, שנראה נטוש, ונהנינו מנוף מטריף.
בהמשך יש נקודות תצפית נוספות ויפות.

הירידה עד יובנג עליון לקחה לנו כשעה וחצי, בירידה תלולה יחסית.
כל הדרך ברורה מאוד ומסומנת בפחים ירוקים, לפעמים גם במעקה ירוק או בדגלי תפילה.
הגענו להוסטל yak butter in- מקום ממש נעים, יש תנורי חימום מפנקים וצוות מקסים. מיטה בדורמס עולה 40 יואן, היינו לבד. המנות במסעדה עולות 20 יואן ומעלה. כשאנחנו היינו לא עבד הוואיפיי, אבל אמור להיות, והמקלחת נפלאה!

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

יום שני

אגם הקרחון (glacier lake)- יצאנו ב9 לדרך, מנסיבות בריאותיות (תכננו לצאת ב8), ליום שאמור לקחת 8 שעות..
הדרך מתחילה במישור עד הכניסה ליער ומשם ההליכה במגמת עלייה. השביל לא לגמרי ברור, כי יש הרבה שבילים שנוצרו מהליכה של חמורים ויאקים, אז ממליצים לכם לעקוב אחרי הפחים המפוזרים בדרך, הם נותנים כיוון כללי. כשאנחנו טיילנו היה שלג מאמצע העלייה בערך, מה שהקשה על הדרך. לאחר שעתיים הגענו עד התצפית שמסומנת במפס מי, משם יש נוף יפייפה על ההרים המושלגים. בגלל השלג, שכיסה את המשך הדרך, החלטנו לא להמשיך עד לאגם וחזרנו מנקודה זו לאחר שעשינו קפה. לפי מה שהבנו ההמשך לוקח עוד שעה וחצי בערך של טיפוס.. הירידה מנקודת התצפית עד למטה לקחה בערך שעתיים.

המלצה על אוכל: time restaurant, מקום נעים, צוות מקסים ואוכל מעולה. זה גם הוסטל, אבל אנחנו לא יודעים לגבי החדרים שם.. שווה לבדוק. מופיע במפס מי.
(חזרנו לישון ביובנג העליונה, yak butter)

יום שלישי

המפלים הקדושים- התחלנו את היום בירידה ליובנג תחתון עם כל הציוד שלנו, הגענו להוסטל "sacrate waterfall guest house ", מיטה בדורמס (3 מיטות בחדר, היינו לבד) עולה 35 יואן. הצוות לא כל כך יודע אנגלית אבל מאוד נחמד ובעזרת גוגל הצלחנו להסתדר. השארנו שם את התיק הגדול ויצאנו למפלים הקדושים (בערך ב9 וחצי)- הדרך מתחילה בהליכה מישורית בשביל עפר שהופך לשביל אבנים שרובו בעלייה. לאחר שעתיים הליכה הדרך נהייתה מושלגת וההליכה נעשתה קשה יותר. הדרך הייתה מכוסה אבל אפשר לעקוב אחרי דגלי התפילה שתלויים בצדדים ומדיי פעם אפשר למצוא גם פח ירוק שמסמן שאתם בכיוון. רוב הדרך ההרים המושלגים מולכם והופכים את הדרך למהנה, כשבכל פעם שעוברים עוד עלייה נחשפים לעוד חלק מההר. לנקודה המסומנת במפס מי כתצפית על המפלים לא הגענו, כי אנשים שחזרו משם אמרו שהדרך חלקה מדיי, אבל נהנינו מהנוף המושלג וממפולות שלג שראינו מרחוק. עשינו עצירה לקפה בנקודה שהשקיפה על ההרים והתחלנו לרדת. הדרך חזרה מהירה וקלה יותר ולמי שאוהב- אפשר להנות מ"גלישת שקיות" בירידות המושלגות. הדרך חזרה לקחה כשעה וחצי, וב15 בערך כבר היינו חזרה בהוסטל.
ההוסטל עצמו לא היה טוב במיוחד ובטח אפשר למצוא תחליף טוב יותר.

יום רביעי ואחרון

הליכה לנינונג ninong- סיום המסלול
*מנינוג לוקחים ואן לשנגרילה או לאן שתרצו, אנחנו היינו 2 ועדיף לסגור ואן מראש, אז מצאנו 4 אירופאים שהתאימו לנו בזמנים וסגרנו איתם. עלה לנו 100 יואן לאדם עד שנגרילה*
התחלנו את ההליכה ב8:00, אחרי ארוחת בוקר בהוסטל. רוב היום ההליכה מתונה, במגמת ירידה, לאורך הנחל. המסלול עצמו לא מעניין במיוחד, לעומת הימים האחרים בטרק, אבל יש נקודות יפות והנהר שמלווה את ההליכה מרשים ויפה. יש כשלוש שעות הליכה עד החיבור עם המקונג (הנהר החום) ומשם עוד כשעה עד חניית הואנים בקצה המסלול. שימו לב שהחנייה נמצאת לפני הכפר עצמו, כשאתם מתחילים לראות את הכפר מרחוק חפשו את הואנים באופק (לכיוון הנהר) ותמצאו את הירידה לכיוונם. סך הכל ההליכה היא בין 4 ל5 שעות, תלוי בקצב ובעצירות בדרך.

**נאמר לנו שהנהגים לא יסכימו לקחת אותנו לשנגרילה אם נגיע אחרי 13:30-14:00 לקצה המסלול, אז שווה לתכנן את הזמן ככה שתגיעו יחסית מוקדם אם אתם רוצים להיות בטוחים שתחזרו לשנגרילה.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )