טרק דילוג הנמר

טיול קליל מאוד, שניתן לעשות בדרך בין שנגרילה ללידגי'אנג.

תאריך הטיולOctober 2017
משך הטיוליומיים

מבוא

דילוג הנמר הוא הטרק הכי מפורסם בקרב המטיילים המערביים באיזור. מדובר בטיול של 9 שעות הליכה נטו. בגובה של כ- 2000 מ, ללא קושי פיזי משמעותי. אנחנו היינו די עייפים אחריי הרצף של ידינג ויובנג אבל החלטנו בכל זאת לא לוותר על דילוג הנמר והיינו מאוד שמחים על כך. המסלול מאפשר הליכה רגועה ואיטית ולכן מומלץ לא להירתע גם אם אתם עייפים.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

הגעה

עולים על אוטובוס מדקן לכיוון שנגרילה, למשהו כמו שעתיים וחצי נסיעה. יש לעדכן את הנהג שאתם רוצים לרדת בעיירה שקוראים לה Hutiaoxia (תבקשו מדובר סינית לכתוב לכם מראש את שם המקום) בו מתחילים את הטיול. יורדים מהאוטובוס והולכים למשרד הכרטיסים שם משלמים אגרה. משם ממשיכים לגסטהאוס של Jane. ניתן לעשות שם סידור בו משאירים את התיק, והם מעבירים אותו לגסטהאוס של טינה שנמצא בסוף המסלול, עבור תשלום סימלי. אצל ג'יין יש מסעדה בה ניתן לאכול לפני שיוצאים לדרך. אנחנו התחלנו את הטיול בסביבות השעה 14:30 אחריי ארוחת צהריים אצל ג'יין.

היום הראשון

הולכים אחריי הסימונים של ה- High trail ומתחילים לטפס למעלה. תחילת המסלול הוא החלק הקשה ביותר. אחריי בערך שעתיים הליכה מגיעים לכפר עם גסטאהוס בשם Naxi family, מקום נהדר לעצור לשתיה או ארוחה קלה. בעלי הבית נחמדים ולבביים. משם ממשיכים עוד כשעתיים עד לכפר קטן בו נמצא Tea horse guesthouse הבה מטיילים ישנים ב- Halfway guesthouse לטעמי ה- Tea horse הרבה יותר נחמד ומספק שירות טוב יותר.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

היום השני

מתחילים בהליכה מה- tea horse עד ה- halfway הליכה של כשעתיים. גם שם אפשר לעשות הפסקת אוכל או שתייה. ממשיכים עם הדרך עוד כשעה וחצי כאשר מתחילים לרדת לכיוון הכביש והגסטהאוס של טינה. אצל טינה אפשר לקנות כרטיס אוטובוס חזרה לשנגרילה או לליג'יאנג, ולצאת למסלול מעגלי של שעה וחצי שמתקרב לשפת הנהר. לכל עלייה או ירידה לכייון הנהר יש מקומי שלוקח תשלום. הירידה לערוץ היא מפותלת מאוד, כשמגיעים למטה יש תצפית מאוד מרשימה על העוצמה המטורפת של המים. דרך מגניבה לעלות חזרה היא דרך סולמות, קצת יותר מאתגר אבל גם פחות שוחק את הברכיים.

תגובות


התגובה שלך

יש לך מה להוסיף? רוצה לשאול את הכותב/ת שאלה? פשוט לזרוק מילה טובה?

בקשה קטנה - אין לבקש ייעוץ באופן פרטי, נסו לשאול שאלות כאן וכך המידע יהיה זמין לכולם
אנונימי ( להתחברות )